Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedawnienie mandatu za przejazd MZK

mandat przedawnienie

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dr Dzioback

dr Dzioback

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 15:37

Witam.

wiem że już kilka tematów podobnych było już pisane w tym temacie ale prosze o zrozumienie.

w maju 2012 roku dostałem mandat za brak biletu MZK. przyszły mi wezwania do zapłaty po jakimś tam terminie pierwsze jakie to było to od MZK, póżniej od jakieś tam firmy do której MZK kierowało takie sprawy. a wczoraj czyli 23 czerwca 2015 roku strasznie dziwne pismo pt. ZAWIADOMIENIE O WSZCZECIU PROCEDURY SĄDOWO - EGZEKUCYJNEJ.

Moje pytanie jest proste. czy ja moge zadzwonić i powiedzieć po prostu że nie zapłace bo sprawa jest przedawniona?

bardzo proszę o zrozumienie i konkretną odpowiedz.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 18:46

Witam.

wiem że już kilka tematów podobnych było już pisane w tym temacie ale prosze o zrozumienie.

w maju 2012 roku dostałem mandat za brak biletu MZK. przyszły mi wezwania do zapłaty po jakimś tam terminie pierwsze jakie to było to od MZK, póżniej od jakieś tam firmy do której MZK kierowało takie sprawy. a wczoraj czyli 23 czerwca 2015 roku strasznie dziwne pismo pt. ZAWIADOMIENIE O WSZCZECIU PROCEDURY SĄDOWO - EGZEKUCYJNEJ.

Moje pytanie jest proste. czy ja moge zadzwonić i powiedzieć po prostu że nie zapłace bo sprawa jest przedawniona?

bardzo proszę o zrozumienie i konkretną odpowiedz.

Każde zawiadomienie, które przyjmowałeś, przerywało bieg przedawnienia i sprawiało, że to przedawnienie liczy się od ostatniego przyjętego przez Ciebie pisma, czyli od wczoraj. Tak więc nie ma jeszcze mowy w tym wypadku o przedawnieniu. Fakt, że nie reagujesz na wysyłane pisma, nie sprawi, że mandat przedawni się.

#3 dr Dzioback

dr Dzioback

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:09

Każde zawiadomienie, które przyjmowałeś, przerywało bieg przedawnienia i sprawiało, że to przedawnienie liczy się od ostatniego przyjętego przez Ciebie pisma,

własnie chodziło mi o napisanie takich konkretów. a jeśli nie przyjmę takiego pisma i każe je odesłać?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mandat, przedawnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych