Skocz do zawartości

odebranie praw rodzicielskich ojcu lub ograniczenie przed rozwodem

prawa rodzicielskie rozwod dziecko

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna 23

Guest_Anna 23
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 13:41

witam serdecznie potrzebuje porady , pomocy co moge zrobic by odebrac  prawa rodzielskie mojemu meżowi do naszej córki lub ograniczyc je do  minimum . nie jestesmy jeszcze po rozwodzie bo nie mam w tej chwili na tyle pieniedzy by zlozyc pozew rozwodowy ale chce  mu zabrac prawa lub je ograniczyc do niej . moj maz wyciagal do mnie rece tak ze nigdy nie mialam na to zadnych dowodow i sladow , ponizal . wyzywal wulgarnie . z corka od naszego rozstania kontaktowal sie bardzo zadko raz na 2 miesiace lub jeszcze zadziej nie ufam mu i to bardzo bo kiedys mi przez telefon zagrozil ze jak wezmie mala na spacer to juz jej nie przyprowadzi spowrotem a wczoraj chcial zabrac mala i powiedzial ze za 2 lub 3 godziny wroci. co mam robic bardzo sie boje ze mi ja porwie .pomozcie mi prosze co moge zrobic by tak sie nie stalo gdzie moge pojsc prosic o pomoc.

z gory dziekuje za porady i pomoc pozdrawiam wszystkich serdecznie.

#2 Guest_co najlepiej zrobić

Guest_co najlepiej zrobić
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 18:10

Niestety bez decyzji sądu raczej nic nie wskórasz ;/ radziłabym skontaktować się jednak z jakąś kancelarią, jakie papiery do jakiego sądu itd należy złożyć, aby pozbawić twojego męża określonych praw. Może od razu uda się ustalić alimenty? Nie wiem, jak wygląda u was sytuacja z podziałem majątku, ale koleżanka z pracy rozwodzi się od 2012 roku i non stop słyszy: kolejna rozprawa ... Jeżeli faktycznie nie masz za dużo pieniędzy, co powstrzymuje cię przed rozwodem to najlepiej będzie skorzystać z e -porady. Mnóstwo kancelarii ma teraz taką opcję ( np kancelaria pomocy prawnej .pl ), że działają także on-line i wiadomo - koszty takich porad są niższe jeśli tylko wskażą co i jak zrobić, a nie zrobią tego za klienta. Bez sensu na pewno jest czekanie czy ograniczenie ojcu wizyt ! Może to potem wykorzystać przeciwko tobie. Im wcześniej załatwisz formalności , tym lepiej dla dziecka. 

#3 ArturDent

ArturDent

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 13:26

Zbieraj materiał który go obciąży i zaważy na decyzji sędziego, możesz po kryjomu go nagrywać telefonem albo dyktafonem jak Was wyzywa, i czym prędzej skontaktuj się z jakąś kancelarią od prawa rodzinnego

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 00:02

alimenty udalo mi sie wygrac wczoraj teraz potrzebuje pomocy jak najlepiej rozegrac rozwod by jak najszybciej sie skonczyl ???

#5 Anastazja55

Anastazja55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 19:38

Hej Ania ? i jak się sprawa zakończyła ? szczerze współczuje :( mam nadzieję ,ze Ty i córeczka jesteście bezpieczna. Nie ma nic gorszego niz dziecko traktowane jako karta przetargowa. Czasem taki rozwód moze ciągnąć sie latami. Miałam podobna sytuacje,ale u mnie akurat dużo wskórał adwokat , którego miałam a była nim pani adwokat Magdalena Grzeskowiak ( mieszkam w Warszawie ) , która specjalizuje się w prawie rodzinnym.

;)

#6 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 00:25

Błędne koło. Nie graj dzieckiem, bo to najgorsze, co możesz robić. Wam się niestety nie udało, ale ojciec kocha swoje dziecko i nie możesz pozbawić go kontaktu.

Polecam zacząć od napisania maila, listu, takiego wiesz... prosto z serca. Zaproponuj mu pokojowe dogadanie się ze względu na Waszą córkę. Zapytaj, jak wyobraża sobie dalsze życie, jak często chciałby się widywać, kontaktować z dzieckiem. Daj mu szanse. Walczy z emocjami - to minie, ale na to potrzeba dużo czasu. 

Nie prowadź sądowo-prawniczej wojny bo doprowadzisz i siebie i jego do jeszcze gorszej sytuacji materialnej. Korzyści będzie miał tylko adwokat. Ani Ty, ani on, a już na pewno nie dziecko. 

Poproś o wsparcie kogoś z rodziny. Niech uczestniczy w Waszej rozmowie. Na spokojnie, bez emocji. 

Powodzenia ! 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawa rodzicielskie, rozwod, dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych