Skocz do zawartości


zmiana w umowie

praca forum prawo pracy

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 13:57

Witam. Chciałabym zadać pewne nurtujące pytanie. Czy z chwilą zmiany kierownika musze przystać na jego nowe zasady? Pracuje w sklepie rok. Przyjmując się do pracy było mi powiedziane że nie będę stała na dziale wędlin. Niedawno zmienił się kierownik który zapowiedział ze będę musiała i "tam" pracować. W związku z tym bardzo mnie to nurtuje. Z chwilą przyjęcia godziłam sie na inne warunki. Pracuje na umowę o prace. Proszę o odpowiedz. Kasjer-sprzedawca

#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8638 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 19:10

jeśli nie masz w umowie zastrzeżonego stanowiska tylko do  pracy "na kasie", musisz wykonywać polecenia kierownictwa



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 23:03

A jesli odmówię i dostanę wypowiedzenie to mam rozumieć że nie mogą z dnia na dzień mi podziękować lecz przez dwa tyg będę pracować?
Dziękuję za powyższą odpowiedź.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:33

A jesli odmówię i dostanę wypowiedzenie to mam rozumieć że nie mogą z dnia na dzień mi podziękować lecz przez dwa tyg będę pracować?
Dziękuję za powyższą odpowiedź.

Możesz pracować 2 tygodnie, a możesz także być zwolniona bez świadczenia pracy i wtedy za te 2 tygodnie otrzymasz wynagrodzenie.



#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:11

A czy za nie wykonanie tego polecenia moge zostać zwolniona z art. 52 Kodeksu pracy. Tzw. Dyscyplinarnie.

#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:22

Możesz-bo to jest równoznaczne z odmową wykonania polecenia służbowego.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:23

A czy za nie wykonanie tego polecenia moge zostać zwolniona z art. 52 Kodeksu pracy. Tzw. Dyscyplinarnie.

Nie. 



#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:24

Czemu napisałaś o tych tygodniach? Czy to umowa o pracę na czas określony?
Dodam jeszcze że dyscyplinarne zwolnienie to oznacza natychmiastowe.

#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:26

Nie.

No jak nie? Nie wprowadzaj w błąd

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 09:28

Hmm. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 09:36

Tak. Umowę mam na trzy lata.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, forum, prawo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych