Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy należy mi się zaległy urlop?

urlop dokumenty zaległy

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 agaka

agaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 19:50

W firmie S pracowała, przez 5 lat.W tym czasie korzystałam już z 26-cio dniowego urlopu.

Kiedy skończyła mi się umowa,nie przedłużyłam jej.Przez 8 miesięcy pracowałam w innej firmie.

I w 2012 r. znów powróciłam do firmy S.

Tam przyniosłąm tylko ostatnie świadectwo pracy z tej drugiej firmy.Błędnie złożyłam,że firma S ma przecież moje wszystkie poprzednie dokumenty.

Przez 3 lata korzytałam z 20-dniowego urlopu nawet o tym nie wiedząc.Miałam swoje problemy życiowe,nie zawracałam sobie głowy innymi sprawami.

Zawsze w firmie było obowiązkowo wydzielane 10 dni na lato,a reszta urlopu rozparcelowana na resztę roku.Nigdy nie liczyłam ile tych dni mi dawano.

Teraz zmieniła się kierowniczka,i to ona mi zwróciła uwagę,że mam za mało dni (20) erlopu.

Doniosłam dziś dokumenty.Czy mogę się ubiegać o jakiekolwiek zaległe dni  należnego mi urlopu?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 19:59

Wszystko o zaległym urlopie w linku poniżej.

http://kadry.infor.p...czynkowego.html

#3 agaka

agaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 20:04

Ok.ale to jest w przypadku,gdybym wszystkie dokumenty przyniosła w 2012 r. kiedy powróciłam do firmy.A ja dopiero wczoraj doniosłam,bo jak pisałam,nawet nie wiedziałam z ilu dni korzystam.A w firmie wpisano mi tylko z ostatniego świadectwa pracy,lczyli 8 miesięcy.

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8812 postów

Napisano 13 czerwiec 2015 - 21:13

masz prawo i pracodawca ma obowiązek ustalić prawidłowy wymiar urlopu wypoczynkowego od 2012 roku

#5 Guest_agaka

Guest_agaka
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2015 - 23:21

Dziękuję za odpowiedź. Ale dzwonilam do PIP, tam kobieta mi powiedziala, ze zaległy nie będzie mi się należał, ponieważ to mojacwina, , że nie donioslam dokumentów, w momencie ponownego przyjęcia. Jedynie dobra wola pracodawcy będzie,jesli mi da za zeszly rrok. Że za wczesniejsze lata mi się nie należy. I ze każda firma ma swój wewnętrzny regulamin dotyczacy wykorzystywania urlopów. U mnie trzeba wykorzystywać urlopy do października. Np.urlop za ren rok, , muszę wykorzystać do października br.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 czerwiec 2015 - 07:51

Nie ma nic takiego jak wewnętrzny regulamin dotyczący urlopu. Jest Kodeks Pracy i on obowiązuje.

Urlop za ten rok masz wykorzystać do końca września 2016 roku.

A urlop zaległy tak jak napisała Witch należy ci się u obecnego pracodawcy.

#7 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 11:15

ponadto nie bardzo rozumiem, czym tłumaczą konieczność ponownego donoszenia dokumentów? Słusznie podjrzewałaś, że skoro raz doniosłaś dokumenty to staż pracy do urlopu masz już naliczony. Ewidentnie błąd pracodawcy i muszą ci wyrównać urlop (również osoba z PIPu nie ma racji, bo nawet teraz przedstawiając dokumenty potwierdzające prawo do wyższego wymiaru urlopu firma ma obowiązek wyrówanć ci urlop za trzy lata wstecz)

#8 Guest_agaka

Guest_agaka
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 14:59

ponadto nie bardzo rozumiem, czym tłumaczą konieczność ponownego donoszenia dokumentów? Słusznie podjrzewałaś, że skoro raz doniosłaś dokumenty to staż pracy do urlopu masz już naliczony. Ewidentnie błąd pracodawcy i muszą ci wyrównać urlop (również osoba z PIPu nie ma racji, bo nawet teraz przedstawiając dokumenty potwierdzające prawo do wyższego wymiaru urlopu firma ma obowiązek wyrówanć ci urlop za trzy lata wstecz)

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 czerwiec 2015 - 15:12

Coś mi się wydaje, że ta osoba w PIP to nie miała pojęcia co mówi

#10 Guest_agaka

Guest_agaka
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 17:02

Dziękuję za sugestie.Uprzedziłam kadrową,że będę pisała wnioski w naliczenie mi zaległego urlopu,mimo,iż próbowała mi udowodnić,że to moja wina,że nie doniosłam dokumentów w odpowiednim czasie,oraz,ze podpisywałam aneksy do umowu,gdzie była informacja o ilości nalżnego urlopu.Treraz wiem,że każdy papierek,który dają mam uważnie czytać.Ale przyznano mi urlop za 3 lata wstecz ,plus 6 dni za ten rok.

Gdybym się nie upomniała,firma pewnie sama z siebie by nie oddałą.

Jeszcze raz dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, dokumenty, zaległy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych