Skocz do zawartości

Jakie płytki w łazience?

96 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kanka

Guest_Kanka
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 20:00

planujemy z mezem remont łazienki. Doradzcie proszę bo wspólnie nie możemy dojść do porozumienia. Ja uparlam się na turkusowe plytki, on na szare. Ja chce do tego zolte sciany a on biale. Lazienka jest niewielka i podlozna. Co radzicie? Kto ma racje? 

#2 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 16:04

Wiesz... pewnie każdy pomysł jest dobry. Najlepiej jeśli pójdziecie do marketu, albo jakiegoś salonu z płytkami i obejrzycie różne kompozycje. Na tej podstawie będzie wam najłatwiej wybrać takie, które wam najbardziej odpowiadają. Z mojej strony to raczej turkusowy niż szary, ale też najpierw trzeba zobaczyć te kafelki.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#3 Guest_krysiak

Guest_krysiak
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2015 - 21:55

Szczerze mówiąc, to u znajomych również nie ma już malowanych ścian - całe pomieszczenie w kafelkach. Może faktycznie to już nie jest modne?
Sama nie wiem... Co do kafelek - kilka razu już chodziliśmy, ale mój nie lubie chodzić po sklepach.
Spróbuję na tym weekendzie go nakłonić, bo w przeciwnym wypadku się nie dogadamy ;/

#4 Eliasz123Slas

Eliasz123Slas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:15

a mój znajomy twierdzi, że kupił do łazienki kafelki o takiej chłonności temperatury, że ma ciepłe kafle mimo, że nie podgrzewa podłogi, nie byłem, nie widziałem, ale człowiek jest wiarogodny, wiecie coś o tym?

proponuję szkolenia HR

#5 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 16:01

Pierwsze słyszę. My u siebie mamy całkowicie klasyczne kafelki i nie widzę, żeby były jakoś specjalnie zimne - trochę takie wymyślanie jak dla mnie. Zresztą - kto chodzi po podłodze na bosaka? No chyba mało kto, co nie? Wydaje mi się, że to takie zdecydowanie uszczęśliwianie na siłę. Jak myślicie?

#6 Guest_nesak

Guest_nesak
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 17:50

Również wydaje mi się, że to bardziej wciskanie kolejnego rozwiązania niż faktycznie jakaś sensowna funkcjonalność.
Nie przesadzajmy aż tak ;-) 

#7 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 17 czerwiec 2015 - 19:35

Tą funkcjonalność to każdy rozumie na swój sposób. Też pierwsze słyszę o takich kafelkach. Nawet przeszukałam internet i nic. Mi się wydaje, że w łazience jest po prostu wysoka temperatura przez słabą wentylację i z tego są nagrzane lub też między łazienką a innym pomieszczeniami jest duża różnica temperatury i z tego jest efekt ciepłej podłogi. Tak mnie to zaciekawiło, że aż się spytam mojego budowlańca.

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:02

Mam podobne wrażenie, ale wracając do tematu - klasyczne kafelki do samego sufitu. Sufit jaki tam się wam podoba, aby tylko wyeliminować malowanie z łazienki. Mam wrażenie, że coś takiego zapewni wam więcej problemów niż da korzyści - raczej zdecydowanie odradzam. W tych czasach już się czegoś takiego nie robi.

#9 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 18:39

Z tego co zauważyłam to nadal jest modne kładzenie płytek  (wielkowymiarowych lub mozajkowych) pod sufit. Tyle tylko, że kolory się zmieniły. Kiedyś był szał na czarne i inne ciemne kolory (i weź to czyść), a teraz dominuje głównie biel. Chodź widziałam łazienki z wanną gdzie były całe pomalowane. Tylko pytanie jakie to jest funkcjonalne gdzie na ścianie mamy farbę i przytwierdzoną do niej umywalkę. Dla mnie hitem jest położenie w łazience kamienia i drewna. Minimalizm i naturalność to jest to. 

#10 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 15:48

Czy nadal modne? Chyba dokładnie odwrotnie - kiedyś było modne coś takiego, że kafelki kończyły się na metr przed sufitem i dalej ściana była już pomalowana, ale nie potrafię powiedzieć gdzie była logika takich pomysłów, bo przecież przy dużej wilgoci ta pomalowana ściana szybko traciła na jakości. A przecież kafelki się zabezpiecza specjalnymi środkami przeciwpleśniowymi i spokój.

#11 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 16:33

Jak sobie popatrzysz na projekty łazienek od projektantów wnętrz to nadal stosuje się rozwiązanie: pół ściany w płytkach a pół w farbie. W sumie to ile można wymyśleć konfiguracji płytka-farba? Moda to taki wytwór gdzie co parę lat wraca jakiś trend (może trochę zmodyfikowany). A co do farby to farba farbie nie jest równa. Rynek materiałów budowlanych jest podobny do rynku IT co pół roku się zmienia. Skład materiałów budowlanych jest coraz lepszy. Niestety ale remonty robi się systematycznie. 

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:16

Co do kolorystyki to najlepiej zrobić sobie wizualizację,zazwyczaj produceni mają takie proste narzędzia na stronie. Nie muszą to być te konkretne płytki, byle kolor się zgadzał. A modne to są teraz różne propozycje, wystarczy do magazynów wnętrzarskich zajrzeć - jest trend na drewno, beton, mozaiki. My będziemy mieć na ścianie w łazience i w kuchni panele dekoracyjne vox, dla nas to najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

#13 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 15:44

Zgadzam się - produkt produktowi nie jest równy, ale jak dla mnie wizualnie zdecydowanie wygrywają projekty składające się z samych kafelek, bez malowania ścian. Wygląda to bardziej nowocześnie, estetycznie, ale oczywiście każdy w tym względzie może mieć własne widzimisię ;-)

#14 Ekspert_Dekoral

Ekspert_Dekoral

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 16:18

Eksperci Dekoral postarają się rozstrzygnąć Wasz spór. ;) Proponujemy kompromis! Wejdź na: https://www.youtube....h?v=npOZfzcnUEQ i zobacz co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie! 

#15 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 21:25

Fajne połączenie szarości i bieli? Czemu nie? Myślę, że kilka kolorowych akcentów i będzie pięknie :)

#16 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:02

Nie wiem czy czytacie artykuły, jednak polecam wam sprawdzić ten - http://www.female.pl...iesz-jak-zaczac. Jeśli chcecie w kilku krokach zmienić wnętrze waszej łazienki, to znajdziecie tutaj ciekawe porady jak tego dokonać. 

#17 ellaelle

ellaelle

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 14:28

szarość jest bardzo spoko, zwłaszcza w wydaniu nieco urozmaiconym, jak np w przypadku takich orientalnych płytek http://viverto.pl/pl...,138,16661.html. chociaż uważam że ejst to kolorystyka przeznaczona raczej do większych wnętrz

#18 magda93

magda93

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 12:51

Również miałam podobny spór z mężem, ale zażegnaliśmy go i kupiliśmy przez internet takie płytki: http://ilazienki.pl/...zin-coll,c_1287, mamy małą łazienkę więc dobrze pasują, myślę, że Tobie też się mogą spodobać, w końcu mieliście dylemat, który kolor wybrać, tu jest ich ciekawe połączenie. Zawsze można wzbogacić wygląd łazienki poprzez dodatki w fajnym kolorze :)

#19 Marlene50

Marlene50

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 22:29

Skoro to jest małą łazienka, to obawiam się że koncepcja Twoje męża jest na pewno lepsza. Mała łazienka potrzebuje jasnych kolorów. Jeśli lubisz intensywne kolory, to moim zdaniem najlepiej byłoby kupić kolorowe dodatki (ręczniki, dywaniki, itd.). Ewentualnie może połóżcie szare płytki jak chce mąż, a do tego np fioletowe meble? W SKLEPBATERIE widziałam takowe.

powodzenia! :-)

planujemy z mezem remont łazienki. Doradzcie proszę bo wspólnie nie możemy dojść do porozumienia. Ja uparlam się na turkusowe plytki, on na szare. Ja chce do tego zolte sciany a on biale. Lazienka jest niewielka i podlozna. Co radzicie? Kto ma racje? 

#20 Guest_szymon

Guest_szymon
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 16:45

Również miałam podobny spór z mężem, ale zażegnaliśmy go i kupiliśmy przez internet płytki mamy małą łazienkę więc dobrze pasują, myślę, że Tobie też się mogą spodobać, w końcu mieliście dylemat, który kolor wybrać, tu jest ich ciekawe połączenie. Zawsze można wzbogacić wygląd łazienki poprzez dodatki w fajnym kolorze smile.png

Wybór płytek to nie problem. W sieci jest wiele sklepów np. ibudujemy.pl w których można znaleźć płytki z ciekawymi wzorami. Co do różnych dodatków, to wszystko zależy od tego jak duża jest sama łazienka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych