Kategorie
Skocz do zawartości

Jakie płytki w łazience?

Gość Kanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

planujemy z mezem remont łazienki. Doradzcie proszę bo wspólnie nie możemy dojść do porozumienia. Ja uparlam się na turkusowe plytki, on na szare. Ja chce do tego zolte sciany a on biale. Lazienka jest niewielka i podlozna. Co radzicie? Kto ma racje? 

• Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz... pewnie każdy pomysł jest dobry. Najlepiej jeśli pójdziecie do marketu, albo jakiegoś salonu z płytkami i obejrzycie różne kompozycje. Na tej podstawie będzie wam najłatwiej wybrać takie, które wam najbardziej odpowiadają. Z mojej strony to raczej turkusowy niż szary, ale też najpierw trzeba zobaczyć te kafelki.

Szczerze mówiąc, to u znajomych również nie ma już malowanych ścian - całe pomieszczenie w kafelkach. Może faktycznie to już nie jest modne?

Sama nie wiem... Co do kafelek - kilka razu już chodziliśmy, ale mój nie lubie chodzić po sklepach.

Spróbuję na tym weekendzie go nakłonić, bo w przeciwnym wypadku się nie dogadamy ;/

Pierwsze słyszę. My u siebie mamy całkowicie klasyczne kafelki i nie widzę, żeby były jakoś specjalnie zimne - trochę takie wymyślanie jak dla mnie. Zresztą - kto chodzi po podłodze na bosaka? No chyba mało kto, co nie? Wydaje mi się, że to takie zdecydowanie uszczęśliwianie na siłę. Jak myślicie?

Gość Izabela Mietlińska

Tą funkcjonalność to każdy rozumie na swój sposób. Też pierwsze słyszę o takich kafelkach. Nawet przeszukałam internet i nic. Mi się wydaje, że w łazience jest po prostu wysoka temperatura przez słabą wentylację i z tego są nagrzane lub też między łazienką a innym pomieszczeniami jest duża różnica temperatury i z tego jest efekt ciepłej podłogi. Tak mnie to zaciekawiło, że aż się spytam mojego budowlańca.

Mam podobne wrażenie, ale wracając do tematu - klasyczne kafelki do samego sufitu. Sufit jaki tam się wam podoba, aby tylko wyeliminować malowanie z łazienki. Mam wrażenie, że coś takiego zapewni wam więcej problemów niż da korzyści - raczej zdecydowanie odradzam. W tych czasach już się czegoś takiego nie robi.

Gość Izabela Mietlińska

Z tego co zauważyłam to nadal jest modne kładzenie płytek  (wielkowymiarowych lub mozajkowych) pod sufit. Tyle tylko, że kolory się zmieniły. Kiedyś był szał na czarne i inne ciemne kolory (i weź to czyść), a teraz dominuje głównie biel. Chodź widziałam łazienki z wanną gdzie były całe pomalowane. Tylko pytanie jakie to jest funkcjonalne gdzie na ścianie mamy farbę i przytwierdzoną do niej umywalkę. Dla mnie hitem jest położenie w łazience kamienia i drewna. Minimalizm i naturalność to jest to. 

Czy nadal modne? Chyba dokładnie odwrotnie - kiedyś było modne coś takiego, że kafelki kończyły się na metr przed sufitem i dalej ściana była już pomalowana, ale nie potrafię powiedzieć gdzie była logika takich pomysłów, bo przecież przy dużej wilgoci ta pomalowana ściana szybko traciła na jakości. A przecież kafelki się zabezpiecza specjalnymi środkami przeciwpleśniowymi i spokój.

Gość Izabela Mietlińska

Jak sobie popatrzysz na projekty łazienek od projektantów wnętrz to nadal stosuje się rozwiązanie: pół ściany w płytkach a pół w farbie. W sumie to ile można wymyśleć konfiguracji płytka-farba? Moda to taki wytwór gdzie co parę lat wraca jakiś trend (może trochę zmodyfikowany). A co do farby to farba farbie nie jest równa. Rynek materiałów budowlanych jest podobny do rynku IT co pół roku się zmienia. Skład materiałów budowlanych jest coraz lepszy. Niestety ale remonty robi się systematycznie. 

Co do kolorystyki to najlepiej zrobić sobie wizualizację,zazwyczaj produceni mają takie proste narzędzia na stronie. Nie muszą to być te konkretne płytki, byle kolor się zgadzał. A modne to są teraz różne propozycje, wystarczy do magazynów wnętrzarskich zajrzeć - jest trend na drewno, beton, mozaiki. My będziemy mieć na ścianie w łazience i w kuchni panele dekoracyjne vox, dla nas to najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Nie wiem czy czytacie artykuły, jednak polecam wam sprawdzić ten - http://www.female.pl/artykul/17117-wiosenna-metamorfoza-lazienki-w-kilku-krokach-wiesz-jak-zaczac. Jeśli chcecie w kilku krokach zmienić wnętrze waszej łazienki, to znajdziecie tutaj ciekawe porady jak tego dokonać. 

• 2 tygodnie później...

Również miałam podobny spór z mężem, ale zażegnaliśmy go i kupiliśmy przez internet takie płytki: http://ilazienki.pl/plytki-coll/tubadzin-coll,c_1287, mamy małą łazienkę więc dobrze pasują, myślę, że Tobie też się mogą spodobać, w końcu mieliście dylemat, który kolor wybrać, tu jest ich ciekawe połączenie. Zawsze można wzbogacić wygląd łazienki poprzez dodatki w fajnym kolorze :)

Skoro to jest małą łazienka, to obawiam się że koncepcja Twoje męża jest na pewno lepsza. Mała łazienka potrzebuje jasnych kolorów. Jeśli lubisz intensywne kolory, to moim zdaniem najlepiej byłoby kupić kolorowe dodatki (ręczniki, dywaniki, itd.). Ewentualnie może połóżcie szare płytki jak chce mąż, a do tego np fioletowe meble? W SKLEPBATERIE widziałam takowe.

powodzenia! :-)

planujemy z mezem remont łazienki. Doradzcie proszę bo wspólnie nie możemy dojść do porozumienia. Ja uparlam się na turkusowe plytki, on na szare. Ja chce do tego zolte sciany a on biale. Lazienka jest niewielka i podlozna. Co radzicie? Kto ma racje? 

Również miałam podobny spór z mężem, ale zażegnaliśmy go i kupiliśmy przez internet płytki mamy małą łazienkę więc dobrze pasują, myślę, że Tobie też się mogą spodobać, w końcu mieliście dylemat, który kolor wybrać, tu jest ich ciekawe połączenie. Zawsze można wzbogacić wygląd łazienki poprzez dodatki w fajnym kolorze smile.png

Wybór płytek to nie problem. W sieci jest wiele sklepów np. ibudujemy.pl w których można znaleźć płytki z ciekawymi wzorami. Co do różnych dodatków, to wszystko zależy od tego jak duża jest sama łazienka.

• 2 tygodnie później...

Jeśli mowa o modzie, to teraz sporo osób spośród znajomych i tych bliższych i dalszych wybiera płytki imitujące drewno. Fajnie to wygląda w połączeniu np. z szarością. A kamień? Oczywiście, też coraz modniejszy widać to choćby po nowych kolekcjach producentów. My wybraliśmy szarości z kolekcji Bergen. Także już nie biel a szary kamień.

• 1 miesiąc temu...

Idźcie na kompromis: połóżcie płytki w "morskim" kolorze, coś jak ten "Adriatyk": https://www.mozaikowe.pl/plytki-ceramiczne/48-arabeska-srednia-adriatyk-polysk.htmli pomalujcie sciany na ecru wink.png Co do koloru ścian, to akurat oba pomysły są moim zdaniem nietrafione - biel jest zimna, a przy tym nudna i banalna, a żółć z kolei za ciepła, do łazienki w ogóle nie pasuje ta barwa.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...