Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spółka offshore a Polski fiskus

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pan_M

Pan_M

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:42

Dzień Dobry !

Po pierwsze mam nadzieje że miejsce które wybrałem na opublikowanie niniejszego zapytania jest miejscem właściwym.

W internecie można znaleźć wiele informacji dotyczących rozliczania dochodów zagranicznych itp. optymalizacji podatkowych i innych przydatnych w prowadzeniu firmy rzeczy.

Ja natomiast mam pytanie na które żadnej odpowiedzi znaleźć mi się nie udało. 

Otóż w najbliższym czasie mam zamiar zarejestrować spółkę offshore w stanie Delaware w USA. I tu uwaga. Celem jej rejestracji nie jest optymalizacja podatkowa a jedynie chęć podlegania pod sądy USA, jako że do Polskiego wymiaru sprawiedliwości mam takie zaufanie jak do stanu zdrowia prostytutek w pirackim porcie. 

Innymi słowy chce zrobić biznes którego nie wykończy mi żaden Hyniek brat Wieśka, szwagier Andrzeja. Co więcej nie mam najmniejszego zamiaru kierować usług oferowanych przez planowana spółkę na terytorium RP. Mimo wszystko chciałbym być oficjalnym beneficjentem tej spółki aby mieć nad nią pełną kontrolę, oraz z racji, iż działalność nowej firmy skupiać się będzie na usługach IT chciałbym administrować nią nie wyjeżdżając z naszego kraju, który mimo wszystko lubię i dążę patriotycznym bądź co bądź szacunkiem. 

I teraz chciałbym spytać czy mogę tak zrobić nie będąc oskarżonym o "pranie brudnych pieniędzy" czy inne machloje, czy też aby mieć spokój powinienem również swój własny kapitał kostno mięśniowy wynieść za granice. 

Dodam tylko że wszelakie pieniądze które wydawałbym w Polsce pochodziły by z wynagrodzenia za prace wypłacanego przez wspomnianą spółkę.

Było by mi bardzo nie w smak gdyby w trakcie rozwoju działalności odwiedziła mnie policja skarbowa z zamiarem półrocznego przesłuchania, blokując przy tym kapitał spółki. 

Być może moje pytanie jest bez sensu, jednak patrząc na poczynania naszej skarbówki chciałbym to wiedzieć za wczasu

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc. 

#2 Guest_Izabela Mietlińska

Guest_Izabela Mietlińska
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 21:09

Nawet jeśli byś założył firmę za granicą w celu optymalizacji podatkowej, co do zasady jest to działanie zgodnym z prawem, o ile będziesz się poruszał  w granicach prawa. Polskie organy podatkowe nawet jeśli  podejrzewają , że część dochodów uzyskujesz za pośrednictwem spółki offshore, nie mogą opodatkować takich dochodów, czyli zgodnie z prawem nie mogą się przyczepić.  Ale jeśli wypłacone zostaną dywidendy to w  chwili wypłacenia dywidendy osoba, która ją otrzymuje uzyskuje przychód, który jest obciążony podatkiem dochodowym obowiązującym na terytorium jej zamieszkania. I w tym miejscu mogą się przyczepić organy podatkowe. Jednakże przez wzgląd na utajnienie danych takich spółek wiem, że organy podatkowe nie są w stanie kontrolować przepływu kapitału między spółką a jej udziałowcami, co oznacza że nie są w stanie udowodnić ewentualnego ukrycia dochodu przez osobę otrzymującą taką dywidendę. Jeśli dywidenda nie została wypłacona, a całość zysków spółki przeznaczono na działalność firmy, na jej udziałowcach nie ciąży żaden obowiązek podatkowy i co za tym idzie organom podatkowym nic do Twojej spółki. 

#3 Pan_M

Pan_M

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 12:59

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Tak też logika wskazywała, jednak ze swojego doświadczenia z Polska skarbówką wolałem się upewnić. Mialem już do czynienia jeszcze za czasów działalności w Polsce z wmawianiem mi przez urząd skarbowy różnych niestworzonych historii, dlatego też moje zaufanie do tej instytucji jest poniżej zera i szczerze wole ją omijać szerokim łukiem. Ne obawiam się skazania, bo nic nielegalnego robić nie planuje, jednak tak znane i lubiane przez nasz urząd " kilkuletnie kontrole" znacznie utrudniły by mi prace

Spółka generalnie będzie operować własnym kapitałem i przez najbliższe lata tylko go kumulować i inwestować a ja planuje sobie wypłacać jedynie potrzebna do życia pensyjkę na zasadzie zatrudnienia.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje bardzo za pomoc

#4 sferasklep

sferasklep

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 22:09

mi też się ta odp przyda ;)

http://sferasklep.pl/ - akcesoria sportowe i nie tylko 

#5 Guest_Yaromir

Guest_Yaromir
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 23:48

Nic się Wam "nie przyda". Osoby wypowiadające się tutaj, wiedzą, że gdzieś dzwony dzwonią. I tyle. Ja nie mam interesu w tym, a właściwie czasu, aby
Znalazłem stronę, która mowi o tym, o czym ja wiem a czego nie chce mi się tutaj Wam streszczać. Stąd cytuję i przytaczam. Nota bene, facet powinen mi podziękować, że go zareklamowałem smile.png:

rejestracjaspolkidelaware .pl

Pzdr.

#6 Guest_Izabela Mietlińska

Guest_Izabela Mietlińska
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 06:04

Jeśli chodzi o bicie dzwonów to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.  Jakby Pan_M chciał porady radcy prawnego m.in od takich rzeczy to by się do niego udał a nie pytał na forum. Nie przeczę ciekawa strona. 

#7 robhill

robhill

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 21:46

Oni pomagają w sprawach związanych z rejestracją i prowadzeniem firmy offshore financialrepublic.co.uk. Mi bardzo pomogli i jakby ktoś szukał podobnej pomocy, moze bez problemu kontaktować się z nimi.

#8 Napadowebuleglowymam1231

Napadowebuleglowymam1231

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:52

Zawsze chciałem mieć firmę w kraju z rajów podatkowych, ale nie wiedziałem jak to zrobić. Zgłosiłem się do firmy, która zajmuje się zakładaniem spółek offshore warszawa i wszystko zrobili za mnie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, znają wszystkie obowiązujące prawa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych