Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda skuterem - podstawowe zasady

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49533 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 18:23

Każdy kierowca skutera powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami ruchu i parkowania swojego jednośladu.

Powrót do artykułu: Jazda skuterem - podstawowe zasady

#2 Guest_jacula

Guest_jacula
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2015 - 18:23

nie zgadzam się z tym że powinno się jeździć przy prawej krawędzi na co dzień pomykam dużym motocyklem ale zdarza się że pojadę syna skuterem miałem taki incydent ze starałem się trzymać prawej krawędzi a bus który mnie omijał wyprzedzał zepchnoł mnie do rowu skoczyło się złamaniem obojczyka jak bym jechał środkiem nie było by tego wiec gdzie logika

#3 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:53

Co za bzdura! Każdy kierujący (nie tylko skutera) powinien trzymać się prawej krawędzi jezdni (o ile mówimy o prawostronnym ruchu). To po pierwsze, po drugie, kierujący skuterem ma takie samo prawo do poruszania się po jezdni jak kierowcy aut. Wyjątek stanowi tzw "korek", gdzie kierowcy jednośladów mogą poruszać się pomiędzy autami, czyli po linii oddzielającej pasy ruchu. Nie pamiętam tylko, jak kodeks podchodzi do poruszania się po buspasie.

#4 Guest_dzaksalejdi

Guest_dzaksalejdi
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:55

a ja sie zgadzam z Guest_jacula bo nikt nie jezdzi w rzeczywistosci blisko krawędzi, a motocyklem jak sie jedzie zwlaszacza sredniej wielkosci albo malym np od dystrybutora CLeveland Motorcyclesw Polska to juz najchetniej, by nas z jezdni wyrzucili! ruch prawostronny ok wiadomo ze jak mamy pas to nim jedziemy a nie dwoma ale to nie znaczy ze jezdzimy samochodem jednym kolem po chodniku, a tego wymaga sie od motocyklistow

#5 Guest_alnlok

Guest_alnlok
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 09:37

haha co za brednie

#6 Guest_NIck

Guest_NIck
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2020 - 09:17

Stek bzdur, nie wolno parkować pod murem tylko przy krawędzi chodnika, z zachowaniem1,5 m szerokości chodnika dla pieszego

#7 Guest_NIck

Guest_NIck
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2020 - 09:17

Stek bzdur, nie wolno parkować pod murem tylko przy krawędzi chodnika, z zachowaniem1,5 m szerokości chodnika dla pieszego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych