Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zielona strzałka – jak się zachować

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48821 postów

Napisano 29 maj 2015 - 06:25

Zielona strzałka pozwalająca na warunkowy skręt, gdy na sygnalizatorze świeci się czerwone światło, wywołuje co jakiś czas dyskusję o jej likwidacji. W jaki sposób się zachować, gdy natkniemy się na zieloną strzałkę?

Powrót do artykułu: Zielona strzałka – jak się zachować

#2 Guest_wic

Guest_wic
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 06:25

A jeśli z daleka widać, że na przejści ani w poblizu nie ma pieszych? No i w końcu jak mam się upewnić przed pasami, że nie wymuszę pierwszeństwa na jadących w poprzek? Mogę tam nie mieć dostatecznej widoczności!

#3 Guest_ DO WIC

Guest_ DO WIC
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 19:51

Jesteśmy zobligowani do bezwzględnego zatrzymania samochodu przed sygnalizatorem .

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 17:12

Mam takie skrzyżowanie z zieloną strzałką, widoczne z mojego okna. Jest już monitorowane, o czym osobiście się przekonałem dwa razy. Pomimo odległych dat wykroczenia (sierpień i grudzień) t.z. mandaty ze zdjęciem przyszły w jednym dniu.W godzinach szczytu zatrzymuje się tylko pierwszy kierowca, reszta jedzie za nim ciurkiem. Jest to skrzyżowanie bez przejścia dla pieszych i z przeciwnej strony nakaz ruchu na wprost. Tak że nie może być mowy o jakim kolwiek zagrożeniu czy niebezpieczeństwie. Jest to bardzo ruchliwe skrzyżowanie i dla Straży Miejskiej okres szczytu jest traktowany ulgowo, ze względu na powstające korki. Natomias przy małym ruchu zdjęcia i filmy robią kasę. I niech mi ktoś powie,czy to nie jest celowo zalegalizowany wyzysku kierowców? Postawcie znak "stop" i po problemie dla kierowców, ale wtedy kasy by nie było.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 22:09

Taksówkarze łamią ten przepis najczęściej. Dziś miałam okazję przechodzić z dzieckiem przez ulicę i taksówkarz korporacji TELE TAXI przejechał z piskiem opon na zielonej strzałce aż go wygięło na zakręcie. Oczywiście światło miałam zielone i weszłam już na pasy, doszłam mniej więcej do połowy. nawet się nie zatrzymał przed zakrętem tylko zwyczajnie, jak większość z nich wymusił pierwszeństwo. Następnie odbyłam dwie interesujące rozmowy w kimś z korporacji, jedna z przemiłą panią, która skierowałą sprawę dalej następna nie pamiętam z kim w kazdym razie z panem, który określił siebie jako "kulturalny", podczas rozmowy z nim usłyszałam "Pani nie lubi chyba taksówkarzy", zaraz po tym jak opisałam zdarzenie. Wykluczył też jakąkolwiek możliwość by to był taksówkarz z ich korporacji. ja uwązam tak: te strzałki to powdó największej ilosci wypadków z udziałem pieszy- zmotoryzowany, oraz rowerzysta zmotoryzowany bo te strzałki są też tam, gdzie przez ścieżkę na zielonym rowerzysta ma prawo przejechać. Druga sytuacja nadużywania tego prawa: jadę na rowerze, przejeżdżam przez pasy na ścieżce na świetle zielonym i nagle niemal po oponie przejeżdża mi motor, którego kierowca ze środkowego pasa wyjechał spomiędzy innych samochodów po czym niemal po mnie wyrównał do prawej i przejechał na zielonej strzałce!!! Szczyt wszystkiego, Również zanotowałam numery i tym razem zadzwoniłam na policję. Zero reakcji, jakieś lakoniczne: no tak, tak. Kolejna sytuacja: jadę autem, zatrzymuję się na zielonej strzałce bo idą ludzie i zza moich pleców po lewej na pasy wtacza się drugie auto, które wymusza na nich pierwszeństwo!!! Ludzie, nie dla chamów taki przepis. Zmieńcie to bo to powoduje same naruszenia i wymuszenia. jest przyczyną wypadków a życie do cholery jest ważniejsze niż korek. Tylko ograniczony i bez wyobraźni człowiek tego nie dostrzega.

#6 Guest_rafałS

Guest_rafałS
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 13:47

Gdy natkniemy się na skrzyżowanie, na którym sygnalizator zezwala na warunkowe skręt w prawo, w lewo lub przejazd prosto, jesteśmy zobligowani do bezwzględnego zatrzymania samochodu przed sygnalizatorem Jakaś podstawa prawna? konkretnie który artykuł?

#7 Mniamnian

Mniamnian

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 luty 2017 - 14:04

Strzałka oznacza BEZWARUNKOWE ZATRZYMANIE SIĘ. Rozumie się przez to, że koła pojazdu zatrzymują się. Wczoraj mój znajomy dostał mandat z tytułu tego, że się nie zatrzymał. 1 punkt plus 100 złotych. 

#8 Guest_Gnom

Guest_Gnom
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 15:50

Nieaktualne . Nie trzeba w 2017 w kwietniu stawać przed strzalka

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 17:53

Nieaktualne . Nie trzeba w 2017 w kwietniu stawać przed strzalka

Naprawdę? smile.png Ty to się znasz na przepisach jak zarobić mandat!

#10 Guest_rty

Guest_rty
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 03:39

Sytuacja jest taka: są trzy pasy przed skrzyżowaniem na jezdni jednokierunkowej. Pierwszy pas - lewy- do jazdy prosto, środkowy do jazdy w prawo i prawy również do jazdy w prawo. W lewo nie ma skrętu. Każdy pas ma osobną sygnalizację świetlną. Przy sygnalizacji pasa prawego w czasie świecenia się światła czerwonego zaświeca się jednocześnie zielona strzałka, natomiast na środkowym pasie nie. Pytanie brzmi: czy mogę również skręcić w prawo z pasa środkowego?

#11 Guest_Todor

Guest_Todor
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 11:36

Stałem ,jako drugi, przed skrętem w prawo ( zielona strzałka ) 1-szy pojazd ruszył ja zanim,Zapłaciłem mandat że powtórnie nie zatrzymałem się przed skrętem w prawo mimo że stałem jako drugi samochód. Wg mnie jest to idiotyczny przepis dlatego że: 1)-każdy zatrzymujący się samochód,przed strzałką w prawo, spowalnia ruch na jezdni i naraża się na uderzenie auta jadącego z tyłu. 2)- W praktyce kierowcy nie stosują się do tego przepisu ( absurdu ) a jestem kierowcą od 1973 roku

#12 Guest_M@r0

Guest_M@r0
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 12:43

Może to wyglądać następująco: osoba jadąca pierwszym samochodem może zdążyć przed zbliżającym się pieszym, drugi samochód już niekoniecznie, dlatego powinien się zatrzymać przed sygnalizatorem i wtedy samemu ocenić sytuację

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2017 - 16:20

w Bytomiu pod mostem jest strzalka w kierunku na Szombierki a nie ma przejscia dla pieszych ,jak sie zachować?

#14 Guest_pawelxp

Guest_pawelxp
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:19

Glupie prawo, ale prawo. Jeden Policjant popatrzy i nie zareaguje, drugi zagwizda i juz masz 500 stow w plecy. Skret w prawo na strzalce musi byc wykonany ostroznie, bo teraz nawet rowerzysci jezdza przez przejscia dla pieszych. Pieszy bedac na drugim pasie ruchu daje mozliwosc przejazdu i to jest tzw. niezaklocona plynnosc ruchu, ale przed rowerzysta mozna nie zdazyc i klopot na bank, tym bardziej, ze rowerzysci uwazaja siebie za "lepsza kaste". 34 lata jezdze i spotykam tez narwanych i szbkich kierowcow swoich rakiet, ktorzy uwazaja, ze jak oslonia sie ladnymi blachami to sa nietykalni i panami zycia i smierci. Pozniej nas wyzywaja i maja racje. Sam kiedys ratowalem sie zjazdem na chodnik, aby nie uderzyc w mloda paniusie, ktora w nocy przy zlym osietleniu, przy padajacym deszczu weszla na przejscie przed moim samochodem. To bylo wspaniale uczucie!!!Jest tego wiecej, tych krolow przejsc i oblachowanych nieustepliwych. Kierowca nie ma latwego zycia na drodze.

#15 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 23:02

Chyba jeden na dwudziestu kierowców zatrzymuje się przed strzałką.

Najlepsze darmowe chwilówki online.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych