Skocz do zawartości

Koniec umowy o pracę, a ciążowe L4

L4 ciąża umowa o prace czas określony

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 16:54

Witam. W czerwcu kończy mi się umowa o pracę, na czas określony. Obecnie jestem w 7 msc ciąży i nie wiem jak wygląda sprawa ze zwolnieniem lekarskim. Czy lekarz powinien wystawić mi zwolnienie do dnia w którym kończy mi się umowa, czy normalnie na 4 tygodnie jak to było do tej pory? Proszę o odpowiedź ;) 

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 maj 2015 - 18:48

Ale twoja umowa będzie przedłużona do dnia porodu, nikt ci o tym nie powiedział ?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8594 postów

Napisano 25 maj 2015 - 19:59

art 177 k.p.

§3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Jesli pracodawca nie będzie chciał zawrzeć kolejnej umowy o pracę, to obecna z mocy prawa zostaje przedłużona do dnia porodu;

nabędziesz prawo do wszystkich zasiłków z tyt. rodzicielstwa

#4 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 11:10

Ale twoja umowa będzie przedłużona do dnia porodu, nikt ci o tym nie powiedział ?

Doskonale wiem o tym, że zostanie przedłużona do dnia porodu. Z tego co wiem, nie jest konieczne podpisywanie aneksu, poniewaz zostaje ona samoistnie przedłużona z mocy prawa, ale zastanawiam się czy zwolnienie lakarskie należy mi się do ostatniego dnia umowy, a potem do dnia porodu bede musiała przebywać na urlopie, czy zwolnienie należy mi się do dnia porodu, mimo końca właściwej umowy

#5 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 11:13

art 177 k.p.

§3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Jesli pracodawca nie będzie chciał zawrzeć kolejnej umowy o pracę, to obecna z mocy prawa zostaje przedłużona do dnia porodu;

nabędziesz prawo do wszystkich zasiłków z tyt. rodzicielstwa

O zasiłku macierzyńskim wiem,a jakie zasiłki oprócz tego masz jeszcze na myśli? 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 11:18

Doskonale wiem o tym, że zostanie przedłużona do dnia porodu. Z tego co wiem, nie jest konieczne podpisywanie aneksu, poniewaz zostaje ona samoistnie przedłużona z mocy prawa, ale zastanawiam się czy zwolnienie lakarskie należy mi się do ostatniego dnia umowy, a potem do dnia porodu bede musiała przebywać na urlopie, czy zwolnienie należy mi się do dnia porodu, mimo końca właściwej umowy

Zwolnienie lekarskie należy Ci się tak długo, jak długo będziesz chorować, czyli to lekarz zadecyduje do kiedy je wystawiać.Nie ma czegoś takiego, że "zwolnienie mi się należy", jak również nie istnieje tzw. "zwolnienie ciążowe". Jeśli lekarz uzna, że wyzdrowiałaś  przed porodem, wrócisz do pracy lub weźmiesz sobie urlop, jeśli nie, da Ci dalsze zwolnienie.

#7 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 27 maj 2015 - 11:37

chyba zupełnie nie wiesz, co oznacza przedłużenie umowy do dnia porodu.

"mimo końca właściwej umowy" - skoro umowa jest przedłużona, to znaczy, że się nie zakończyła, więc nie możesz mówić o końcu umowy, bo właśnie jej koniec został przeniesiony na inny termin. Z punktu widzenia pracownika nic się u ciebie nie zmienia

#8 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 12:31

chyba zupełnie nie wiesz, co oznacza przedłużenie umowy do dnia porodu.

"mimo końca właściwej umowy" - skoro umowa jest przedłużona, to znaczy, że się nie zakończyła, więc nie możesz mówić o końcu umowy, bo właśnie jej koniec został przeniesiony na inny termin. Z punktu widzenia pracownika nic się u ciebie nie zmienia

Czy " ZUPEŁNIE nie wiem" nie tobie to oceniać, po to jest forum, aby uzupełnić swoją wiedzę. Czyli wpłata, oraz przebywanie na zwolnieniu nie ulega zmianie. O taka informację mi chodziło. 

#9 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 12:33

wypłata*

Czy " ZUPEŁNIE nie wiem" nie tobie to oceniać, po to jest forum, aby uzupełnić swoją wiedzę. Czyli wpłata, oraz przebywanie na zwolnieniu nie ulega zmianie. O taka informację mi chodziło. 

wypłata*

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 12:39

Czy " ZUPEŁNIE nie wiem" nie tobie to oceniać, po to jest forum, aby uzupełnić swoją wiedzę. Czyli wypłata, oraz przebywanie na zwolnieniu nie ulega zmianie. O taka informację mi chodziło. 

Tak.

#11 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 09:47

Zwolnienie lekarskie należy Ci się tak długo, jak długo będziesz chorować, czyli to lekarz zadecyduje do kiedy je wystawiać.Nie ma czegoś takiego, że "zwolnienie mi się należy", jak również nie istnieje tzw. "zwolnienie ciążowe". Jeśli lekarz uzna, że wyzdrowiałaś  przed porodem, wrócisz do pracy lub weźmiesz sobie urlop, jeśli nie, da Ci dalsze zwolnienie.

Co ty człowieku bredzisz? pracując fizycznie logicznym jest fakt przebywania na zwolnieniu w czasie trwania ciąży. więc raczej "nie wyzdrowieje przed porodem" bo nie mam z czego zdrowieć, gdyż ciąża nie jest chorobą.  Prosiłabym o nie wypowiadanie się nie w temacie. Pytanie dotyczyło czegoś innego. dziekuje. 

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 maj 2015 - 10:04

Sandra, wybacz, ale nijak logiki nie potrafię się dopatrzeć w cytuję ciebie:

"pracując fizycznie logicznym jest fakt przebywania na zwolnieniu w czasie trwania ciąży".

A niby to dlaczego?

Lekarz nie wystawia zwolnień bo "pacjentka w ciąży pracuje fizycznie", ale na chorobę związaną z ciążą, więc śmiem napisać, że to ty bredzisz, ponieważ dolegliwość rzeczywiście może ustąpić przed końcem ciąży i czasami tak się dzieje.

Jestem w stanie zrozumieć twoje hormony, ale odrobina bycia milszym nikomu jeszcze nie zaszkodziła i wiedz jeszcze że to Forum jest pro bono i nikt tu nie ma obowiązku ci pomagać, a wypowiadać wolno się każdemu, chociażby to innym się nie podobało.

Szczęśliwego macierzyństwa ci życzęsmile.png

#13 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4987 postów

Napisano 28 maj 2015 - 10:42

A może to jednak nie hormony tylko ta "ciężka praca fizyczna"?ohmy.png

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 maj 2015 - 10:46

...która "logicznie upoważnia do bycia na zwolnieniu"tongue.pngph34r.png

#15 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 09:49

Mam pytanko

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, ciąża, umowa o prace, czas określony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych