Skocz do zawartości

Jaki fotelik 9-36 na co zwracać uwagę?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 23 maj 2015 - 13:43

Proszę o pomoc, czas przerzucić się na większy fotelik dziecko nam wyrosło :) może mi coś podrzucicie z pomysłów

#2 Guest_aldonkka

Guest_aldonkka
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 19:50

Moja córeczka posiada EasyGo Maxima SPS.

Zwracaj uwagę na: jakość materiałów, regulację i łatwość obsługi. Przynajmniej ja na to zwracałam.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 30 maj 2015 - 11:32

FOTELIK SAMOCHODOWY GRACO NAUTILUS CHARCOAL taki przedział kilogramowy, dostepny na avans.pl możesz go obejrzeć także śmiało polecam. Jest masywny dobrze utrzymuje się na fotelu. 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 00:38

Zdecydowanie BabySafe Husky, bo jak to powiedział pan w sklepie - "fotelik rośnie z Pani dzieckiem" biggrin.pngbiggrin.png

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:00

jak uważacie czy foteliki powinny posiadać zintegrowane pasy z zagłówkiem?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 22:09

Zdecydowanie tak wtedy jest pewność, że są one odpowiednio dopasowane do dziecka!!

#7 Xkamil

Xkamil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:51

Super ;) Dzięki za wszystkie rady :)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:58

Fotelik musi się odpowiednio rozkładać nie tylko w górę ale także na boki no i nie mówiąc o odchylanym oparciu bo chyba większość dzieci (przynajmniej u mnie tak było) woli jak jest fotelik trochę pochylony wink.png

#9 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:42

Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby taki fotelik był przede wszystkim bezpieczny.

Always look on the bright side of life!

#10 GrupaTR

GrupaTR

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:14

ja kupiłem Caretero ibiza,  łatwy montaż, różne możliwości zapinania pasów- jestem zadowolony

#11 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 20:57

W przypadku trójki urwisów ciężko zmieścić na tylnej kanapie trzy foteliki dlatego też zastosowałam nowoczesne rozwiązanie czyli Smart Kid Belt. Dzieci mają z tyłu dużo miejsca jadą wygodnie, a co najważniejsze bezpiecznie. Pas przeszedł bowiem testy zderzeniowe, posiada certyfikaty dlatego legalnie można je stosować w aucie. Dużym jego atutem są jego wymiary. Pas mieści się z spokojem w torebce dzięki czemu łatwiejsze jest jego przenoszenie z auta do auta. Dokonałam inwestycji na lata bo pas będzie rósł z mymi urwisami. Producent dedykuje go dla dzieci od 4 do 12 lat (15-36 kg). wystarczy go dopasować jego długość tak by pasy samochodowe idealnie były dopasowane do wymiarów dziecka.

#12 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 18:16

Taki pas to ciekawe rozwiązanie. Szczególnie w dużych miastach, gdzie coraz większą popularność zyskuje usługa car sharingu. Takie auta na minuty to fajne rozwiązanie. Nie trzeba mieć i utrzymywać własnego auta, bo ten jest ogólnie dostępny i wszędzie można nim pojechać. A oferta na rynku robi się coraz atrakcyjniejsza. Smart Kid Belt mozna mieć przy sobie bo sam w sobie nie zajmuje wiele miejsca. A możliwość odpowiedniego przypięcia dziecka w aucie to nasz obowiązek. A jakoś nie wyobrażam sobie chodzenia z fotelikiem i szukania auta po mieście.

#13 Guest_xcx

Guest_xcx
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 18:58

Z fotelików na dłużej polecam babysafe golden który możesz montować na pasy lub na isofix jest to fotelik który starczy do 36 kg więc bardzo długo.

#14 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 349 postów

Napisano 17 maj 2018 - 14:31

Ja z kolei używam Smart KId Belt, lepsza alternatywa od fotelika, jest równie bezpieczny a zajmuje znacznie mniej miejsca. No i można go używać też w taksówkach, a jest znacznie tańszy.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 14:06

Nie można jednak zapominać przede wszystkim o konstrukcji oraz o dodatkowej ochronie bocznej, którą zapewniają tylko foteliki.

#16 marysiabiz

marysiabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 11:36

z przedziału 9-36 mam Nino marki Easy Go i polecam łatwo się montuje, jest przypinany zwykłymi pasami, wiec nie trzeba sie martwić isofixem jesli chodzi o bezpieczenstwo to ma homologacje unijna, a jakosc wykonania jest bardzo dobra plus ogromna wygoda- mozna go pochylac na kilka sposobow.

#17 Guest_majka

Guest_majka
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 20:15

na mnie ten pas Smart Kid Belt robi wrażenie, kupilismy go, dziecko jak widze dobrze jest zapięte, z podkładki już wyrosła więc zdecydowaliśmy się na zakup pasa. Oglądałam tez filmy z testów SKB, robi wrażenie, ważne że nie ma nurkowania

#18 GrzesiekCz.

GrzesiekCz.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 14:18

Dużo też w kontekście fotelika zależy od tego ile chcesz przeznaczyć.. Z segmentu tych tańszych (poniżej 200 zł) wiele znajomych wybiera 4BABY Voyager, natomiast mając trochę większy budżet, sięgający koło 600 zł, możesz już sobie pozwolić na produkt z wyższej półki np. sparco F100K premium, czyli taki wykonany z zamszu i od producenta, który na dobrą sprawę znany jest z produktów zapewniających bezpieczeństwo w autach wyścigowych :)

Zobacz sobie na https://zabawkaiwypr...iki-samochodowe co jeszcze jest dostępne i w jakich cenach.

#19 Tomas112

Tomas112

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 11:51

Według mnie świetnym rozwiązaniem dla starszych dzieci są pasy SMART KID BELT. Używam, za każdym razem kiedy jadę z dziećmi. Są bezpieczne i komfortowe.

#20 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 310 postów

Napisano 20 październik 2020 - 08:05

Jeśli chodzi już o wybór fotelika samochodowego dla większego dziecka, to tutaj jak jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na ofertę przygotowaną przez Boboking gdzie będziecie mogli znaleźć wiele świetnych opcji typu Britax Romer Kidfix 2R Storm Grey https://boboking.pl/...ax-romer-kidfix  który świetnie się sprawdza przy mniejszych, jak i większych pasażerach, ponieważ rośnie razem z dzieckiem. Można wygodnie go regulować i cieszyć się najwyższym bezpieczeństwem. Naprawdę mega opcja i oczywiście mam nadzieję, że z ich pomocą podejmiecie racjonalną decyzję zakupową dla bezpieczeństwa swojego malucha :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych