Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebna mi pomoc na jakich zasadach rozliczać się z US

szkoła językowa

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 blondiane

blondiane

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2015 - 09:10

Witam,

Od 1 czerwca przejmuję szkołę językową, w związku z tym musze założyć działalność na siebie i nie wiem na jakich zasadach jest tam księgowość i rozliczanie się z US gdyż słyszałam że i ryczałt i karta podatkowa - a ja jestem zielona.

Osoba ktora mi ją oddaje nie może pomóc gdyż u niej ta szkoła była tylko dodatkiem do innej działalności i była na pełnej księgowości. 

Z gory bardzo dziękuję za pomoc smile.png

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 maj 2015 - 21:02

"gdyż słyszałam że i ryczałt i karta podatkowa" - albo źle usłyszałaś albo ktoś ci źle mówił

Przede wszystkim jedna dg nie może być opodatkowana dwoma rodzajami podatku.

Po drugie wg mnie w tym przypadku nie może być opodatkowanie ryczałtowe, czyli obie te formy odpadają. Pozostaje więc opodatkowanie dg według skali podatkowej.

#3 McCarthy & Taggart

McCarthy & Taggart

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:16

Co do zasady świadczenie usług w zakresie edukacji jest wyłączone z możliwości opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym. Jednak w ten sposób opodatkowane może być wykonywanie wolnego zawodu rozumiane jako wykonywanie osobiście pozarolniczej działalności gospodarczej. Tak zdefiniować można świadczenie przez nauczycieli usług edukacyjnych polegających na udzielaniu lekcji na godziny. Zatem pod pewnymi warunkami możliwe będzie opodatkowanie ryczałtem.

Ale udzielanie korepetycji może być również opodatkowane w uproszczony sposób w formie karty podatkowej.

O tym czym różnią się te dwie formy opodatkowania możesz przeczytasz na naszym blogu: http://mctgroup.eu/b...kowania-wybrac/

#4 Guest_albercikto

Guest_albercikto
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:12

Ne bardzo mogę pomoc ale mysle ze najlepiej skontaktować się z jakąs księgową albo biurem rachunkowym. W mojej firmie korzystamy z usług biura rachunkowego Milton z grupy MTS.  z katowic Zawsze nam przekazuja rzetelne informacje.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 czerwiec 2015 - 19:07

forum to nie miejsce na takie nachalne reklamy, więc daruj sobie  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła językowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0