Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102462 postów

Napisano 19 maj 2015 - 10:27

Oprocentowanie kont oszczędnościowych systematycznie spada. Najlepsze to wciąż te z kapitalizacją dzienną. Ich oprocentowanie znajduje się obecnie na poziomie półrocznych lokat terminowych.

Powrót do artykułu: Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

#2 Guest_mrozo

Guest_mrozo
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 10:27

Dalej największy potencjał dają nieruchomości magazynowe i to się na pewno nie zmieni. Wystarczy obserwować JARTOM. Ogólnie branża czeka na kolejne przejęcia, tylko najpiew muszą pojawić się odpowiednie środki.

#3 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 23 maj 2015 - 13:55

Moim zdaniem jednak  o wiele bardziej opłaca się pieniądze zainwestować. Ja pomyślałem o obligacjach korporacyjnych z Best Capital i naprawdę mi się opłaciło. Wysoka stopa zwrotu i elastyczność były tym, czego szukałem.

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 831 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:22

Też myślę o tych obligacjach.

Always look on the bright side of life!

#5 kontofirmowe

kontofirmowe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 15:47

Oprocentowanie kont oszczędnościowych spada od 2013 roku dosyć mocno ale i historycznie tak stopa zwrotu na najlepszy kontach oszczędnościowych była wyższa niż na obligacjach. Trzeba po prostu wybierać tylko najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe jest to dużo prostsze i wygodniejsze niż kupowanie aplikacji które zagrażają nam środki na co najmniej 5 lat.

#6 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 21:31

No niestety taka jest teraz sytuacja, ale wciąż można znaleźć niezłe lokaty z oprocentowanie nawet do 4 % w skali roku, zobaczcie sobie ofertę w http://www.ideabank....lokat-bankowych . Moim zdaniem lokata opłaca się gdy macie większy kapitał, a jeśli macie mniejsze oszczędności, to lepiej trzymać je na koncie oszczędnościowy, gdzie w razie potrzeby możecie je wyciągnąć bez konsekwencji utraty odsetek.

#7 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:16

Zgadzam się z osobą powyżej co do IdeBank. Ostatnio sprawdzałem ranking lokat bankowych na https://moneye.pl/ra...okat-bankowych/i tam faktycznie możemy liczyć na 4% czyli 333 zł miesięcznego zysku przy 100tys. lokacie co jest moim zdaniem dobrym wynikiem. Jeśli ktoś ciekawski to na tej stronie są też podane kwoty zwrotu dla innych banków także fajnie można sobie porównać :)

#8 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 07:55

Jeżeli chodzi o lokaty to ja zdecydowałam się na bank https://www.santande...umer.pl/lokaty/ Oprocentowanie jest porównywalne, a o wyborze decyduje coraz częściej to czy posiadamy smykałkę do zarabiania pieniędzy czy też wolimy wygodę. Posiadanie lokat szczególnie sprawdza się u osób, które mają smykałkę do analizowania rynku oraz potrafią sprawnie przerzucać środki pomiędzy depozytami. Dzięki temu na lokatach można więcej zarobić niż na koncie oszczędnościowym. O lokacie można też pomyśleć wtedy, gdy dysponujemy większą kwotą pieniędzy i mamy pewność, że nie będziemy jej potrzebowali przez najbliższy czas.

#9 Guest_hammerfall

Guest_hammerfall
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 22:20

Opłaca się, ale lokaty też mają swoje dobre strony, np lokaty krótkoterminowe, które oferuje Toyota Bank, są naprawdę niezłe - nie zamrażasz pieniędzy na długo, szybko możesz nimi obracać a zawsze zysk masz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych