Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motywacja do pracy

wróć do serwisu Kadry 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 18 maj 2015 - 13:48

Pomóżcie w jednym trudnym przypadku... bliska mi osoba ma ponad 30 lat. Rok studiowała, rzuciła to, w sumie pracowała przy kontroli jakości przez 2 lata. Teraz jest bardzo otyła, czas spędza w domu, nie chce słyszeć o pracy i żadne argumenty nie przechodzą. Mieszka z rodzicami. Jak komuś takiemu pomóc?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 maj 2015 - 13:56

Dać "kopa" czyli w sumie nakrzyczeć, pod warunkiem, ze wypróbowano argumenty perswazji.

Musi być ktoś z czyim zdaniem się liczy, tylko tak można dotrzeć, ewentualnie porada psychologa, sesja z motywacji, musi uwierzyć w siebie, skończyć studia w tzw. międzyczasie szukać pracy.

A rodzice powinni postawić warunek: wracasz do nauki, szukasz pracy inaczej nici z mieszkania, utrzymania etc.

#3 nataliagra

nataliagra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 maj 2015 - 13:54

Może to głupie, ale jako pierwsze wpadło mi do głowy.. może tak zaciągnąć ją na jakieś zajęcia z Ewą Chodakowską? Ona na prawdę potrafi człowieka niesamowicie zmotywować...

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów

Napisano 19 maj 2015 - 14:06

Ale dziewczyna nie prosi o reklamę, to obrzydliwe co robisz nataliagra

#5 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 19 maj 2015 - 14:19

Ta, i na pewno trochę ćwiczeń odmieni jej życie, szkoda gadać. Krzyk nie pomaga. Sesja z motywacji - co masz na myśli dokładnie? I czy znasz przykład osoby, której takie działanie pomogło?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów

Napisano 19 maj 2015 - 14:41

Sesja z motywacji, mam na myśli sesję z psychologiem.

Znam osobę i to w mojej całkiem bliskiej rodzinie, najpierw była zrzutka rodziny na operacje zmniejszającą żołądek, wczasy odchudzające, porady psychologa, dziewczyna zrzuciła kilogramy, uwierzyła w siebie.

U kobiet często wygląd w lustrze motywuje do "ogarnięcia się" i wyjścia do ludzi

#7 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 20 maj 2015 - 13:54

O tym nie myśleliśmy, ale dzięki za konkretny kierunek - poczytam o takich ludziach w naszej okolicy. Szkoda, że nie znam nikogo, kto rozwiązywał podobne problemy, bo pewnie jeden na dziesięciu specjalistów chce pomóc, inni jedynie chcą ściągnąć kasę.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów

Napisano 20 maj 2015 - 13:58

Spróbujcie, trzymam kciukismile.png powodzenia.

#9 Guest_mateks

Guest_mateks
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 15:47

Motywator jest dobrym pomysłem, a wiem bo sama na takie spotkania chodziłam, tylko takie większe szkolenie.
Tym człowiekiem był Maciej Podhajski - na pewno dalej organizuje takie spotkania. A co to daje? Motywacja, takie pozytywne bodźce.
Są inni ludzie, którzy również zmieniają swoje nastawienie. Ale to musisz sama poczuć. Na dokładkę sporo praktycznej wiedzy.

#10 Guest_romeks

Guest_romeks
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 19:46

Bliska mi osoba za kilka dni będzie tutaj - www.maciejpodhajski.com/produkt/szkolenie-warszawa-30maj/ Jeśli chcesz to napiszę Ci co jej to dało i wtedy pojawisz się w kolejnym terminie. Akurat tutaj sytuacja jest szokująco dziwna. Osoba ma lat 34, pracowałam przez 1,5 roku. Nic jej się nie chce. Studiowała przez 3 semetry. Ma tylko ogólniaka i w zasadzie żadnego doświadczenia w normalnej pracy.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 26 maj 2015 - 13:49

Hmm... trochę to dziwne, ale sprawdzę i poczytam. Tzn. wydaje mi się, że mniej więcej o to może chodzić, tak z opisu. Tylko potrzebuję ludzi, którzy faktycznie na tym byli. Romeks napiszesz po weekendzie coś więcej? Będę wdzięczny.

#12 janekmikons

janekmikons

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2015 - 10:13

Psychika jak leży to tez trzebą ją kurować ;(

#13 Guest_romeks

Guest_romeks
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 20:49

Jak tylko będę wiedział jak to wyszło to dam znać. To trudna osoba, więc też jej opinia może nie być do końca obiektywna, no ale zobaczymy.

#14 piotr690

piotr690

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 maj 2015 - 22:24

Może po prostu nie ma przyjaciela ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------http://udraznianie-k...ie-kanalizacji/

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:58

Przyjaciela? No chyba nie bardzo... A jak się go szuka? ;-) Poważnie pytam. Bo wydawało mi się, że przyjaźnie zawiązuje się całkowicie przypadkowo. Ogólnie wydaje mi się, że te szkolenia motywacyjne to bardzo fajny pomysł, ale poczekam na info od Ciebie. Zawsze jakiś punkt zaczepienia, może rzeczywiście widząc jak inni się zmieniają, inaczej na to wszystko się patrzy?

#16 Guest_romeks

Guest_romeks
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2015 - 20:49

No już jest po. Wróciła zadowolona, jakby taka inna. Nie opowiadała mi wielu szczegółów - raczej tylko takie ogólniki. Mówi, że te osoby z którymi rozmawiała mają podobne problemy. Wróciła z planem - wiem, że ma coś robić w kierunku kosmetycznym, ale jak na razie bez szczegółów. 

#17 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:47

Dobry początek. Najważniejsze, że zobaczyła że są inne osoby z podobnymi problemami. To działa na psychikę. 

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:49

I bardzo dobrze, pamiętajcie tylko, żeby cały czas ja wspierać, chociaż dobrym słowem i nie pozwolić jej aby ze swoimi myślami zostawała sama, cały czas ktoś musi ja zajmować chociażby rozmową

#19 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 13:54

To było u tego Podhajskiego tak? Ogarniemy to w ciągu kilku dni. Powiedzmy, że jakieś światełko w tunelu jest. Przyznam, że akurat nie oczekiwaliśmy, że pójdziemy w takim kierunku - najważniejsze, żeby faktycznie wywołało to jakieś zmiany in plus.

#20 Guest_s

Guest_s
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 15:01

Na takie ameby umysłowe nie ma rady. Wyrzucie ją z domu to zaraz się zmotywuje do pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych