Skocz do zawartości

Brak trzynastki dla ciężarnej

trzynastka ciąża

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 10:19

Witam,

jestem urzędnikiem i nie otrzymałam tzw trzynastki, ponieważ jak mi księgowa powiedziała byłam na zwolnieniu lekarskim ponad 200 dni. Jak byłam w ciąży lekarz kazał mi iść na zwolnienie lekarskie z powodu niebezpiecznego nadciśnienia. Zwolnienie zostałona mnie wymuszone, nie prosiłam o nie, zresztą będąc już na wolnieniu odwiedziałam pracę i wdrażałam w temat pracownika zastępczego. Myslałam, że należy mi się chociaz procent trzynastej pensji. Nie ukrywam, że mając maleńkie dziecko liczyłam na dodatkową jednorazową pensję. Czy faktycznie nie należy mi ię nic. mimo iż przepracowałam prawie 6 miesięcy?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 maj 2015 - 10:50

Prawie.....ale nie przepracowałaś, nie świadczyłaś efektywnie pracy przez co najmniej okres 6 m-cy zatem 13-ka nie przysługuje.

No widzisz do takich naliczeń nie jest ważne, czy ty chciałaś, czy nie chciałaś być na zwolnieniu, o jakim "wymuszeniu" piszesz?

Poza tym wdrażałaś nowego pracownika to tez wynikało z twojej chęci a nie obowiązku, w pracy być nie mogłaś będąc na L4bo być nie powinnaś

#3 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 10:54

Prawie.....ale nie przepracowałaś, nie świadczyłaś efektywnie pracy przez co najmniej okres 6 m-cy zatem 13-ka nie przysługuje.

No widzisz do takich naliczeń nie jest ważne, czy ty chciałaś, czy nie chciałaś być na zwolnieniu, o jakim "wymuszeniu" piszesz?

Poza tym wdrażałaś nowego pracownika to tez wynikało z twojej chęci a nie obowiązku, w pracy być nie mogłaś będąc na L4bo być nie powinnaś

Ale z tego co się orientuje winnam otrzymac procent z trzynastej pensji za przepracowane 6 miesięcy...

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 14 maj 2015 - 11:34

Ale nie przepracowałaś przecież 6 m-cy będąc ponad 200 dni na zwolnieniu

#5 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 11:39

A za przepracowane 4 miesiące sie nie należy procent?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 14 maj 2015 - 11:44

Nie - ponieważ w roku za który naliczana jest trzynastka, aby mogła być wypłacona proporcjonalnie do przepracowanego czasu pracy , praca musi być efektywnie świadczona co najmniej 6 m-cy

#7 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 13:10

Nie - ponieważ w roku za który naliczana jest trzynastka, aby mogła być wypłacona proporcjonalnie do przepracowanego czasu pracy , praca musi być efektywnie świadczona co najmniej 6 m-cy

Jak w takim razie moja przyjaciółka mogła otrzymac procent trzynastki pracując w przedszkolu, podległym gminie, przez zaledwie 4 miesiące?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 14 maj 2015 - 13:20

Skąd mnie to wiedzieć?

Nie wszyscy wykonują swoją pracę prawidłowo i zgodnie z przepisamibiggrin.png

Ja też znam przypadki gdzie została wypłacona 13-ka w jednostce gdzie dyrektor był objęty ustawa kominową, a wtedy mu się nie należała.

Piszę ci tylko, że twoja księgowa postępuje prawidłowo

#9 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 13:22

Skąd mnie to wiedzieć?

Nie wszyscy wykonują swoją pracę prawidłowo i zgodnie z przepisamibiggrin.png

Ja też znam przypadki gdzie została wypłacona 13-ka w jednostce gdzie dyrektor był objęty ustawa kominową, a wtedy mu się nie należała.

Piszę ci tylko, że twoja księgowa postępuje prawidłowo

Czy jesli okarze się, że przepracowałam pół roku to procent się należy?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 14 maj 2015 - 13:33

Kobieto, sama napisałaś, że nie było cię ponad 200 dni.....!

Tak - jeśli przepracowałaś co najmniej 6 m-cy w roku (rok kalendarzowy 2014) to za pozostałą część przepracowaną efektywnie, proporcjonalnie do okresu, jesteś uprawniona do dodatkowego wynagrodzenia rocznego

#11 Guest_Milena1984

Guest_Milena1984
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 14:38

Adekwatny nick Zołzo... Chyba każda księgowa jest nieco małpowata.

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 14 maj 2015 - 14:43

O co ci chodzi?

Szukasz wiedzy, zadajesz pytania podając różne informacje, powołujesz się , że gdzieś tam robią inaczej, a jak wszystko już się dowiesz zamiast podziękować wyzywasz?

To jaki nick tobie nadać? "Niemiły wyzyskiwacz" ?

Jasne, bo tamta co ci nie naliczyła niezgodnie z przepisami tez jest "małpowata" mogła ci naliczyć prawda? co jej szkodziło? taki nieużytek z niejtongue.png

aaaa.....i zajrzyj może do słownika ortograficznego

#13 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 12:44

Księgowa-zołza Ty masz jednak cierpliwość wink.png gdzie tu zmęczenie, gdzie tu starość?tongue.png

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19795 postów

Napisano 27 maj 2015 - 13:39

No właśnie ta cierpliwość to oznaka staroścismile.png młodość jest niecierpliwa a starość.....już nigdzie mi się nie spieszy to i cierpliwość większa, przećwiczona na dzieciach, stażystach, praktykantach i kolejnych coraz młodszych pracownikachsmile.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trzynastka, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych