Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynajem długoterminowy samochodów a leasing

wróć do serwisu Księgowość 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197989 postów

Napisano 12 maj 2015 - 15:42

1 lipca 2015 roku ma wejść w życie kolejna zmiana przepisów dotyczących odliczania VAT od samochodów firmowych i związanych z nimi wydatków, która może znacząco wpłynąć na zyski tysięcy firm. Tymczasem wciąż niewiele przedsiębiorców wie, że oprócz kupna samochodów na kredyt i w ramach leasingu, polskie prawo dopuszcza jeszcze jedną – wyjątkowo korzystną – opcję korzystania z samochodów. Mowa o wynajmie długoterminowym.

Powrót do artykułu: Wynajem długoterminowy samochodów a leasing

#2 Guest_kaczmar

Guest_kaczmar
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 15:42

Bardziej opłaca się wynająć tak naprawdę na dłuższy termin niz na krótszy tym bardziej jak sie ma firme, niektore firmy wynajmują nawet na cały rok i pozniej co meisiac wrzucają sobie to w koszty W LeCar www.rentacarpoland.com/ mają dobre auta

#3 Guest_jorgos

Guest_jorgos
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 01:35

Leasing to dużo lepsza opcja od kredytu, kredytu nie dadzą ci bez zabezpieczenia. Dodatkowo, na przykład na mleasing.pl mają całkiem korzystne warunki, ostatnio wziąłem używane autko i zacząłem jeździć na taksówce. Wreszcie jestem sam sobie panem.

#4 Guest_kurt

Guest_kurt
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:54

Ja tez korzystałem z mleasing.pl i tak jak mówi kolega, to chyba najkorzystniejsze obecnie warunki. Niestety sporo ofert jest urwanych z kosmosu.

#5 Guest_Grzesiuu

Guest_Grzesiuu
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 10:09

W/g mnie również leasing to lepsza droga do firmowego auta. Polecam zapoznać się z tą ofertą 1doradca.pl/oferta/leasing/ przez tego Pana już dwa razy udało mi się wynegocjować lepsze warunki.

#6 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 10:04

Nie zgadzam się z tym, że leasing jest lepszą opcją od wynajmu długoterminowego. Niby dlaczego? Co przemawia za leasingiem? Korzystając z wynajmu przede wszystkim się nie zadłużamy toteż te pieniądze firma może wykorzystać na pilniejsze wydatki. W Leasetake mamy możliwość wynajęcia nowych samochodów już od 313zł miesięcznie, co może wydawać się trudne do uwierzenia, ale rzeczywiście tak jest. Oczywiście nikt nie każe nam jeździć małymi i ekonomicznymi samochodami, bo możemy wybrać nowe volvo czy nowego superba, czy jeszcze coś innego i to w rozsądnej cenie.

#7 Guest_clifford

Guest_clifford
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 23:13

Ale wiesz, że leasing nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej? Nie powoduje żadnych długów których wynajem nie może spowodować? A szafowanie hasłami "od 313 zł miesięcznie" jest tak bardzo mylące, że szkoda gadać. 

Wszystko ma swoje plusy i minusy ale dla każdej z tych form jest miejsce na rynku. Ja np uważam, że warto czasem przejść się na plac poleasingowy takiego raiffeisen i popatrzeć co mają do zaoferowania bo używane poleasingówki też potrafią być perełkami.

#8 adammadry

adammadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:16

Aktualne oferty leasingowe i kalkulator masz tutaj

Co do pytania - co lepsze, leasing czy najem długoterminowy - jak zwykle, zależy komu na czym zależy.

więcej na to pytanie masz napisane w artykule o leasingu i najmie

Leasing samochodów i maszyn, kalkulator. Najem długoterminowy. 20 lat w branży leasingowej.
Przedstawiciel Alior Leasing Warszawa

#9 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 11:15

To są opcje pod różnego typu osoby, różnego typu firmy. Zresztą - długoterminowy wynajem też może mieć różne formy. Sensownie ta kwestia jest opisana tutaj - wynajem-aut-24.pl

A co się danej firmie bardziej opłaca to już trzeba przekalkulować.

#10 adammadry

adammadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:16

To są opcje pod różnego typu osoby, różnego typu firmy. Zresztą - długoterminowy wynajem też może mieć różne formy. Sensownie ta kwestia jest opisana tutaj - wynajem-aut-24.pl

A co się danej firmie bardziej opłaca to już trzeba przekalkulować.

Z mojej praktyki wynika, że jak najem długoterminowy to floty samochodowe które się rotacyjnie wymienia albo auta wyższej klasy dla managerów. Jest też już kategoria mniejszych firm gdzie właściciele tak sobie skalkulowali, że nie chcą dożynać samochodów po leasingu tylko jest dla nich frajdą wymiana samochodu co np. 4 lata bez oglądanie się na poprzednie.

Natomiast leasing klasyczny bardziej dla mniejszych firm w których leasing jest formą nabycia samochodu plus sposobem na koszty.

Leasing samochodów i maszyn, kalkulator. Najem długoterminowy. 20 lat w branży leasingowej.
Przedstawiciel Alior Leasing Warszawa

#11 Guest_kajtek

Guest_kajtek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 10:35

Po przeniesieniu firmy do Warszawy bardziej opłacało mi się na początku wynająć auto na dłużej niż kupować. Rzeczywiście to oznacza mniej stresu, tylko tyle, że trzeba płacić. A przy długim wypożyczeniu i tak bardziej się opłaca. Potrzebowaliśmy biznesowych aut więc wybraliśmy mercedesy u Dyniewicza.

#12 Guest_zaraza

Guest_zaraza
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 22:22

Jakoś nie jestem zwolennikiem wynajmu. Wolę leasing. A najchętniej to własność. Ostatnio widziałem, że powodzeniem cieszy się dobry samochód poleasingowy - szukałem na aukcjach i w raiffeisen mają niezłą ofertę. no ale problem jest taki, ze to jednak kupno, leasing jest łatwieszy wink.png

#13 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 12:05

A jaką polecicie wypożyczalnię w Warszawie, gdzie można wypożyczyć dobrze wyposażony autokar?

#14 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:06

U Dyniewicza wypożyczysz też nowoczesny autokar. Mają pełne wyposażenie: klimatyzacja, WEBASTO, DVD + monitor LCD, regulowane fotele, lodówkę, mikrofon. Można go wypożyczyć zarówno na wesele jak i na dłuższą podróż, nawet na wycieczkę za granicę. My wypożyczaliśmy go na wyjazd dla firmy nad morze.

#15 Guest_NepPen

Guest_NepPen
  • Goście

Napisano 06 maj 2017 - 13:27

Obie te formy finansowania mają swoje zalety (i wady). Ja jednak wolę wziąć kalkulator leasingu (np w toyota banku) i poszukać dobrej oferty leasingowej, bo to mi pasuje bardziej niż kredyt.

#16 Guest_Diego

Guest_Diego
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:44

Jak w Warszawie to zdecydowanie warto sprawdzić ofertę Bziuk. Wypożyczam tam już od dłuższego czasu i do tej pory się nie zawiodłem.

#17 Guest_gumak

Guest_gumak
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:32

Biego, też zawsze biorę od Bziuka. Ich oferta przekonała mnie do tego, by nie brać leasingu.

#18 Guest_Albercik

Guest_Albercik
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 06:56

A w Łodzi działają jakieś fajne wypożyczalnie? Do tej pory słyszałem w sumie tylko o Wypożycz Auto i przyznam szczerze, że póki co same pozytywne opinie, natomiast chciałbym zweryfikować.. Co do leasingu to tak jak ktoś napisał - różne są plusy i minusy i w zasadzie każdy musi zdecydować co mu bardziej odpowiada.

#19 Guest_Daaar

Guest_Daaar
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 11:56

Warszawa, Łódź, a może Wrocław. Lepiej od razu skorzystać z ogólnopolskiej. Panek ma oddziały zresztą nie tylko w dużych, ale i w mniejszych znacznie miastach, więc warto jeżeli planujemy sobie trasy i żyjemy dość biznesowo na co dzień.

#20 Milczu

Milczu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 kwiecień 2019 - 09:56

Wynajem długoterminowy w tych czasach to bardzo fajna sprawa. Dużo wypożyczalni, która ma odziały w większych miastach polski oferuje odbiór auta w Łodzi jest to super ułatwienie. Taką usługę oferuje taka firma jak https://autocash24.pl/ a mają szeroki wachlarz samochodów więc każdy coś dla siebie wybierze. Wynajem to fajna sprawa ponieważ, zawsze można zmieniać samochód parę razy w roku :)

;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych