Skocz do zawartości

Przyjmowanie gruntów własnościowych SYMFONIA Środki Trwałe

symfonia środki trwałe grunty kśt amortyzacja umorzenie stawka amortyzacyjna

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 07 maj 2015 - 11:49

Dzień dobry,

piszę do Państwa z ogromną prośbą oraz nadzieją. Ostatnio nasza instytucja otrzymała na zasadach umowy DAROWIZNY dwie działki. Otrzymałam polecenie z działu księgowości, aby wpisać te dwie działki w program Symfonia Środki Trwałe, mam przy tym ustalić stawkę amortyzacyjną. Z KŚT wynika, że jest to grupa 0, jedna działka to las, a druga jest zabudowana. Problem tkwi w tym, że nie wiem co z amortyzacją. W ustawie o podatku dochodowym i wszystkich możliwych źródłach znalazłam informację, że grunty tego typu NIE podlegają amortyzacji. Więc jaką stawkę mam ustalić? Dodam jeszcze, że sprawdziłam naszą zakładową instrukcję w sprawie gospodarowania składnikami majątku ruchomego i tam też nic, nawet w polityce rachunkowości ani wzmianki o amortyzacji. Jedyne co, były uwzględnione prawa do wieczystego użytkowania, a w moim przypadku mamy do czynienia z gruntami na własność. Czy w związku z powyższym mam prawo do tego, aby w Symfoni Środki Trwałe zaznaczyć opcję "Nie podlega amortyzacji"? Bardzo proszę o pomoc! Będę wdzięczna.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: symfonia, środki trwałe, grunty, kśt, amortyzacja, umorzenie, stawka amortyzacyjna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy