Skocz do zawartości


poddasze nieużytkowe

poddasze nieużytkowe mieszkanie ocieplenie ścianki działowe

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 06 maj 2015 - 08:33

Witam serdecznie . Jestem osobą która w niedługim czasie planuję kupno mieszkania w bloku na trzecim piętrze w następującym rozkładzie dół 37 m kwadratowych+ poddasze nieużytkowe 26 m kwadratowych. Dodam na wstępie że mam duże wątpliwości  co do poddasza nieużytkowego jednak oferta kusi super ceną i dodatkowym metrażem.  Wszystkie pytania dotyczą poddasza nieużytkowego 26 m ( w załączniku wysyłam rozkład mieszkania)

1, Jak wygląda formalnie przekształcenie poddasza nieużytkowego w użytkowe? Czy jest taka konieczność  ? Jakie są koszta ? Jak taka procedura wyglądała?

2, Drugie pytanie dotyczy kosztów związanych ze zrobieniem tego poddasza : chodzi o kwoty w przybliżeniu bo zdaję sobie sprawę że różnie może być ( cena wstawienia okien na poddasze , cena wstawienia normalnych prostych schodów (solidnych) , i podejrzewam że w tym wypadku powiększenia otworu na te schody , koszt docieplenia dachu( jakie materiały najlepiej  zastosować), koszt przeciągniecia rur ogrzewania na góre ( po całej powierzchni góry) a także elektryki na górze . O wodę nie pytam ponieważ w założeniu na górze chciałabym zrobić tylko dwa pokoje ,koszt ścian oddzielających pokoje ( na górze miałyby być tylko dwa pokoje i holl ( jakie materiały )

 

I to wszystko z moich pytań. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi które mogłyby mi pomóc w podjęciu decyzji o zakupie własnego M .

Mam tyle pytań ponieważ decydując się na kupno takiego mieszkania muszę wiedzieć czy stać mnie będzie na jego wykończenie w całości.  

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poddasze, nieużytkowe, mieszkanie, ocieplenie, ścianki działowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych