Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kredyt hipoteczny dla firmy

wróć do serwisu Moja Firma 36 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 04 maj 2015 - 07:53

Witam. Szukam obecnie dobrej oferty kredytu hipotecznego dla firmy .Firma istnieje już kilka lat i przynosi bardzo dobre zyski. Mam również nieruchomość komercyjną pod zastaw tak więc nie powinno być problemu z udzieleniem. Jaki bank obecnie ma najlepszą ofertę w tym zakresie?

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 04 maj 2015 - 15:10

Zapytaj w pierwszej kolejności w bankach które specjalizują się w obsłudze firm a więc: Raiffeisen Polbank, IdeaBank, mBank, Bank BPH i kilka innych.

Jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową, to przy obecnych niskich stopach procentowych możesz liczyć na stosunkowo tani kredyt, z oprocentowaniem nie wyższym niż 3% w skali roku.

A jak tam Twój BIK? Jakie generowałeś śr. dochody za ubiegły rok?

#3 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2015 - 15:12

Poszukaj na http://www.forum-kre...zadluzonych-13/ . Myślę, że w tym miejscu znajdziesz sporo opini o pożyczkach oraz rankingów kredytowych. Na forum do dyspozycji są także profesjonalni doradcy kredytowi, którzy oferują swoją pomoc w wyborze kredytu.

#4 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 05 maj 2015 - 09:39

Zapytaj w pierwszej kolejności w bankach które specjalizują się w obsłudze firm a więc: Raiffeisen Polbank, IdeaBank, mBank, Bank BPH i kilka innych.

Jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową, to przy obecnych niskich stopach procentowych możesz liczyć na stosunkowo tani kredyt, z oprocentowaniem nie wyższym niż 3% w skali roku.

Dochód bez kosztów oraz bez dochodowego to 120 tys. rocznie. Jest to działalność usługowa, nie będę się tutaj dokładnie rozpisywał czym się zajmuje bo to nie w tym sens.. Chciałbym teraz to jakoś rozwinąć, zatrudnić dwóch pracowników. 

Niestety nie posiadam historii kredytowej bo jak do tej pory to nawet auta nie brałem w leasing.

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 06 maj 2015 - 06:32

Przy takich dochodach to Ty spokojnie masz zdolność kredytową tak na oko z 500 tys zł :) Jeżeli chodzi  historię kredytową myślę, że jej brak nie będzie istotnym problemem. Ważne, że nie jest negatywna.

Obecnie mam do czynienia z niskimi stopami procentowymi, tutaj masz zestawienie poszczególnych ofert kredytów hipotecznych dla firm http://www.comperia....teczne_dla_firm

Banki coraz częściej schodzą z prowizji i marży

#6 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 06 maj 2015 - 06:35

Dzięki za informacje. Zaraz sobie wszystko przejrzę. Czy warto jest Twoim zdaniem korzystać z pomocy doradcy kredytowego? Czy lepiej jest samemu sobie to wszystko przejrzeć?

#7 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 07 maj 2015 - 06:19

To już od Ciebie zależy .Jeśli jesteś zorientowany to możesz sam postarać się o kredyt ale jeśli orientujesz się średnio to nie zaszkodzi skonsultować tego z doradcą.

Na stronie jaką tutaj podałem wcześniej możesz zostawić swój numer telefonu to ktoś powinien do Ciebie oddzwonić.

#8 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 11 maj 2015 - 05:39

Dzisiaj zostawiłem tam swój numer telefonu. Myślę,że się potem odezwą. Napiszę tutaj co mi poradzili.

#9 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 13 maj 2015 - 08:59

Nie wiem czy już rozmawiałeś czy nie ale dopytaj się dokładniej o ofertę mbanku. Obecnie mają tam jak przeglądałam sobie ostatnio bardzo dobrą ofertę kredytów firmowych.

Oprocentowanie w wysokości 6% rocznie i zerowa prowizja tak więc szkoda byłoby nie skorzystać. Wydaje się to tak piękne,że aż niemożliwe tak wiec dowiedz się czy nie ma tam żanych kruczków.

#10 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 13 maj 2015 - 10:57

Tak, dzwonili i wśród ofert które przedstawili była ta  z mBanku. Mam to już wszystko na mailu od wczoraj. Dokładnie to sobie teraz wszystko analizuję i jak coś w przyszłym tygodniu podejmuję decyzję.

To co mnie zaskoczyło, to niskie oprocentowanie. Gdy zaciągałem kredyt 5 lat temu, było ono w okolicach 10%, teraz 6%. To prawie tyle co inflacja?

#11 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 14 maj 2015 - 09:07

To chyba nie jesteś na bieżąco, bo inflację mamy obecnie w okolicach 0%. Ba! W niektóych miesiącach mamy nawet do czynienia z deflacją. Ale wg analityków ceny obecnie mają trochę pójść w górę.

Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to rzeczywiście w III RP tak tanich kredytów jeszcze nie było.

Dlatego nie ma co czekać zbyt długo, bo wg analityków stopy procentowe mogą pójść delikatnie w górę w najbliższych miesiącach.

#12 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 10:38

Warto może też skontaktować się z doradcami fiansowymi, przy kredytach dla firma myślę, że to też przydatne. Znam firmę finatio.pl Mi doradzali przy kredycie na budowę domu, ale firmy też obsługują. Profesjonalnie, bez oszustw żadnych, śmiało można się kontaktować bez obaw, myślę, że pomoga.

#13 Guest_Małgonia

Guest_Małgonia
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 07:11

ja korzystałam z usług Pana Krzysztofa Szymańskiego, wspaniały doradcy. Bardzo mu zalezy aby klienci nie zostali oszukani i zdobyli najlepszy dla siebie kredyt. Wiadomo że kredyt to jednak obciążenie ale on to rozumie dlatego stara się tak dobrać aby w miarę mozliwości był spłacalny bez żadnych "poświęceń".

#14 dariawalasek

dariawalasek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 13:27

Sprawdź tutaj , widziałam tam ranking kredytów dla firm

#15 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:36

Z tych, które wymieniłeś, to polecam Idea Bank. Mam u nich kredyt deweloperski: http://www.ideabank....redyt-deweloperi jestem w 100% zadowolony - dobre warunki, doradca klienta, wysoki poziom obsługi.

#16 Paulina82

Paulina82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 lipiec 2015 - 14:07

Dołączę do pytania, gdzie znajdę najkorzystniejsze oprocentowanie?

#17 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 październik 2015 - 23:21

Musisz sprawdzić osobiście, jakie warunki dostaniesz. Każda sytuacja jest przecież inna.
Najszybciej będzie chyba, jeśli zdecydujesz się pójść do doradcy. Jest ich na rynku co najmniej kilku - mniej lub bardziej znanych - jak np. popularny Idea Expert. Odezwij się do nich, a przeanalizują dla Ciebie oferty kilku banków i przedstawią te najkorzystniejsze dla Ciebie.

#18 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 31 październik 2015 - 00:20

Dokładnie. Trzeba wszystko sprawdzić bez zaufania do kogolwiek.

#19 Kred.pl

Kred.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2015 - 11:30

W każdym banku trzeba spełnić warunek prowadzenia działalności przez co najmniej kilka miesięcy, z tym, że najczęściej wymagany okres prowadzenia działalności wynosi 2 lata (wyjątkiem są tutaj bodajże Deutsche Bank, który wymaga prowadzenia firmy przez 36 miesięcy oraz Credit Agricole - tutaj minimum to 60 miesięcy). Jeżeli masz więc odpowiednio długi staż działalności i osiągasz dobre zarobki to nie powinno być problemu z kredytem. Pamiętaj tylko, żeby przygotować się na to, że każdy bank potrzebuje nieco inne dokumenty, na podstawie, których wydawana jest decyzja kredytowa. Dotyczą one nie tylko nieruchomości pod zastaw której przyznany będzie kredyt, ale także (albo przede wszystkim) dokumentacji dotyczącej prowadzonej działalności, a zestaw załączników dołączanych do wniosku kredytowego zależy od tego jak się rozliczasz z Urzędem Skarbowym (księga przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany itp).

Także sugerowałbym osobistą wizytę w poszczególnych bankach celem poznania szczegółowych warunków, chyba że wolisz zdać się na jakiegoś doradcę, który wybierze za Ciebie.

#20 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 23:44

No tak przy hipotece na pewno trzeba mieć dłuższy czas prowadzenia działalności. Jednocześnie dalej obstawiałbym dużego doradcę, a nie bank np. właśnie Idea Expert. Ale dla porównania i spokoju ducha zawsze warto sprawdzić w kilku miejscach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych