Skocz do zawartości

Mieszkanie teściów, a remont.

mieszkanie remont małżeństwo teściowie rodzice rozwód

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:19

Witam,

Sytuacja wygląda tak:

Wraz z moim mężem mieszkamy w mieszkaniu, które jest zapisane na niego i jego brata. Jednak zameldowana jest tu jeszcze moja teściowa z babcią, gdyż babcia musi tu być zameldowna do śmierci . To mieszkanie jest ich , ja nie jestem tu zameldowana i nic od tego mieszkania tak na prawdę nie chcę , ale gdy teściowie dawali nam to mieszkanie z moimi rodzicami dogadali się, że oni nam je dadzą , ale moi rodzice je wyremontują.

Chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość, aby zabezpieczyć moich rodziców wrazie rozwodu, że włożyli w to mieszkanie tyle pieniędzy . Niechciałabym, żeby się okazało że wyremontowali im mieszkanie za darmo .

Proszę o odpowiedź.

#2 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:40

Matko Świętaohmy.png jeśli już w głowie ci świta pomysł o rozwodzie, to może lepiej w ogóle nie remontować tego mieszkania. Nikt przy zdrowych zmysłach, jeśli w małżeństwie jest zgoda nie myśli w ten sposób!

A mieszkanie nie jest "ich" jak napisałaś pewnie myśląc o teściach, ale TWOJEGO męża (a tym samym twoje, jeśli nie masz rozdzielności majątkowej) i jego brata.

Wiec jeśli twoi rodzice chcą się zabezpieczyć w jakiś sposób nie pozostaje nic innego jak udać się do prawnika i niech podpowie jak spisać umowę na koszty remontu między zięciem i jego bratem, żeby ewentualnie kiedyś móc domagać się zwrotu nakładów........zależy kiedy ten rozwód planujesz, bo może do tego czasu będzie trzeba następny remont przeprowadzić i co wtedy? kto będzie remontował/odświeżał?tongue.png

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:46

Mieszkanie, należy tylko do nich, bo zapisane było już przed ślubem na nich
nich. O męża tu nie chodzi a o teściów z którymi ciągły problem i nigdy nie wiadomo co im odbije. Zawsze się to jeszcze może skończyć tak, że mieszkanie nam zabiorą. A niestety, ale mąż mój za nimi w ogień skoczy.

#4 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:51

Kto właściwie jest właścicielm mieszkania? Teściowie czy Twój mąz z bratem, bo piszesz "ich" a potem, że mieszkanie jest "zapisane" na męża i brata. To kto tak naprawde widnieje w KW jako obecny właściciel? Bo to istotne.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:54

Mój mąż i brat. Z tym, że jest tu jeszcze babcia i teściowa. Teściowa ma zapisaną opiekę nad babcią do śmierci , a babcia obowiązek mieszkania tutaj.

#6 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:02

Czyli właścicielami jest mąż z bratem, a teściowa z babcią ma zapisaną dożywtoną służebność? No to zupełnie zmienia postać rzeczy. Umowa na remont powinna być spisana z Twoim mężem i bratem a nie z teściami!

Najsłuszniej by było rozszerzyć własnośc częsci meza na ciebie,a Tobie rodzice przekazują pieniądze i Ty remontujesz - w razie czego żądasz zwrotu nakładów na mieszkanie.

#7 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:02

Czyli właścicielami jest mąż z bratem, a teściowa z babcią ma zapisaną dożywtoną służebność? No to zupełnie zmienia postać rzeczy. Umowa na remont powinna być spisana z Twoim mężem i bratem a nie z teściami!

Najsłuszniej by było rozszerzyć własnośc częsci meza na ciebie,a Tobie rodzice przekazują pieniądze i Ty remontujesz - w razie czego żądasz zwrotu nakładów na mieszkanie.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19836 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:26

".....Zawsze się to jeszcze może skończyć tak, że mieszkanie nam zabiorą......"

Kto ma zabrać mieszkanie? bo nie bardzo rozumiem, przecież mieszkanie jest zapisane mężowi i jego bratu

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, remont, małżeństwo, teściowie, rodzice, rozwód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych