Skocz do zawartości

Zdjęcie

niekompetentna księgowa? świadectwo pracy

ART 23 1 & 4

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waldiii

Waldiii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 23:50

Witam

Rozwiązałem umowę o pracę za siedmiodniowym uprzedzeniem, korzystając z art. 23 1 § 4. Otrzymałem świadectwo pracy gdzie wpisane jest, że rozwiązanie umowy nastąpiło na mocy porozumienia stron (nie podpisałem) - księgowa twierdzi, że art został uchylony i tylko tak może to wyglądać. Czy to prawda? Nie chce mi się w to wierzyć, sprawdzałem - może nie tam gdzie trzeba, nie wiem... Czy na świadectwie powinien być poprawny zapis  - rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracodawcę
art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu Pracy i potem, że w sposób szczególny czyli art. 23  1 § 4 . Jak to poprawnie powinno być? Proszę o pomoc.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8788 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 10:33

prawidłowy zapis w świadectwie:

rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia przez pracownika – art. 30 § 1 pkt 2 w zw. z art. 23.1 § 4 k.p.

#3 Guest_Waldiii

Guest_Waldiii
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 16:00

Gdyby jeszcze ktoś miał problem z tym zagadnieniem - PIP potwierdziła, że poprawny zapis to art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu Pracy czyli wypowiedzenie umowy przez pracodawcę za wypowiedzeniem i potem, że w sposób szczególny czyli art. 23  1 § 4 

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8788 postów

Napisano 11 maj 2015 - 19:26

http://kadry.infor.p...twie-pracy.html

"....Pracownik otrzymał świadectwo pracy, w którym w ust. 3 lit. cool.png pracodawca podał następujący tryb rozwiązania umowy o pracę: „rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia przez pracownika – art. 30 § 1 pkt 2 w zw. z art. 23.1 § 4 k.p.”. Takie postępowanie pracodawcy jest prawidłowe."

#5 Guest_Felek

Guest_Felek
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 20:04

Jestem na zwolnieniu od trzeciego  marca,czy pracodawca moze mnie zwolnić i jakie ma prawa wobec mnie

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8788 postów

Napisano 11 maj 2015 - 20:07

Jestem na zwolnieniu od trzeciego  marca,czy pracodawca moze mnie zwolnić i jakie ma prawa wobec mnie

Art. 53.kp
§1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia:

jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:
dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,
dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową;
w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:37

Witam. Mam problem z księgową . Mialam wypadek w drodze z pracy . Jestem na L4 i księgowa ma problem wysłać kartkę do ZUS z zaświadczeniem do kiedy jestem zatrudniona . Przez to ZUS nie wypłaca mi wypłaty . Czy można gdzieś ją podać ?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:43

Gdzieś ją podać?
Podaj sobie gdzie chcesz, a póki co, to poproś, żeby wysłała informację.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:44

A tak nawiasem.... informacje o zatrudnieniu przekazują kadry a nie księgowa, chyba, że u ciebie to ta sama osoba.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:27

U mnie w pracy nie ma kadr . Jest księgowa i to ona się tym wszystkim zajmuje . Mimo tego że proszę to ona twierdzi że nie ma czasu . Szef nie widzi w tym problemu a ja nie wiem co robić bo wszystkim wszystko wisi , oni mają wypłaty na czas i nie widzą w tym problemu ze ja muszę czekać na pieniądze z zusu . A ZUS nie wypłaca bo nie ma potwierdzenia i tak w kółko .

#11 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 709 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:47

Powiadom  PIP - ta wskaże odpowiednie przepisy księgowej za odpłatnością

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych