Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak wyliczonma zostanie postawa zasiłku macierzyńskiego (ciążą w czasie L4)

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 basia 15

basia 15

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:47

Od 02,02.2015 jestem na L4 (uraz chirurgiczny).Umowa o pracę na czas określony zakończyła się 28,02. Jednocześnie prowadzę działalność gospodarczą - miałam preferencyjny ZUS - po okresie umowy o pracę przeszłam na ZUS ze składkami społecznymi + składka chorobowa.

Aktualne zwolnienie chorobowe mam do 30.04. Jestem w 5 tyg. ciąży - po okresie zatrudnienia, a podczas zwolnienia lekarskiego które zaczęło się w czasie okresu składkowego z umowy o pracę..

Jak będzie wyliczona podstawa do zasiłku macierzyńskiego. Od okresu składowego z DG. Czy zaliczony będzie okres składkowy z umowy o pracę jeżeli byłam na zasiłku chorobowym?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 kwiecień 2015 - 21:35

podstawa zasiłku macierzyńskiego wg mnie będzie wyliczona tylko z podstawy składek społecznych płaconych z dg

#3 basia 15

basia 15

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 12:45

A gdybym nie było składki chorobowej z DG.

Po L4 poszłabym na chorobowe w związku z ciążą.

To jak wtedy wyliczona byłaby postawa do zasiłku macierzyńskiego? Czy to byłby jeden okres składkowy:

mowa o pacę + L4 + L4 ciążowe?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:43

moim zdaniem gdybyś nie płaciła składek chorobowych z dg, to nie miałabyś prawa do zasiłku macierzyńskiego

#5 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 14:49

Z treści zapytania wynika, działalność gospodarcza jest tytułem do uzyskania zasiłku chorobowego i macierzyńskiego (prawo do zasiłku macierzyńskiego przysługuje przedsiębiorcy podlegającemu dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu). W przypadku wątpliwości sugerujemy kontakt z oddziałem ZUS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych