Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zajście w ciążę na wypowiedzeniu

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:44

Czy zajście w ciążę na wypowiedzeniu chroni kobietę przed rozwiązaniem stosunku pracy? Kodeks pracy przewiduję gwarancję zatrudnienia dla kobiet w ciąży, określa się ją jako szczególna ochrona stosunku pracy. Ochrona ta polega na tym, że w zwykłym trybie, pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę kobiecie, która jest w okresie ciąży.

Powrót do artykułu: Zajście w ciążę na wypowiedzeniu

#2 Guest_ohggii

Guest_ohggii
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:44

Polecam wejść na portal rekrutacyjna rewolucja jest tam wiele ofert pracy, każdy znajdzie coś dla siebie :)

#3 Guest_K.

Guest_K.
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:52

Odnosząc się do powyższych przykładów mam prośbę o informację, czy powyższe zasady obowiązują również w przypadku kiedy zostałam zwolniona z obowiązku świadczenia pracy (redukcja etatów). 31.07.2017r. kończy mi się 3-y miesięczny okres wypowiedzenia i dowiedziałam się właśnie, że jestem w bardzo wczesnej ciąży.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 lipiec 2018 - 07:47

Przecież nieświadczenie pracy w okresie wypowiedzenia jest jedynie czynnością "techniczną", bez znaczenia dla okresu wypowiedzenia.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 22:53

Pan Janek ma sklep, zatrudnia w nim żonę i Panią Marysię. Żona zachodzi w ciążę i Pani Marysia też ( nie z Panem Jankiem) Zgadnijcie kto ma większe prawa ?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 13:14

Pan Janek ma sklep, zatrudnia w nim żonę i Panią Marysię. Żona zachodzi w ciążę i Pani Marysia też ( nie z Panem Jankiem) Zgadnijcie kto ma większe prawa ?

Obie panie mają jednakowe prawa pracownicze, więc nie ma tu żadnej zagadki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych