Skocz do zawartości

PIT - wlasna dzialalnosc - zerowe przychody

pit dzialalnosc gospodarcza przychody zero faktura

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2015 - 16:33

Witam, krotko o mojej historii. 

Wiem ze z Waszego punktu widzenia zrobilem idiotyzm i zdaje sobie z tego sprawe, dlatego proszę o nie umoralnianie mi i pisanie "kazań" , tylko o krótke i treściwe rozwiązanie mojego problemu. Wiem ze moge isc do ksiegowej , ale obecnie mam kryzys finansowy i dlatego licze na rozwiazanie tutaj.

Poznałem pewna osobe w tamtym roku. MIelismy zalozyc firmę i prowadzic razem biznes w branzy gadzetow do telefonów.

Pomysl nie wypalił, natomiast firma byla zarejestrowana przez okres dwóch miesiecy. W tym czasie raz płacony był ZUS. Firma nie wygenerowała zadnych przychodów jak i kosztów, gdyż szybko z tą osobą się poróżniliśmy. Obecnie firma jest zawieszona.

W całym roku 2014 nie podjąłem ani jednej pracy na umowę, wiec nie mam zadnego zysku udokumentowanego.

Proszę o informację jaki PIT mam wypelnic i co w nim wpisac, krok po kroku.

Bardzo prosze o potraktowanie tego wpisu na serio, nie chcę się narazić na ewentualne problemy. Osobie która mi pomoże będe niezmiernie wdzięczny , i napewno się dogadamy co do dowodu wdzięcznosci. Pozdrawiam i icze na odpowiedz, Filip

#2 Guest_Malgorzata

Guest_Malgorzata
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2015 - 19:51

Należy złożyć pit-36, firma choć nie wygenerowała przychodów, wygenerowała jednak koszty (choćby opłacone składki zus są kosztami).

Pozdrawiam

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14095 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 kwiecień 2015 - 22:22

O ile firma była opodatkowana wg skali to jak w kom. 1 - trzeba zrobić PIT-36 plus załącznik PIT/B.

Napisz jaki "ZUS" został zapłacony.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit, dzialalnosc gospodarcza, przychody, zero, faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych