Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy i komu sąd ma obowiązek wysłać wyrok lub nakaz zapłaty?

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197996 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:47

To, że sąd wydał wyrok nie zawsze oznacza, że zostanie on doręczony stronie postępowania. Tymczasem doręczenie wyroku jest niezwykle ważną kwestią dla strony, która nie zgadza się z rozstrzygnięciem sądu i chce skorzystać z drogi odwoławczej. Zobacz, kiedy sąd doręczy ci wydany w sprawie wyrok lub nakaz zapłaty.

Powrót do artykułu: Kiedy i komu sąd ma obowiązek wysłać wyrok lub nakaz zapłaty?

#2 Guest_elwira kocjan

Guest_elwira kocjan
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:47

Dobrze i czytelnie napisane informacje . Tylko do odwłania się do sądu potrzebne jest dobrze skonstruowane pismo. tak więc trzeba korzystać z prawnika.

#3 Guest_jaki taki

Guest_jaki taki
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 07:39

Dlaczego zniesiono obowiązek doręczania wyroku Sądu z uzasadnieniem , skoro każdy kierując sprawę do sądu oczekuje wyroku, i tak było od zawsze , a nie wprowadzać idiotyczne zmiany pod płaszczykiem demokracji, a w rzeczywistości to wprowadzać totalitaryzm.

#4 Guest_Ofiara KGPN Sp. z o.o.

Guest_Ofiara KGPN Sp. z o.o.
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 08:30

Witam. A jak postąpić w sytuacji gdy wymyśłony (przez słynną firmę KGPN z Warszawy) pseudodłużnik na podstawie wymyślonych lub sfałszowanych dokumentów wygrał sprawę w sądzie a komornik wyegzekwował środki z konta pseudodłużnika. Na żadnym etapie pseudodlużnik nie otrzymał od żadnej instytucji jakiejkolwiek informacji. Ani z sądu ani od komornika. NIC. Tylko wcześniejsze wezwania KGPN do zapłaty wyimaginowanych kwot oprotestowane pismami zwrotnymi za potwierdzeniem odbioru. To wygląda na działalność mafijną. Czy pozostaje więc tylko skierowanie wniosku do prokuratury?

#5 Guest_miki

Guest_miki
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:58

Według mnie musi poinformować wszystkie zainteresowane strony

#6 Guest_malllll

Guest_malllll
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 22:57

Nie byłam na sprawie mój adwokat tez nie był sprawa korupcja dostałam wyrok na 1 sprawie 3600 nawet nie wiedział bo adokat mnie nie bronił tylko po 21 dniach zaczął straszyć mnie kornikiem żadego wyroku do domu mi nie przysłania nakazu do zapłaty tez co robić adwokat starszy mnie komornikiem

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 21:43

powiies sie

#8 Guest_rena

Guest_rena
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:23

Przegralam sprawe w sadzie pracy mam zaplacic 1400 zl nie otrzymalam zadnego powiadomienia odnosnie sposobu zaplaty.Czy sama musze sie o tym dowiadywac

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych