Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewalutowanie kredytu frankowego wg KNF krok po kroku


wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 197468 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:53

Home Broker rozebrał na czynniki pierwsze pomysł przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o przewalutowaniu kredytów frankowych po średnim kursie NBP. Wychodzi na to, w wielu przypadkach taka operacja będzie wiązała się ze wzrostem raty.

Powrót do artykułu: Przewalutowanie kredytu frankowego wg KNF krok po kroku

#2 Guest_eeea

Guest_eeea
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:53

ja korzystałem z pośrednika kredytowego przy tej operacji

#3 Guest_Fret

Guest_Fret
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 00:41

Widzę że pojawiają się coraz to bardziej skomplikowane propozycje. Obawiam się że ktoś (nie koniecznie klient-kredytobiorca) musi dzięki temu wyjść na swoje. Wg mnie znacznie prostszą i nieryzykowną metodą na obniżenie rat kredytu w CHF jest spłata w walucie , no a samą walutę kupujemy poza bankiem wtedy. Zobaczcie że np. na Gieldawalut.com frank jest wyceniany o minimum 23 gr taniej niż w przeciętnym banku, koszt wymiany co najwyżej 0.2%. Wyliczając tak średnio można byłoby spłacać co miesiąc o ok 70-80 zł mniej.

#4 Guest_krystynas

Guest_krystynas
 • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 23:20

Co? "Kredytobiorca musi zwrócić bankowi"...nie wierzę, to brzmi jak przykry żart. No i jaka korzyść z przewalutowania na takich zasadach? Według mnie żadna. Lepiej wykorzystać możliwości wynikające z ustawy antyspreadowej. Spłacać w walucie i kupować franka tam, gdzie najtaniej. sugerowałabym Amronet , kilka lat wymieniam walutę w tym kantorze na potrzeby firmy, mam więc pewność że oferuje dużo lepsze warunki niż banki.

#5 Guest_arleta

Guest_arleta
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 00:46

Pośrednik kredytowy przysłużył się do tego, że wzięłam kredyt w CHF, także odnośnie kolejnych porad już podziękuję. Wolę z pluskantor.pl - bez banku i pośredników kupować CHF i w walucie spłacać raty. Jest to dosyć korzystne. W rok czasu ponad 1000 zł zaoszczędziłam.

#6 wilkstepowy

wilkstepowy

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 37 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 00:33

Sądzę, że masz rację. Kantor online to przynajmniej pewne rozwiązanie na obniżenie rat kredytu. Z przewalutowaniem całości byłbym tak samo ostrożny jak ze zdecydowaniem się na takie zobowiązanie-czyli raczej bym się tego nie podjął.#7 Guest_Doris

Guest_Doris
 • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 09:36

No najbardziej opłaca się spłacać przez kantor internetowy. Cinkciarz.pl ma nawet do tego specjalne narzędzia, że automatycznie wymieniają Ci walutę i wysyłają na konto banku. Jest o wiele bardziej opłacalne niż wymiana bezpośrednio w banku po zbójeckim kursie. #8 wilkstepowy

wilkstepowy

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 37 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 00:27

Niestety bank przy automatycznym przewalutowaniu środków kredytobiorcy wycenia jak chce- tak  żeby zarobić jak najwięcej. A np. na Gieldawalut i po kursie rynkowym da się kupić walutę. Płacąc wówczas prowizję, ale ona wynosi maks. 0,2% co jest zagwarantowane w regulaminie i kantor się tego trzyma. Wystawia zresztą do transakcji dokument.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych