Skocz do zawartości

Wyłudzenie przez obcokrajowca

wyłudzenie rosjanki internet

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_rom

Guest_rom
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 17:30

Witam. Zostałem oszukany przez Rosjankę "sposób na Rosjankę". Wysłałem jej pieniądze w kwocie 710euro na przyjazd do Polski na jej konto, wszystko się niby zgadzało. Kiedy już miała lecieć do Polski napisała mi ze potrzebuje kolejne 750 euro by pokazać w ambasadzie że ma środki na pobyt. Zdziwiło mnie to trochę bo niby wszystkim zajmowało się biuro podróży dlatego napisałem do ambasady RP w Moskwie. Uzyskałem odpowiedz że nie trzeba okazywać funduszy na pobyt tylko zaświadczenie z pracy lub wyciąg z konta bankowego za okres 3 miesięcy. Pytanie mam takie czy istnieje możliwość odzyskania tej sumy? Czy warto w ogóle w tej sytuacji zwrócić się do organów ścigania?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 18:52

Ona Ciebie nie oszukała, sam jej wysłałeś pieniądze. I co, w końcu przyjechała do Polski? Bo jeśli nie, to możesz jej co najwyżej "soli na ogon nasypać" ( takie powiedzenie, dla będących naiwnymi). Nawet jeśli zwrócisz się gdziekolwiek w tej sprawie, to jak myślisz, kto będzie ścigał Rosjankę?Myślisz, że przyjedzie do Polski na sprawę w sądzie? Dostaniesz wyrok zaoczny, dopłacisz do interesu w postaci kosztów sądowych i będziesz miał papierek, że Rosjanka ma Ci oddać pieniądze, oczywiście jeśli sprawę wygrasz, co moim zdaniem jest mocno wątpliwe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyłudzenie, rosjanki, internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych