Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upadłość konsumencka jako wyjście z długów?

wróć do serwisu Moja Firma 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meskor

Meskor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 19:05

Cześć wszystkim. Orientujecie się może, w jaki sposób można sprawnie wyjść z długów? Ja ostatnio poznałem coś takiego jak upadłość konsumencka w Anglii (tutaj jest trochę więcej o tym http://ecpu.pl/ ) Co o tym myślicie?

Never run from the enemy, tackle them.

#2 Andela

Andela

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:36

Jest to rozwiązanie. Ale wiadomo, nie działa to na zasadzie - pozaciągałem kredyty, których nie spłacam, to ogłoszę sobie upadłość. Zazwyczaj, żeby wniosek nie został odrzucony, trzeba udowodnić, że naprawdę nie ma możliwości wyjścia z długów - jakieś zdarzenia losowe, wypadek, pożar itp. 

Dodatkowo warto się zgłosić po pomoc do profesjonalnej Kancelarii, ja znam jako rzetelną, firmę http://wyjsczdlugow.pl/ - pomagają w załatwieniu formalności w UK, można się z nimi skontaktować, na pewno doradzą już co na początku. 

#3 ewamarylska

ewamarylska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 01:02

Czy ktoś z Państwa robił już może jakieś rozeznanie, research ile takowe kancelarie życzą sobie za załatwienie takiej sprawy o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Bowiem jeżeli ktoś ma prawdziwe trudności ze spłatą, to raczej mu trudno będzie sobie pozwolić na wyłożenie choćby kilkuset złotych, a znając życie, to pewnie kilka jak nie kilkanaście tysięcy za usługę prawną, także to może być nie takie łatwe dla prawdziwie potrzebujących. I czy taka upadłość dotyczy wszelakich kredytów czy też jest jakieś rozgraniczenie?

#4 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 23:19

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to chyba najprostszy sposób na wyjście z długów, warto się tym zainteresować i wczytać się głębiej. Teraz z tego co wiem, to na polskim rynku jedną z czołowych firm pomagających wyjść z problemów finansowych jest http://pokonajdlugi.pl/

#5 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 13:53

Profesjonalnie można się pozbyć długu w firmie ECPU – www.ecpu.pl. Ich koronną usługą jest upadłość konsumencka w Anglii i z tej możliwości akurat ja skorzystałem. Miałem sporo długów jeszcze po mojej działalności gospodarczej. Okazało się, że mimo że firma była w Polsce i dług jest w Polsce można bankrutować już na brytyjskich warunkach.

#6 tolatejka

tolatejka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 14:38

Można jeszcze skonsolidować swoje długi. Dzięki temu można płacić mniejsze raty, okres spłaty jest co prawda wydłużony, ale zawsze to jakieś wyjście. Polecam stronę oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne

#7 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2016 - 22:36

Ja napisałem ca. 30 wniosków o upadłość dla moich Klientów. Wszystkie chwyciły. W razie potrzeby zapraszam do Kancelarii w Bydgoszczy.

www. kancelaria-votum.pl

Odpowiadając na pytanie postawione w tym wątku i bazując na doświadczeniach moich Klientów ( około połowa z nich ma już całą procedurę za sobą ) mogę śmiało stwierdzić, że jest to dobre wyjście z sytuacji zadłużenia.

pozdrawiam serdecznie. Michał. O.

w razie potrzeby służę referencjami Klientów w wyżej opisanym zakresie.

#8 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 11:05

Upadlość konsumencka w wielu przypadkach jest dobrym wyjściem ale musicie mieć świadomość,ze nie jest to takie proste. W wielu przypadkach nie jest w ogóle możliwe. Jesli myslicie,że wybierzecie się do sądu i powiecie,że nic nie macie i cofną Wam wszystkie dlugi to poważnie się mylicie. 

W przypadku zadłużenia polecam zadać pytanie o to co robić na tym forum

http://www.forum-kredytowe.pl/

Udziela się tam wielu ekspertów, którzy profesjonalnie zajmują się oddłużaniem, doradztwem co robić w przypadku długów. Zawsze jest jakieś wyjście. Jak nie upadłość konsumencka to coś innego. 

#9 szymoon

szymoon

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 14:28

Jeżeli kredyt konsolidacyjny to na pewno warto porównać wszystkie lub większość ofert banków. Można skorzystać np: z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego pod tym adresem 

#10 Surdyk22

Surdyk22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 09:15

Ważny temat który może zainteresować osoby spłacają kredyty mieszkaniowe a napotkały na problem związany z utratą pracy.  Osoby znajdujące się w takiej sytuacji począwszy od lutego 2016 roku, mają możliwość skorzystania ze wsparcia jakie oferuje Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, działający w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego.

Co nam to daje? Otóż, jeśli spłacamy kredyt mieszkaniowy a utraciliśmy nasze główne źródło dochodów, możemy otrzymać wsparcie na pokrycie rat kredytu mieszkaniowego przez najbliższe 18 miesięcy, jednak nie większą jak 1500 zł / miesięcznie. Może okres nie długi, ale przez ten czas osoba która straciła pracę bez większych problemów powinna ułożyć sobie na nowo drogę zawodową. Nie jest to oczywiście bezzwrotna dotacja ponieważ będzie ją trzeba kiedyś oddać, ale co najważniejsze bez dodatkowego oprocentowania i dopiero po 2 latach od chwili gdy rozpoczęliśmy pobieranie wspomnianego wsparcia. Będziemy mogli je spłacać w stosunkowo niskich ratach ponieważ przez wydłużony okres 8 lat. Wnioski już można składać w bankach w których zaciągaliśmy kredyt ii póki co program ma być dostępny do 2018 roku.

Szczegóły znajdziecie tutaj:

Jest coś butwiejącego w państwie duńskim.

#11 Kopir

Kopir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 11 luty 2017 - 16:53

Myślę, że dobrym sposobem może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wiele osób nie za bardzo wie co to jest i na jakiej zasadzie działa jednak wszystkiego dowiecie się z tego https://kredyt123.pl...osc-konsumencka artykułu. Myślę, że warto do niego zajrzeć :)

#12 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 22 luty 2017 - 12:06

Tutaj http://upadlosc-kanc...storia-klienta/ jest dobry przykład na to, że nawet mając 3 mln długu można z powodzeniem ogłosić upadłość konsumencką. Jeśli macie problem z długami, to warto się z nim zapoznać. Upadłość konsumencka pozwala na wypisanie z bazy dłużników oraz pomaga przede wszystkim odzyskać komfort psychiczny.

#13 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 23 luty 2017 - 14:33

Miałem dom zadłużony powyżej wartości, na szczęście odkupiła go ode mnie firma http://pokonajdlugi.pl/dzięki której wyszedłem znów na prostą i zacząłem życie od nowa 

#14 Guest_marlow

Guest_marlow
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 14:46

Podpowiadałbym ekipę Copik z Zabrza (nr tel do nich -735 490 024). Dobra znajomość rynku finansowego i możliwych instrumentów finansowych. Ja z nimi współpracuję już od dłuższego czasu w kwestii inwestycji i nie narzekam. Zawsze prognozy które dla mnie przygotowują pokrywają się z tym ile rzeczywiście zyskuję w skali roku. Nie obiecują gruszek na wierzbie tylko realne pieniądze jakie można choćby przy depozycie finansowym zarobić.

#15 Guest_miki858

Guest_miki858
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:37

Najlepszy moim zdaniem poradnik o upadłości konsumenckiej prowadzi fundacjaquovadis.pl. Jasno porównują zalety i wady narzędzi oddłużeniowych. Eksperci z fundacji doradzili mi bardzo dobrze przy konsolidacji zadłużenia. 

#16 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 14:45

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl.

#17 Guest_karolina4157

Guest_karolina4157
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 08:52

Jestem samotną matką. Wynajmowałam mieszkanie, ale nagle czynsz wzrósł, obniżono mi pensję przez restrukturyzację zadłużenia (zwolnienie grupowe), a do tego doszły niekorzystne zmiany w umowie kredytowej. Musiałam podjąć decyzję o upadłości konsumenckiej, bo z pensją lekko ponad 2000 złotych na rękę (wcześniej 4000) nie miałam szans utrzymać się w spłacie dotychczasowych zobowiązań. We Wrocławiu jest biuro oddłużeniowe przy Legnickiej 65. To fundacja Quo Vadis. Korzystałam z ich wiedzy przy całym procesie upadłości konsumenckiej. Przede wszystkim zadbano, aby w skład układu wchodziły wszystkie wierzytelności. Na etapie postępowania czułam się bezpiecznie. Teraz jeszcze spłacam wierzycieli, ale już niedługo. Zmieniłam też pracę. Prawdopodobnie zacznę własny biznes, ale już i tak się nie zadłużę. Może to i lepiej. Sytuacja w życiu zmieniła się u mnie dramatycznie na niekorzyść, ale upadłość konsumencka w obecnych warunkach prawnych nie jest wcale taka straszna. 

#18 nutela

nutela

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:18

Ciekawy artykuł o upadłości konsumenckiej można przeczytać tutaj http://www.bezbiku.i...byc-sie-dlugow/

#19 Guest_lilo65

Guest_lilo65
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:19

U mnie w rodzinie wystąpił problem lichwiarskiej pożyczki z ogromnymi odsetkami karnymi. Spóźniliśmy się raz ze spłatą raty i takie koszty nabiło, że mało zawału nie dostaliśmy. Konsultowałem się na początku z rzecznikiem praw konsumenta, a później przekierowano mnie do fundacji Quo Vadis, która przeprowadziła negocjacje z wierzycielem w moim imieniu. Udało mi się doprowadzić do układu. Zachowaliśmy w rodzinie nieruchomość. Nie poszliśmy do sądu. Mieliśmy naprawdę solidnego mecenasa, który poruszał się dobrze w sprawach formalnych. W umowie było mnóstwo klauzul niedozwolonych, więc wierzyciel przystał na warunki spłaty, kiedy zobaczył, że mam za sobą całą machinę prawną. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych