Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

powrót z wychowawczego na 1 dzień

wychowawczy wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 10:29

Witam, proszę o odpowiedź na następujące pytania: 1. czy jest możliwe aby wziąć urlop wychowawczy w taki sposób: od 10.07.2015 do 31.12.2015 i wrócić do pracy  1styczni 2016 r.(oczywiście nie fizycznie, bo to jest wolny dzień) i następnie złożyć wniosek o kolejny urlop wychowawczy od 2.01.2016   do  31.12.2016, w takim celu, aby nabyć prawo do całego urlopu wypoczynkowego za 2015 r.?

2. czy ten drugi wniosek może być złożony 2 stycznia, czy musi być wcześniej?

3. czy w tym dniu 1 stycznia będę chroniona przed zwolnieniem? chyba na ten dzień nie wypisuję żadnego urlopu?

pozdrawiam.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5997 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 10:42

Chyba chodzi o urlop z 2016 roku?

Można tak zrobić.

1. Wniosek należy złożyć na 14 dni przed rozpoczęciem wychowawczego rozpoczynającego się 2 stycznia.

2.Dzień 1 stycznia jest dniem wolnym, więc nikt ci wypowiedzenia w tym dniu nie wręczy.

#3 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 14:26

Witam, dziękuję za odpowiedź. oczywiście, że chodzi o urlop za 2016 r. Czyli normalnie składam wniosek o urlop wychowawczy na okres od 10.07.2015 - 31.12.2015, następnie około 15 grudnia składam kolejny wniosek o urlop wychowawczy od 02.01.2016 -31.12.2016. Tylko co z ciągłością stosunku pracy? Przepraszam, ze tak dopytuję, ale chcę mieć jasność. Może jest jakaś w tej sprawie opinia prawna?

#4 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 14:28

Dziwne bo kadrowa powiedziała że nie mogę tak zrobić, bo muszę fizycznie wrócić do pracy.

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5997 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 14:54

Poproś ją o podanie podstawy prawnej.

Chyba, że jej chodzi o powrót żeby ci wręczyła wypowiedzeniewink.png

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5997 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 15:03

Zapoznaj się z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej z 16 grudnia 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego.

#7 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 15:59

Ok, dziękuję bardzo smile.png

#8 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 10:31

Witam. potrzebuje porady. Przebywam na urlopie wychowawczym (3 lata ) ktory właśnie wielkimi krokami się kończy 5 pażdziernika. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. W trakcie urlopu zaszły zmiany w firmie. Otóż firma zaczela mieć problemy finansowe. Wiec mój prezes załozył drugą firmę , wszystkich pracowników przeniósł do nowej oprócz mnie . Firma została przepisana na jakiego nowego Chińczyka. (Koleżanka ) ktora jest w tej nowej firmie powiedziała ze jak odrazu złoże papiery o przywrocenie do pracy wraz z wypowiedzeniem "to ona mi wszystko załatwi" a jak nie to mama sobie sama szukać prazesa i wszystkie sprawy sama załatwiac. Chodzi o to ze ta moja firma nie zamknela dzialalnosc widnieje pod jakims adresem a ten moj niby prezes nie przebywa w kraju ni nic żadnych pracownikow nie ma oczywiscie procz mnie widniejaca. Co mam zrobic bo jeszcze jak by mnie sami zwolnili to ok nawet ich odprawy nie potrzebuje aby bylo z ich winy ale ciekawe czy by tak poszli na reke.. Moze jest ktos w stanie cos podpowiedziec . Z góry dziekuje

#9 Guest_Exe

Guest_Exe
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 14:07

Doris...mamy Art. 1552. [Urlop proporcjonalny po okresach nieobecności] - więc nabędziesz wyłacznie za styczeń 2016 r.

#10 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów

Napisano 21 październik 2021 - 08:50

Prędzej czy później i tak trzeba wrócić do pracy. Warto trochę o tym poczytać, na przykład tutaj. Myślę, że grunt to przygotować się psychicznie na powrót.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wychowawczy, wypoczynkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych