Skocz do zawartości

problem z telefonem na umowie

telefon umowa nie dziala

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 19:58

Witam.
Szukam odpowiedzi na problem w zwiazku z telefonem komorkowym.
Rowno 9 dni temu podpisalem umowe z siecia komorkowa na 24 miesiace wraz z telefonem (standardowa taryfa na karte z comiesiecznymi doladowaniami).
Od pierwszego dnia uzytkowania telefonu widoczne byly problemy z ekranem dotykowym. Ekran zwyczajnie chwilami zyje wlasnym zyciem. Wczesniej zdarzało się to codziennie ale dziś przeszlo samo siebie bo nekalo mnie jakieś 7 razy. Nie wiem co mam zrobic. Czy mam prawo do automatycznej wymiany telefonu na nowy lub zmiany na inny model w zwiazku z niezgodnoscia towaru z umowa? Nie znam sie na tym a boje sie bo wydalem na ten telefon wieksza sume pieniedzy. Prosze o odpowiedz co moge w takim wypadku zrobic.

#2 Borys

Borys

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 09:54

Możesz skorzystać z roszczenia z tytułu rękojmi (zobacz art. 560 i 561 kodeksu cywilnego) lub z udzielonej gwarancji (o ile oczywiście została ona udzilelona).

Pamiętaj jednak aby sprawdzić czy sprzedawca telefonu to ten sam podmiot, co operator telekomunikacyjny (zdarza się, że tak nie jest, co może utrudnić uzyskanie pełnej rekompensaty). Ustalisz to czytając jeszcze raz umowę :)

Jeśli sprzedawca i operator to te same podmioty sprawa jest prosta, jeśli natomiast jest inaczej (tzn. operator i sprzedawca to dwa różne podmioty), może pojawić sie problem związnay z oczekiwaniem na naprawę (wymianę) wraz z koniecznością ciągłego opłacania abonamantu. O praktycznej metodzie rozwiązania takiej kwestii przeczytasz w tym artykule:

http://www.kwasnik-k...tanie-z-uslugi/

Artykuł 566 kodeksu cywilnego nieco się zmienił w grudniu 2014, niemniej sens w/w artykułu pozostaje bez zmian.

powodzenia

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: telefon, umowa, nie dziala

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy