Skocz do zawartości

Wyłudzenie pieniędzy?

wyłudzenie IKEA Polska? meblościanka

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 13:10

Witam. Dzisiaj zadzwoniła do mnie (wydaje mi się, że lekko zbyt radosna) pani z informacją, abym podał adres (bo tego "jeszcze" nie zrobiłem), bo już czeka "zamówiona przeze mnie" tu cytuję: "...meblościanka, jasna", ponoć na specjalne zamówienie przezemnie. Po chwili rozmowy powiedziałem: "Fajne żarty, dowidzenia". Po chwili przyszedł do mnie sms słowo w słowo taki:

Jeżeli pan (tak, z małej litery) nie poda adresu to będziemy zmuszeni nałożyć na pana karę pieniężną. Z poważaniem, firma IKEA Polska". Wszysko przyszło z numeru 514 241 27* (końcówkę w razie czego podam). Dodam też, że osoba ta znała moje imię i nazwiskoi pondto NIE ZAMAWIAŁEM żadnej meblościanki, jasnej.                     Proszę o radę.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 19:59

Proponuję zadzwonić pod wskazany numer i próbować wyjaśnić sprawę. Być może ktoś złożył zamówienie na Pana konto, dla żartu, ale jest to mało prawdopodobne, gdyż przy składaniu zamówienia zwykle należy podać szczegółowe swoje dane, w tym także adres i numer dowodu osobistego.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyłudzenie, IKEA Polska?, meblościanka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych