Skocz do zawartości

Jak pielęgnować storczyki po przekwitnięciu?

storczyki pielęgnacja kwiaty

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 10:46

Dostałam na urodziny storczyki. Niestety przekwitły, kwiaty odpadły i teraz mam suche kikuty. Jak pielęgnować storczyki po przekwitnięciu? Czy coś z tego jeszcze będzie w ogóle???? :?

Jagoda

#2 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 10:54

czy te kikuty jak nazywasz - obeschły czy sa bez kwiatów ale zielone?

Jeśli uzchły- wytnij max

Jeśli zielone - przytnij tylko do 3-ciego oczka od dołu, bo jest szansa, że zakwitnie z takiego oczka smile.png

Jeśli o storczyka będziesz dbać tzn. prysznicem raz w tygodniu po nim lub moczenie co 7 dni w wodzie korzeni, to jedy duża szansa, ze za kilka miesiecy doczekasz się kolejnego kwiatu.

#3 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 29 maj 2015 - 14:58

Ja mam też pytanie odnośnie storczyków, gdzie powinny stać, w sensie w zacienionym miejscu czy bezpośrednio na parapecie (np od strony południowej)? Słyszałam że storczyka można przenieś w chłodne miejsce żeby zaczął kwitnąć? Ktoś coś wie na ten temat?

#4 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1852 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:51

U nas np. stoją tam gdzie jest bardzo dużo słońca ;-)

Trzeba pamiętać jeszcze o takich doniczkach - http://www.schodypru...com.pl/galeria/

Storczyki wymagają, odpowiednich warunków.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:05

Ble... znowu spam...

Storczyki nie powinny stać na bezpośrednim słońcu, zwłaszcza, jeśli mamy upały - mogą mieć poparzone liście. Ale już trochę od okna jak najbardziej. Można storczyka przenieść w chłodniejsze miejsce, ale najlepiej poczekac do zimy, wtedy naturalnie będzie chłodniej. Można próbowac zmuszać storczyki do kwitnmięcia dając im dużo nawozu do storczyków, ale nie zawsze to pomaga. Po przekwitnięciu storczyka powinien on przejść czas spoczynku kilka miesięcy i wtedy nie zmuszamy go do kwitnięcia.

#6 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 06:20

A jakie sa najlepsze doniczki do storczyków? 

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 13:13

Wysokie tak aby korzenie miały miejsce na to aby się rozwinąć. Storczyki należą do łatwiejszych kwiatów w pielęgnacji. Nie wiem jak Wam ale nam na przykład kwitną cały czas. Kiedy przekwitają od razu wypuszczają nowe pędy oraz nie przestają kwitnąć Może mają dobre okno ( są ustawione na wschodnim oknie tak wiec mają zarówno słońce ale również przez większą część dnia cień....).

Jakiś czas temu zamawialiśmy sobie nowe doniczki na storczyki tutaj:

https://fajnedonice.....storczyki.html

W sklepie jest tego sporo ( masz teraz bardzo dobry okres na zakupy z uwagi na to,że jest koniec sezonu). 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#8 Guest_Kormoc

Guest_Kormoc
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 16:13

Może warto wykorzystać w dobre podłoże? Postanowiłem wypróbować podłoże mikroryzowe do storczyków ze sklepu Zielonydom.pl Bardzo szybko reaguje z rośliną, dzięki czemu udało się ją utrzymać w świetnym stanie.

#9 annajaszczak

annajaszczak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:33

Ja mam taką szklaną wysoką donicę, świetnie się sprawdza przy takim półgodzinnym podlewaniu storczykow

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: storczyki, pielęgnacja, kwiaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych