Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie wykupić OC

95 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Moniczka

Guest_Moniczka
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 09:03

Ja nawet nie wiem nic takiego nie widziałam, ale wiem, że kierowcy kombinują z zniżkami. Ustanawiają współwłaściciela auta jeśli członek rodziny jak np. tata ma wysokie zniżki. Teraz szukają ubezpieczeń przez porównywarki. Najpopularniejszy chyba jest Rankomat. 

#82 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:04

No Rankomat znam, ale to z tym współwłaścicielem to pierwszy raz słyszę. Dobrze rozumiem, że jak wpiszesz w dowód rejestracyjny właściciela z dużymi zniżkami to przy wykupieniu ubezpieczenia ubezpieczyciel bierze pod uwagę te zniżki wyższe tak? 

#83 Guest_Jasiek

Guest_Jasiek
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 17:08

Tak, tak robią kierowcy bez zniżek, Robią darwiznę auta dla taty czy mamy i przy ubezpieczeniu korzystają z jego zniżek. Jak nie mają swoich to składkę można obniżyć nawet o 60 %.

#84 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 180 postów

Napisano 22 maj 2018 - 11:21

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim dobre dla młodych osób. Można sporo zaoszczędzić.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#85 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 22 maj 2018 - 13:08

A no widzisz. Jeśli to faktycznie tak działa i można korzystać ze zniżek 60 % niż np 10% to przy składce zmieni to kwotę. A czy takie ustanowienie współwłaściciela coś kosztuje? Jak to prawnie wygląda?

#86 Guest_Lusia

Guest_Lusia
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 11:38

Ja to będzie ojciec, albo matka to nic nie płacisz. Idziesz do US ustalasz darowizje, potem do Wydziału komunikacji i wpisują Ci w dowód. I do ubezpieczyciela i gotowe. Łatwo, prosto i nawet przyjemnie.

#87 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 24 maj 2018 - 08:53

Aha, czyli w US nie płace nic i tak na prawdę wpisanie w dowód rejestracyjny ojca jest darmowe. I jak już będzie w dowodzie widniał jako współwłaściciel to mogę z jego zniżek skorzystać. I jak w Rankomacie będę wpisywać wartość to jego, tak? 

#88 Guest_Mapka

Guest_Mapka
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 14:17

No tak. Zobacz sobie jak wpiszesz 20% a 60% jak zmieni Ci się suma składki. Wiadomo, że czym większe zniżki na OC tym lepsza kwota składki i więcej zostanie Ci w kieszeniu.

#89 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 25 maj 2018 - 08:25

Wiadomo, że nikt na pieniądzach nie śpi. No w Rankomacie ustawiłam 60 % zniżki i cena na prawdę jest do zaakceptowania. Teraz tylko dopiąć formalności. 

#90 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:23

No dobra, ale te 100% podwyżki na przestreni ostatnich kilku lat to lekka przesada.

#91 umberto

umberto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:00

No dobra, ale te 100% podwyżki na przestreni ostatnich kilku lat to lekka przesada.

Czytałem trochę na ten temat. Po prostu kiedyś koszta ubezpieczenia były sztucznie zaniżane, było to robione na wiele sposobów. To musiało się skończyć. Kolejny powód to rosnące kwoty odszkodowań, w ślad za rosnącymi kosztami napraw. To kolejny powód. No i w końcu konieczność realizowania takich usług jak wynajem przez TU auta zastępczego. Ale i teraz ta sama polisa, o tych samych parametrach potrafi różnić się kosztami od siebie o co najmniej kilkadziesiąt procent. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sobie porównać, np na Superpolisa: https://superpolisa.pl/

#92 marfi12

marfi12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 11 październik 2018 - 11:02

Ja za moje auto zapłaciłem w Cuk mniej niż w tamtym roku, każda złotówka się liczy

#93 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 15:42

ja zdecydowałam się na firmę Widex z Namysłowa, mają atrakcyjne oferty oc agencja-widex.pl

#94 Guest_Adrian11

Guest_Adrian11
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 13:36

W Cuk z polisą OC dostajemy też pakiet pomocy prawnej, przyda się w razie szkody.

#95 Guest_timi

Guest_timi
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 18:32

ja u agenta będę kupować 

#96 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 29 maj 2019 - 21:29

A tą stronę znacie https://klaro.pl/najtansze-oc/ ? tanie OC można w ten sposób znaleźć i wykupić. Firmy zawyżają często stawki, są też sposoby na to by zwiększyć swoje zniżki. Na przykład dodanie jako współwłaściciela osoby z pełnymi zniżkami czy wykupienie oc w pakiecie z ac assistance już powoduje znaczne obniżenie stawki. Znaczenie ma też to gdzie ubezpieczamy auto. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych