Skocz do zawartości

Wyjazd na wakacje za granice?

wyjazd na wakacje wyjazd za ganice wakacje za granicą wyjazd na wakacje za granicę

46 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:49

Nie przepadamy za standardowymi wycieczkami grupowymi dlatego  zdecydowaliśmy się na Kiribati Club bo organizują m.in. wyprawy indywidualne. I podobał nam się wyjazd  z nimi, wszystkim się zajęli, fajnie obmyślili trasy. W ten sposób zwiedziliśmy z nimi Peru i Indie.

#22 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:31

My zawsze jeździmy za granicę. Przynajmniej mamy pewność, że pogoda dopisze.

#23 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 09 październik 2017 - 18:26

przede wszystkim wybrał bym na twoim miejscu coś zorganiowanego. myślałeś o wyjeździe z biurem podróży? to wcale nie musi wyjść drogo, a wręcz taniej niż na własną rękę. poszukaj sobie na stronie Itaki, oni mają np promocje już na lato 2018. i to na prawdę można zaplanować coś na prawdę fajnego za niewielkie pieniądze. 

#24 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:34

Myślę, że planując niezapomnianą podróż, warto jest spojrzeć nieco dalej niż popularne rozwiązania, chociażby na Indonezję. Choć opinie są różne, to te pozytywne bardzo przeważają, a jest to kraj naprawdę o niesamowitej przyrodzie, można tu spotkać nosorożce jawajskie, tygrysy sumatrzańskie i tak dalej, coś wspaniałego. Oczywiście jak już jechać to tylko z biurem podróży, na przykład Dua Benua https://duabenua.com/pl/.

#25 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 05 maj 2018 - 23:03

A my jednak w tym roku zostajemy w kraju i wybieramy sie w lipcu nad polskie morze do miejscowości turystycznej Dzwinów http://www.morskachatka.pl

#26 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 29 maj 2018 - 23:14

Obecnie linie lotnicze dają pasażerom podróżującym z dziećmi bardzo duży komfort podróżowania. Ponadto w okolicy lotnisk zwykle są strzeżone parkingi, więc można dojechać wygodnie własnym autem nie martwiąc się, że po powrocie zastaniecie tylko wrak. Sprawdźcie jak dokładnie funkcjonują takie miejsca, podsyłam przykład jednej z ofert jakie znalazłam https://www.parking-lotnisko.pl/. Szkoda tracić czasu na gdybanie, bo za chwilę skończą się wakacje i nici z urlopu. Miłego wypoczynku!

#27 marikaa

marikaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 04:47

a ja boję się latać samolotami dlatego nigdzie zagranicę się nie wybieram :) Poza tym nigdzie nie wypoczywam tak jak nad naszym polskim morzem :) W tym rpku spędzę 10 dni w hotelu Meridian w Chałupach i szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać :)

#28 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:30

wcale ze nie sa tansze w Polsce...

Zależy jak rozumiesz stwierdzenie wcale nie są tańsze niż w Polsce. Ceny w górach czy nad morzem u nas są już chore. Po 80 zł za osobę za łóżko, stary telewizor i szafkę - czasami w tej cenie masz prysznic w pokoju, ale nie zawsze. Poczytajcie sobie odnośnie czarterowania jachtów - https://www.punt.pl/czarter-jachtow/natomiast nie w Polsce tylko w Chorwacji, Włoszech ogólnie na ciepłych morzach. Rok temu przez PUNT ze znajomymi (8 osóB) wybraliśmy sie na żagle i powiem szczerze, że to najlepsze wakacje w moim życiu.

#29 Guest_Tejka

Guest_Tejka
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 09:08

Moim zdaniem przede wszystkim warto zastanowić się czy z biurem podróży czy samemu. Jak z biurem to warto zdecydować się na sprawdzone i pewne biuro. Ja swoje podróże wiąże zawsze z Coral Travel bo wiem że zawsze będzie pewnie i bezpiecznie. No i nie przepłacam a komfort wypoczynku jest spory!

#30 Guest_bubbles00

Guest_bubbles00
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 22:48

Bardzo wysokie są koszty obsługiwania karty bankomatowej za granica, jak sobie z tym radzicie>

#31 Guest_bubbles00

Guest_bubbles00
  • Goście

Bardzo wysokie są koszty obsługiwania karty bankomatowej za granica, jak sobie z tym radzicie>

#32 Guest_bubbles00

Guest_bubbles00
  • Goście

#33 Guest_Siasia

Guest_Siasia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 17:46

Ja zawsze jak jadę za granice mam gotówkę przy sobie po prostu. Chociaż od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą banku 

#34 Guest_bubbles00

Guest_bubbles00
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 22:34

Ja zawsze jak jadę za granice mam gotówkę przy sobie po prostu. Chociaż od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą banku 

serio? z gotówką ? nie okradli Cię jeszcze? W takim wypadku jednka wolę koszta wyplat. Zmianą konta?

#35 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 08:37

serio? z gotówką ? nie okradli Cię jeszcze? W takim wypadku jednka wolę koszta wyplat. Zmianą konta?

Szybciej w Polsce cię okradną niż za granica ;) Taka smutna prawda. Wiesz jak jeździ się po krajach UE to można przeżyć koszta wypłaty czy płatności. Spróbuj zapłacić za coś kartą np. w Turcji ;) albo wypłacić tam pieniądze z bankomatu, które z waluty PLN zostaną najpierw przewalutowane na USD a potem na liry. Lepiej już mieć odpowiednie konto jeżeli sie dużo podróżuje i istnieje potrzeba korzystania z bankomatów poza PL. Jak się wyjeżdża raz do roku to lepiej sobie wymienić kasę i zabrać ze sobą,

A ta zmiana to z czego wynika? Bank ci nie pasuje, czy chcesz dopasować sobie ofertę pod możliwość wypłat poza granicami PL?

#36 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 22:56

Szybciej w Polsce cię okradną niż za granica ;) Taka smutna prawda. Wiesz jak jeździ się po krajach UE to można przeżyć koszta wypłaty czy płatności. Spróbuj zapłacić za coś kartą np. w Turcji ;) albo wypłacić tam pieniądze z bankomatu, które z waluty PLN zostaną najpierw przewalutowane na USD a potem na liry. Lepiej już mieć odpowiednie konto jeżeli sie dużo podróżuje i istnieje potrzeba korzystania z bankomatów poza PL. Jak się wyjeżdża raz do roku to lepiej sobie wymienić kasę i zabrać ze sobą,?

No w sumie racja, prowizje za granicą potrafią być kosmiczne :C najlepiej tak jak mówisz konto z opcją gdzie te wypłaty sa darmowe. Pytanie tylko jak takie konto dorwać.

A ta zmiana to z czego wynika? Bank ci nie pasuje, czy chcesz dopasować sobie ofertę pod możliwość wypłat poza granicami PL?

Tak na prawdę, cokolwiek by to nie było spora część banków nadal ma jakieś ukryte opłaty , albo opłaty za prowadzenie konta czy posiadanie karty ;/

#37 Guest_Nel

Guest_Nel
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 10:35

No w sumie racja, prowizje za granicą potrafią być kosmiczne :C najlepiej tak jak mówisz konto z opcją gdzie te wypłaty sa darmowe. Pytanie tylko jak takie konto dorwać.

Może warto poszukać takie konta na porównywarkach ? Gdzie ma się tam x ofert bankowych w jednym miejscu 

Tak na prawdę, cokolwiek by to nie było spora część banków nadal ma jakieś ukryte opłaty , albo opłaty za prowadzenie konta czy posiadanie karty ;/

Dlatego trzeba czytać dokładnie umowy żeby później się nie rozczarować. Tutaj 5 zł za kartę, tutaj 5 zł za prowadzenie i ładna kwota może się uzbierać

#38 Guest_catvonc

Guest_catvonc
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 21:06

Może warto poszukać takie konta na porównywarkach ? Gdzie ma się tam x ofert bankowych w jednym miejscu 

ja na podstawie takiej porównywarki otworzyłem konto i nie żałuję. Mam w bgż wszystko za darmo

Dlatego trzeba czytać dokładnie umowy żeby później się nie rozczarować. Tutaj 5 zł za kartę, tutaj 5 zł za prowadzenie i ładna kwota może się uzbierać

jak masz zaufany bank i konto wybrane na podstawie realnych opinii to nie ma potrzeby. Jak to mówią - życie jest zbyt krótkie na czytanie regulaminów ;p

#39 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 10:41

ja na podstawie takiej porównywarki otworzyłem konto i nie żałuję. Mam w bgż wszystko za darmo

Nigdy nie ma nic za darmo, musisz za coś płacić tylko pytanie - za co płacisz? :P

jak masz zaufany bank i konto wybrane na podstawie realnych opinii to nie ma potrzeby. Jak to mówią - życie jest zbyt krótkie na czytanie regulaminów ;p

A nie czytanie regulaminów potem kończy się oskarżaniem banków o nagłe "opłaty", które były czarno na biały wypisane w umowie... A nikt się nie przyzna że nie przeczytał umowy/regulaminu przed podpisaniem 

#40 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 15:13

Nigdy nie ma nic za darmo, musisz za coś płacić tylko pytanie - za co płacisz? :P

Może nie płaci za nic, pod warunkiem że spełni jakieś wymagania. Często banki mają tak że np nie płacisz za kartę o ile w miesiącu zrobisz X płatności za jakąś X kwotę :)

A nie czytanie regulaminów potem kończy się oskarżaniem banków o nagłe "opłaty", które były czarno na biały wypisane w umowie... A nikt się nie przyzna że nie przeczytał umowy/regulaminu przed podpisaniem 

Klasyk. A trzeba wszystko czytać, nawet to co drobnym druczkiem bo tam najczęściej są najciekawsze informacje :D Nie można tez ulegać presji czasu , jaką możne na nas wywierać konsultant.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych