Skocz do zawartości

Remont - od czego zacząć?

remont od czego zacząć remont od czego zacząć

134 odpowiedzi w tym temacie

#21 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 11 październik 2015 - 14:48

Od czytania i edukacji.

Przykładowo tego typu artykuły - http://www.oferteo.p...mont-mieszkania mogą zapobiec ewentualnej plajcie w trakcie remontu bo już przerabiałem ze znajomym w ostatnim czasie.

Poszukaj ekipy, która dobrze pracuje i nie pije smile.png

Akurat to, że ekipa pije nie zawsze oznacza, że pracuje źle. Miałem kiedyś takiego majstra, który efektynie prawował dopiero po piwie.

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 09:33

Na remoncie też można zaoszczędzić nie tracąc na jakości np. podłogę czy drzwi można kupić z montażem w voxie. To wyjdzie taniej a przynajmniej ma się pewność że montaż jest fachowy. My tak zrobiliśmy.

Nie wiedziałam że jak się kupje tam z montażem to jest taniej.

#23 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 23 październik 2015 - 14:23

ja bym zaczął od łazienki. Warto poszukać ciekawych rozwiazań na homebooku:)

#24 edytkoo

edytkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:54

Może najlepiej będzie jak zaczniesz od wyboru tego co chcesz mieć w swoim mieszkanu?Dużo gotowych już aranżacji znajdziesz w internecie np: http://www.paradyz.com/plytki/kuchenne wystarczy odwzorować i gotowe. Oczywiście jesli masz taka potrzebę możesz tez do tego celu zatrudnić projektanta-nie kazdy jednak potrafi z gustem urzadzić samemu mieszkanie.

#25 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:27

Trzeba poszukać kosztorysanta. Ale skoro tu piszę, to ten punkt jest już z głowy.

www.inwentbud.pl

#26 Guest_Billy

Guest_Billy
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 06:52

Żeby to wszytsko miało sens , to najpierw myślę ,że trzeba się zastanowić  ile się ma pieniądze na taki remont . Ja rozumiem ,że jeżeli planujesz remont to masz wystarczająco odłożonych pieniędzy .Wiadomo ,ze najlepiej robić wszytsko tak by było to na lata , czyli jak kupowac płytki na podłoge , farby , płytki do łazienki , to kupowac te porządne , ja już nie mówię tu o górnej półce , ale chociaz o tej średniej klasy . Dobrze jest też zaiwestowac w dobry osprzet elektryczny . czyli gniazdka , włączniki , puszki , rozgałęźniki itd . Tutaj to moge ci polecic ospela . Ma bardzo duży asortyment jeżeli chodzi o tego typu rzeczy . i co najwazniejsze , nie jest to chińszczyzna lecz polskie .

#27 Guest_Sabina

Guest_Sabina
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:23

Zgadzam się z powyższym postem . najpierw trzeba sobie przeyślec ile sie chce przeznaczyc pieniedzy na remont , . Prawda jest taka ,ze nie ma sie co porywac z motyka na ksiezyc , czyli brac kredyty specjalnie na remont , tylko bardziej go zrobic z uzbieranych pieniędzy oczywiście jeśli się takowe posiada , Co do osprzętu elektrycznego , to jest taka sprawa ,ze  bym tak  powiedziała bardziej w  trakcie już remontu . Również polecam osprzęt natynkowy jak i podtynkowy  z ospela  , mam gniazda pojedyncze z uziemieniem , pojedyncze i podwójne  , łączniki jednobiegunowe z podświetleniem  .

#28 Guest_Brain May

Guest_Brain May
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 18:44

Hej w tą po świąteczną i zarazem przedsylwestrową niedziele . Nie będę pisac ,zę remont należy przede wszytskim rozplanowac na podstawie budżetu jakim dysponujemy bo to jest chyba oczywiste bardzo . Potem jak macie np duży przedpokój to dobrze jest mieć dwa właczniki świateł , jeden przy wejściu ,a drugi przy wejściu do pokoju .macie własnie np z Ospela , podświetlane , jednobiegnowe , dwugrupowe , dwugrupowe świecznikowe itd itd.

#29 Guest_Ace

Guest_Ace
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 17:19

Zgadzam się z Brain May , co do remontu jak i również co do osprzętu elektrycznego z ospela. Warto zamówić u nich przez internet , Co do włączników  to ja mam właśnie ten podświetlany.Ładnie to wygląda  . A jedno z gniazdek mam podpasowany pod kolor ścian .

#30 Guest_Nicole

Guest_Nicole
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 11:41

Ospel ma bardzo fajne filmiki instruktażowe , tylko oczywiście przed instalacją , trzeba pamiętać oczywiście ,zę trzeba wyłączyć prąd w całym domu . Co do remontu , to jest cięzka sprawa zwłaszcza jak sie nie ma za dużo pieniędzy ;/

#31 Firekage

Firekage

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 14:40

Hej smile.png A czy znacie może jakąś sprawdzoną firmę z Łodzi, która wykonuje gładź gipsową? Chciałbym odświeżyć sobie ściany i zastanawiam się czy byłoby to dobre rozwiązanie... Co proponujecie w tym temacie? Myślicie, że np. to http://amarobud.pl/g...abudowa-gk.html byłoby ok? Z góry dzięki za wszelkie rady w tej kwestii smile.png

Gdy trzeba upowszechnić maskowaną prawdę, konieczne jest założenie maski.

#32 Majeczka11

Majeczka11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 15:17

Witam, szukam kogoś, kto mógłby podzielić się swoją opinią na temat farb polskiego producenta Farby Kabe. Na wiosnę będę malowała kuchnię i słyszałam, że dobre są do tego farby lateksowe, a tak się składa, że mam w pobliżu sklep i są tam też oprócz Śnieżki właśnie farby tej firmy.

Przyznaję, że nigdy nie słyszałam o tej firmie, ale cenowo bardziej mi się opłaca taki zakup.

Za wszelkie opinie o farbach Kabe z góry serdecznie dziękuję :)

#33 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 14:48

My używamy tylko Magnata. Te farby są rewelacyjne.

#34 qwerek

qwerek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 19:32

Najlepiej od orientacji cenowej. Budżet jest bardzo ważny

Ludzie nie są tacy, jak się zdają.

#35 Guest_Naughty girl

Guest_Naughty girl
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:18

Budżet to przede wszytskim . Potem od ewentualnej edukacji jeżeli zamierzamy aktywnie uczestniczyć w remoncie . farby najlepiej używać na prawdę dobrych sprawdzonych firm . Co do ospela , to czytałam ostatnio taki artykuł na wp . przeciwdrobnoustrojowy osprzęt elektryczny . Brzmi ciekawie . Mam od łączniki własnie , sprawują sie ok,  ale  takich ze jeszcze dbają o higienę to nie slyszalam wczesniej. Heh czego to człowiek nie wymysli wink.png

#36 Konstanty

Konstanty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 02 luty 2016 - 10:38

Budżet remontowy zawsze będzie elastyczny - nigdy nie wiadomo jakie "wypadki" czekają nas podczas pracy. Natomiast budżet wykończeniowy jak najbardziej jesteśmy w stanie ocenić. Wystarczy sugerować się cenami mebli w salonach meblowych. Kuchnia, czy meble na wymiar? Również idzie wycenić. Wystarczy zajrzeć w odpowiednie miejsce, np. http://mebest.pl/

#37 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1160 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:05

Remont trzeba zawsze zaczynać od zakupów. Najlepiej szukać miejsc, gdzie jest jak najtaniej, bo remont zawsze pochłania sporo pieniędzy. Ja wszystko zamawiałem przez Internet, nawet szpachlę fasadową ze stukpuk.pl. Opłaca się zamawiać wiele produktów, jest taniej.

Always look on the bright side of life!

#38 Guest_Margaa

Guest_Margaa
  • Goście

Napisano 29 luty 2016 - 21:35

no wiadomo że tak, ale do remontów trzeba podejść kompleksowo....od farb, szpachli, gładzi po detale jak nie wiem listwy czy gniazdka...mi trochę czasu zajęło wybranie tego wszystkiego ale w sumie udało się. osobiście uważam że wykończeniówka jest najcięższa...no i najwięcej pieniędzy pochłania. ale udało mi się dobrze niektóre rzeczy kupić jak np gniazdka i włączniki - trafiłam na firmę ospel -dobra jakość i nie jest cenowo zabijające.!

#39 Lucass

Lucass

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 15:18

Do kuchni i szafek stosuję Online 3D kitchen planner kitchen planner

Jedną z cech programu jest możliwość realizacji wysokiej jakości modeli 3D w projekcie.

Nie wymaga instalacji, działa w trybie online, jest prosta.

#40 Guest_smooth criminal

Guest_smooth criminal
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 21:40

od czytania , zapoznania się z tematem jak to wszystko wygląda, choć moim zdaniem jak sie nie ma pojęcia na temat remontu to lepiej to powierzyc ekipie , która sie na tym zna . Oczywiście jakiejś zaufanej przez znajomych najlepiej. Rozplanowac nalezy również odpowiednio budżet , który trzeba przeznaczyć na remont .Potem wiadomo kupno artykułow , mebli i również nieodłącnzym elementem jest osprzet elektryczny . Bardzo dobrym na czasie jest osprzęt z ospela . Np teraz jest w sprzedazy , weszłam kolekcja sonata nowe srebro z miedzią przeciwdrobnoustrojową Cu+

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, od czego zacząć, remont od czego zacząć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych