Skocz do zawartości

Lepiej kupić mieszkanie, czy budować dom?

kupić mieszkanie budować dom kupić mieszkanie

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pool

Guest_pool
  • Goście

Napisano 20 marzec 2015 - 09:51

Witajcie, zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania. Czy możecie mi doradzić lepiej kupić mieszkanie czy budować dom? Do tej pory mieszkałem tylko w blokach. Czy na prawdę trzeba włożyć dużo wysiłku w utrzymanie całego domu? Jak sądzicie co będzie lepsze?

#2 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 13:29

Można znaleźć alternatywę i kupić mieszkanie w ogródkiem smile.png ale tak poważnie, to czego oczekujesz? czy wolisz mieć dom i dojeżdżać do pracy, czy lepiej kupić mieszkanie bliżej pracy, ale również gdzie instrastruktura jest lepsza?

#3 maniek15

maniek15

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 11:29

Moim zdaniem lepiej kupować mieszkanie :) Tutaj masz np. całkiem ciekawego dewelopera z Lublina :) http://orion.lublin.pl/o-firmie 

Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma skarb, który gdzieś na niego czeka.

#4 pa_ula

pa_ula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 14:49

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Zależy jakie są Twoje oczekiwania. Każda z opcji ma plusy i minusy. Ja po wielu, wielu latach mieszkania w blokach przeniosłam się do nowego domu. Początkowo nie mogłam się przyzwyczaić, ale teraz za nic bym się nie zamieniła. Jak jestem u rodziców, którzy mieszkają w bloku przyłapują się np. na głośnym słuchaniu muzyki w nocy, na tyle przyzwyczaiłam się do swobody, że zapominam, że w bloku trzeba uszanować spokój sąsiadów. To prawda, że pracy z utrzymaniem domu jest trochę więcej, ale gra jest warta świeczki. :) Tu znajdziesz coś dla siebie: http://www.dopoznania.pl/

#5 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 13:28

Są plusy i minusy. Warto pomyśleć czego oczekujesz po kupnie domu i kupnie mieszkania. Tak jak napisałem wyżej - można połączyć - kupić mieszkanie z ogródkiem lub z tarasem.

#6 wikri

wikri

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 13:16

Nie ma się co oszukiwać że utrzymanie domu nie jest czasochłonne. Trzeba jednak trochę się narobić przy ogrodzie itd. Ostatnio, szczególnie we wrocławiu sporo buduje się mieszkań, które mają cechy domów, albo mają ogrody, albo np. poddasza, znajomi kupili www.nowysmolec.pl właśnie takie z poddaszem.

#7 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2015 - 17:24

Mając mieszkanie z ogródkiem też się można narobić. Nawet gdy masz duży balkon czy taras, to chcesz mieć trochę zieleni. Niektórzy mają też mały ogródek warzywny i sadzą zioła i pomidorki smile.png

Minus dla domu, to taki, że jak bym się bał wyjechać na dłużej... np. na wakacje. A tak, wiadomo, że sąsiad może "przypilnować.

#8 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 11:11

Też jestem za mieszkaniem, ale w niskiej zabudowie teraz często tak budują, masz sąsiadów ale nie w takiej ilości jak w wielkiej płycie. Właśnie zawsze ktoś może zerknąć na mieszkanie.

#9 Guest_kamilaaa

Guest_kamilaaa
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:49

A coś już masz upatrzone/mieszkasz czy tylko tak twierdzisz bez podstaw?

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 16:02

nie no widzę jak moja siostra z mężem kupiła mieszkanie w nowym smolcu, na razie jesszcze nie mieszkają tam, ale z tego co właśnie oni mi opowiadali to bardzo są zadowolenia, będą mieć swój ogródek i potencjalnie mało sąsiadów.

#11 Ania32

Ania32

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 luty 2017 - 15:07

Wszystko zależy jakie są Twoje preferencje. Z domem jest rzeczywiście sporo pracy. Na przykład trzeba samemu w piecu palić, kosić trawę. Jeśli mieszkasz w bloku to automatycznie zyskujesz więcej wolnego czasu dla siebie.

#12 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 28 luty 2017 - 13:17

Również się z tym zgadzam, mieszkanie jest wygodniejsze. A jeszcze jak masz jakiś fajny system sterowania, jak Smart House, to jeszcze zaoszczędzisz :)

#13 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:02

Cóż, ile głosów, tyle opinii. Ja wprawdzie większość wakacji w dzieciństwie spędzałam u babci na wsi, ale i tak nie wyobrażam sobie za bardzo mieszkania w domu. Nie dość, że to jest za duża powierzchnia, która wymaga regularnego sprzątania i odkurzania, to jeszcze trzeba dbać o otoczenie domu, choćby ogród. Poza tym dom jest dużo droższy, ja więc zdecydowałam się na mieszkanie we Wrocławiu - https://vantage-sa.p...ynska/opis.html i jestem ze swojego wyboru zadowolona. Przynajmniej mieszkam w spokojnej i bezpiecznej okolicy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kupić mieszkanie, budować dom, kupić, mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych