Skocz do zawartości

wada genetyczna u psa - wnętrostwo

wnętrostwo szczeniak reklamacja

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Jaśmin

Guest_Jaśmin
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 17:54

Witam,
kupiłam szczeniaka od hodowcy. Sporządziliśmy umowę kupna-sprzedaży. Jak się okazało szczeniak ma wnętrostwo (brak jednego jądra). W dniu wydania szczeniaka zdiagnozowano u niego ruchome jądra (jeszcze nie trafiły do moszny). Jak się okazało jedno jądro nie zeszło. Weterynarze spierają się o to czy jest to wada genetyczna, niemniej jednak jest to wada dyskwalifikująca psa ze względu na odstępstwa - wadę we wzorcu rasy. Chciałabym wiedzieć czy mogę się domagać rekompensaty. Hodowca wiedział, że zależy mi na wystawianiu psa. W karcie przeglądu miotu była mowa o ty, iż jeden pies ma ruchome jądra ale nie był wymieniony po numerze chipu.
Załączam kilka punktów umowy. Poradźcie proszę czy na tej podstawie mogę się domagać zadośćuczynienia? 

1.Hodowca oświadcza iż pies:
a) przeszedł pozytywnie kontrolę miotu  ZKwP, załączono kopię przeglądu miotu
cool.png nie przejawia żadnych widocznych oznak jakiejkolwiek choroby
c) nie przejawia żądnych widocznych oznak chorób genetycznych
d) w dniu wydania kupującemu nie przejawia zadnych widocznych wad dyskwalifikujących Psa opisanych we wzorcu rasy

2.Hodowca zobowiązuje się do pomocy przy opiece i wystawianiu psa. Gdyby okazało się, że pies pomimo ogólnego zdrowia jest chory w wyniku wady genetycznej, potwierdzonej badaniami weterynaryjnymi w ciągu 12 mc od dnia zakupu psa. Hodowca w zamian za wadliwego psa zobowiązuję się do oddania innego psa o podobnych walorach hodowlanych pochodzącego z kolejnego miotu.

Powiedzcie mi proszę jak rozumieć pogrubiony fragment.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wnętrostwo, szczeniak, reklamacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych