Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Skalniaki w ogrodzie - czy to dobry pomysł?

skalniaki ogród w ogrzodzie skalniaki w ogrodzie pomysł na skalniaki w ogrodzi

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 17:58

Skalniaki są bardzo popularne, ale owszem dodają uroki. Myślę, że to jak najbardziej dobre rozwiązanie do ogrodu.

#22 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 11 luty 2019 - 20:54

Skalniaki to dobry pomysł, odpowiednio przemyślane długie lata będą cieszyły oko. U siebie też mam dwa, jeden wykonany w całości z gazonów Joniec. To takie coś jak doniczki betonowe, dobrze wyglądają z kostką dookoła. 

#23 GregoryLut

GregoryLut

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 13:29

Aranżację mojego ogrodu wykonała firma http://petrus-ogrodnictwo.pl/. Projekt, który wykonali znacznie przerósł moje oczekiwania. W ogrodzie jest jak w bajce. Wszystko idealnie się ze sobą komponuje. Ludzie z pasją i ogromnym zaangażowaniem w wykonywaną pracę.

#24 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 14:15

Jasne, że to dobry pomysł! Oczywiście, jeśli zamierzasz odpowiednio dbać o taki skalniak, żeby ładnie, efektownie wyglądał.

#25 eRzecznik Ogrody Niwa

eRzecznik Ogrody Niwa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 06:27

Szanowni Państwo! Ogród przydomowy na pewno zyska, jeśli zostanie zaprojektowany z pomocą profesjonalistów. W firmie Ogrody Niwa z Warszawy zajmujemy się zakładaniem i projektowaniem ogrodów, aranżacjami tarasów, dachów oraz otoczenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
--- Ogrody Niwa ---

#26 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 08 lipiec 2020 - 10:14

Jasne, że tak! Skalniaki nigdy nie wychodzą z ogrodowej mody^^

#27 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 10:17

Ja uważam, że jest to świetny pomysł. Sama zamówiłam otoczaki, grysy i skały od firmy www.phu-leszczynski.pl. Ogród prezentuje się dzięki nim o wiele ciekawiej i nowocześniej. Zastanawiam się także nad wybudowaniem niewielkiego oczka wodnego. Co o tym sądzicie?

#28 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 08:18

Tez mi się podobają, tylko co w nich posadzić?

#29 kreskowo

kreskowo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 grudzień 2020 - 21:20

Jeśli chcemy mieć skalniaki musimy stworzyć warunki glebowe zbliżone do naturalnych dla roślin skalnych. Chodzi o odpowiednią wilgoć i nasłonecznienie. Warto skorzystać z porady eksperta jak zrobić skalniak w ogrodzie.

#30 KasiaGł

KasiaGł

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 01:56

Masz rację, zdecydowanie trzeba zapoznać się z wymaganiami konkretnych rośli, które chcemy mieć pięknie rozwijające się na skalniaku. Ważne żeby zaplanować co kiedy ma kwitnąć, w jaki kolorze, jak wysoko rosnąć. To wymaga chwili skupienia. Za to efekt jest na lata, bo roślinki skalniakowe  na ogół są wieloletnie. Ja uwielbiam rozchodniki w 100 odmianach. Znalazłam wśród nasion od Legutko ciekawe mieszanki właśnie rozchodników Zobacz tu: https://www.esklep.l...ozchodniki.html

rozchodniki.jpg

#31 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2021 - 00:26

Fantastyczne aranżacje ogrodów oferuje firma Zielony m2. Projekt mojego ogrodu wykonany przez tę firmę jest bardzo kreatywny, ale praktyczny i estetyczny. Polecam ich usługi w tym zakresie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skalniaki, ogród, w ogrzodzie, skalniaki w ogrodzie, pomysł na skalniaki w ogrodzi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy