Kategorie
Skocz do zawartości

Korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych przez część miesiąca - jak ustalić przychód pracownika?


Rekomendowane odpowiedzi

Nasi pracownicy używają samochodów służbowych do celów prywatnych. Od 1 stycznia 2015 r. doliczamy pracownikom zryczałtowany przychód z tytułu używania samochodów służbowych do celów prywatnych. W jakiej wysokości go ustalić, jeżeli pracownik nie będzie używał samochodu przez cały miesiąc z powodu zwolnienia albo urlopu?

 

Powrót do artykułu: Korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych przez część miesiąca - jak ustalić przychód pracownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli jednym samochodem przyjeżdża do pracy kilka osób? W zasadzie tylko 1 osoba kieruje i garażuje ten samochód. Pozostali są podwożeni do pracy. Czy też mają zapłacić podatek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ilosc pokonanym kilometrów mozna ustalic np za pomoca lokalizatorów GPS i wtedy nie bylo by watpliwosci jak wykorzystywane było auto. No ale te lokazlizatory tez potrafia byc różne. Sam korzystam z Alfatracka i wskazuje lokalizacje dokąłdnie, ale kiedys miałem inny lokalizator i był do bani. Nie wiem, moze to jest kwestia marki jak sie kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oczywiście istnieje wiele nowoczesnych i profesjonalnych urządzeń do monitorowania pojazdów. Łatwo wtedy zobaczyć, kiedy samochód był wykorzystywany do celów służbowych, a kiedy do prywatnych. Taki monitoring gps oferuje np. gpsguardian.pl/ W aucie umieszcza się mały lokalizator gps, który wysyła dane o położeniu do systemu. Można śledzić trasę on-line zza biurka. Świetne rozwiązanie i na pewno zmusza do dyscypliny w używaniu służbowego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...