Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona pracownicy w ciąży (art.177)

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515621 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 20:04

Kobiety - pracownice w ciąży podlegają szczególnej ochronie. Pracodawcy muszą im stworzyć odpowiednie warunki zatrudnienia.

Powrót do artykułu: Ochrona pracownicy w ciąży (art.177)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 20:04

mialam umowe o prace na czas okreslony z agencja pracy tymczasowej bedac w 3 miesiacu ciazy tak owa umowa nie zostala przedluzona. i co mam z tym fantem zrobic

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8189 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 20:24

agencja pracy tymczasowej nie ma obowiązku przedłużenia pracownicy umowy o pracę do dnia porodu

#4 Guest_Moni

Guest_Moni
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 22:16

mam umowę o pracę 3 miesięczną , która trwa do końca tego mc , jestem w 5 tyg ciąży , czy muszą mi przedłużyć taką umowę do dnia porodu i mogę już iść na L4 ( mam cieżką pracę fizyczną ) czy muszę czekać aż mi powiedzą że przedłużają i dopiero iść na L4 ?

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 14:22

mam umowe do konca tego roku a jestem w 2 m-c ciazy . czy po jej skonczeniu pracodawa moze mi nie przedluzyc umowy?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:37

mam umowe do konca tego roku a jestem w 2 m-c ciazy . czy po jej skonczeniu pracodawa moze mi nie przedluzyc umowy?

Ma obowiązek przedłużyć tylko do dnia porodu.

#7 Guest_mam pytanie dostałam wypowiedzenie z pracy 28 lutego a parę dni po dowiedziałam się że jestem w ciazy 2 tygodnie czy mam mnie prawo szef przyjedź do pracy czekam na odp dziękuję

Guest_mam pytanie dostałam wypowiedzenie z pracy 28 lutego a parę dni po dowiedziałam się że jestem w ciazy 2 tygodnie czy mam mnie prawo szef przyjedź do pracy czekam na odp dziękuję
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 14:53

mam pytanie dostałam wypowiedzenie z pracy 28 lutego a parę dni po dowiedziałam się że jestem w ciazy 2 tygodnie czy mam mnie prawo szef przyjedź do pracy czekam na odp dziękuję

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14996 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2017 - 15:06

Kiedy koniec wypowiedzenia? Czy będzie to 12 tygodni ciąży?

#9 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 18:31

Witam, Jestem w 1 mscu ciąży. Mam umowę o pracę na czas określony do końca października 2018 r. Czy pracodawca po otrzymaniu informacji o ciąży może mnie zwolnić? A jak nie to czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński,rodzicielski i wychowawczy w pełnym wymiarze?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2017 - 11:39

Witam, Jestem w 1 mscu ciąży. Mam umowę o pracę na czas określony do końca października 2018 r. Czy pracodawca po otrzymaniu informacji o ciąży może mnie zwolnić? A jak nie to czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński,rodzicielski i wychowawczy w pełnym wymiarze?

Pracodawca nie może zwolnić pracownicy, która jest w ciąży.Do końca października 2018 r. będziesz miała wszystkie możliwe urlopy przysługujące osobie, która urodziła, a po tym terminie, jeśli pracodawca nie przedłuży umowy, wypłatę zasiłków przejmie ZUS.Nie będzie Ci przysługiwał urlop wychowawczy, bo to przywilej osoby zatrudnionej.

#11 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:05

Jestem w 4 tygodniu ciąży a za kilka dni konczy sie umowa o prace. Rozumiem ze nie obowiązuje mnie ochrona, czy jednak jest jakies rozwiazanie?

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14996 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:12

Raczej nie.

#13 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 19:58

Witam mam umowę na 3/4 etatu na czas określony do 2019 pracuje tam dwa i pół miesiąca jestem w 4 tygodniu ciąży słyszałam że kierownik chce mnie zwolnic czy jak poinformuję kierownika o ciąży i przedstawię zaświadczenie o ciąży ma prawo mi wręczyć wypowiedzenie? A jak wreczy mi wypowiedzenie to mam je nie podpisac?

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14996 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:30

Możesz poinformować przełożonego o ciąży, nie może wręczyć ci wypowiedzenia.

jeslli wręczy, to twój podpis, czy jego brak, nic nie zmienia, zostaje sąd pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych