Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt dla firmy

wróć do serwisu Moja Firma 51 odpowiedzi w tym temacie

#41 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów

Napisano 27 czerwiec 2019 - 17:21

Trzeba prowadzić firmę minimum 6 miesięcy. Limit jest na 6 miesięcy. Koszt to 2,9% + opłata za udzielenie limitu. 

#42 Guest_Ciekaw

Guest_Ciekaw
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 13:33

A ta opłata za udzielenie limitu to ile? Jakoś nie mam przekonania co do firm pozabankowych. Czy w tej Finiacie sprawdzają w BIK?

#43 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 08:02

Opłata za udzielenie limitu, to tak zwana opłata subskrypcyjna i wynosi 0,33% od kwoty limitu. W przypadku 10 tysięcy to 33 zł i pobierana jest co miesiąc. Tak Finiata normalnie sprawdza w BIK, ma wszystkie zezwolenia itp. Co do oprocentowania od kwoty wypłaty do maksymalnie 2,9%, czyli jak na firmę pozabankową opłaty są na bardzo niskim poziomie. 

#44 Guest_Benek

Guest_Benek
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 11:09

I jak można korzystać z tego limitu? Dostaje się od Finiaty jakąś kartę do bankomatu?

#45 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:57

Z tego, co wiem, to Finiata ma taki pomysł, ale jeszcze to tylko pomysł. Na razie działa to tak, że w aplikacji zlecasz wypłatę i jest ona przelewana na konto wskazane i możesz z niego korzystać według uznania. 

#46 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:00

W przypadku młodej firmy warto pomyśleć o faktoringu - nie obciąża zdolności kredytowej. Poza tym młode firmy mają zwykle problem z dostaniem kredytu. Poniższe artykuły mogą być pomocne:
smeo.pl/blog/baza-wiedzy-o-faktoringu/co-to-jest-faktoring-i-jak-mozna-go-wykorzystac/
smeo.pl/blog/baza-wiedzy-o-faktoringu/nie-dostales-kredytu-sprawdz-faktoring/

#47 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 12:57

Faktoring stanowi świetną alternatywę dla kredytu. Każdorazowo jest powiązany z konkretną należnością i finansuje klienta, który już sprzedał towar lub usługę, ale jeszcze czeka na otrzymanie zapłaty. Różnica polega również na tym, że instytucje faktoringowe nie korzystają z bankowego modelu sprawdzania zdolności kredytowej i nie wymagają ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto, mogą oferować usługi dodatkowe, takie jak zarządzanie portfelem wierzytelności, rozliczanie należności czy raportowanie płatności od kontrahentów. Ja akurat korzystam z faktoringu w IdeaMoney i mogę osobiście polecić

#48 Guest_KarolaSz

Guest_KarolaSz
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 13:01

Dużo znajomych korzysta z faktoringu w IdeaMoney. Jeżeli ktoś ma problemy z płynnością finansową to warto poczytać o tym więcej

#49 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 13:04

Na przykład faktoring bez regresu to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą szybko się rozwijać lub dopiero zaczynają działalność. Klient firmy faktoringowej przerzuca ryzyko dotyczące braku zapłaty za towar lub usługę na faktora. Jeśli kontrahent okaże się nieuczciwy, twoja firma nie musi martwić się dochodzeniem należności. Należy to bowiem do obowiązków faktora. To rozwiązanie, które daje ci pełnię bezpieczeństwa. 

#50 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 14:24

Z problemami w dostaniu kredytu dla młodej firmy to prawda. Banki wymagają milionów dokumentów i 12 miesięcy prowadzenia działalności. Kiedy to w pierwszym roku finansowanie jest potrzebne. Już kiedyś wspominałam o Finiacie, oni wymagają tylko 6 miesięcy i działa to, jak odnawialna linia finansowania i faktycznie nie obciąża zdolności kredytowej. 

#51 kurasp20

kurasp20

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:37

Prawo oraz finanse nie są moją mocną stroną i potrzebuję fachowej pomocy w procesie uzyskania finansowania, aby móc rozpocząć nowy projekt biznesowy. Trafiłem w internecie na stronę https://kaminski-finance.pl/ i piszę do użytkowników forum z zapytaniem, czy warto powierzyć tą sprawę właśnie im? Z góry dziękuje za odpowiedzi wszystkim.

#52 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 10:34

A skąd mamy wiedzieć? Nawet nie wyjaśniłeś o jaką pomoc chodzi i w czym mają ci pomóc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych