Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

kogo dotyczy ustawa o pracownikach samorządowych.

szkoła Pracownicy obsługi szkoły

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 23:37

Proszę o wyjaśnienie, czy sprzątaczka, szatniarka i pracownik techniczny zatrudnieni na szkolnym basenie, który prowadzi działalność gospodarczą (sprzedaje biletu wstępu na basen dla ogółu obywateli i czerpie z tego dochody) są pracownikami samorządowymi w rozumieniu ustawy z 21 XI 2008, czy też dotyczą ich wszystkie przepisy Kodeksu Pracy.  Jak należy rozliczać ich czas pracy poza godzinami pracy szkoły, t.j.  w soboty i niedziele, kiedy szkolny basen prowadzi działalniość czysto komercyjną.

rkorbanski@gmail.com#2 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 16:31

Zgodnie z art. 2 ustawy o pracownikach samorządowych pracownikiem samorządowym jest osoba, która pozostaje w stosunku pracy m.in. urzędem gminy, jednostką pomocniczą gminy, gminną jednostką budżetową i samorządowym zakładem budżetowym.
Zgodnie z art. 3 Przepisów ustawy nie stosuje się do pracowników zatrudnionych w jednostkach których status prawny określają odrębne przepisy.
Ponieważ brak odrębnej ustawy dotyczącej statusu pracowników pływalni miejskiej (takie odrębne przepisy to np. Krata nauczyciela w przypadku pracowników oświaty) to pracownik pływalni, który pozostaje w stosunku pracy z jednostką wymienioną w art. 2 ustawy o pracownikach samorządowych jest pracownikiem samorządowym

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła, Pracownicy obsługi szkoły

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych