Skocz do zawartości


Import usług - problem

import usługi

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 10:04

Witam,

 

nie do końca jasna jest dla mnie obecna definicja importu usług.

Czy osoba fizyczna nieprowadząca żadnej działalności fizycznej nabywająca usługę od firmy, która nie ma siedziby w PL także musi zapłacić podatek VAT od nabycia takiej usługi i zarejestrować się w US?

 

"Art. 17. 1. Podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne:

4) nabywające usługi, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:

  • a) usługodawcą jest podatnik nieposiadający siedziby działalności gospodarczej oraz stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju, a w przypadku usług, do których stosuje się art. 28e, podatnik ten nie jest zarejestrowany zgodnie z art. 96 ust. 4,

    B) usługobiorcą jest:

    • - w przypadku usług, do których stosuje się art. 28b - podatnik, o którym mowa w art. 15, lub osoba prawna niebędąca podatnikiem, o którym mowa w art. 15, zarejestrowana lub obowiązana do zarejestrowania zgodnie z art. 97 ust. 4,

      - w pozostałych przypadkach - podatnik, o którym mowa w art. 15, posiadający siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju lub osoba prawna niebędąca podatnikiem, o którym mowa w art. 15, posiadająca siedzibę na terytorium kraju i zarejestrowana lub obowiązana do zarejestrowania zgodnie z art. 97 ust. 4;"

 

Dziękuję za odpowiedź.



#2 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 11:30

chodzi o osoby fizyczne ale prowadzące dg ( anie osoby prywatne) czyli o podatników wg art.15





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: import, usługi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych