Skocz do zawartości

Urlop zdrowotny dla nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 4241 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_ANKA

Guest_ANKA
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2008 - 18:36

musisz zlikwidować firmę, bo nie możesz "zarabiać" dodatkowo na tym urlopie

#42 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2008 - 21:26

Chciałam w czerwcu 2009 roku isć na urlop zdrowotny. Kiedy najlepiej zwrócić sie do dyrektora o wyrazenie zgody? Elżbieta

#43 Guest_HENRYK

Guest_HENRYK
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 15:25

Czy w czasie urlopu zdrowotnego mogę wyjechać za granicę (np. na kilka miesięcy)?

#44 Guest_HENRYK

Guest_HENRYK
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 15:30

Przepracowałem 20 lat na pełnym etacie, a w tym roku mam niepełny etat czy w tej sytuacji mogę otrzymać urlop na poratowanie zdrowia?

#45 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 23:07

nie możesz otrzymać urlopu jeżeli nie masz pełnego etastu

#46 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2008 - 23:06

czy nauczyciel w tym czsie urlopu zdrowotnego moze wyjechac za granice do pracy?nadal pobierac pensje w szkole?

#47 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 20:53

Lekarz rodzinny wystawi mi zaświadczenie o urlopie dla podratowania zdrowia ale powiedział mi, że nie może wystawić od razu na cały rok tylko rozbije na okresy 3 miesięczne. Czy po trzech miesiącach będę miał prawo do dalszej części urlopu?

#48 Guest_kawka

Guest_kawka
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 21:14

do beatyDyrektor szkoły może odwołać z urlopu zdrowotnego, gdy stwierdzi, że w czasie korzystania z niego nauczyciel nawiązał stosunek pracy lub podjął inną działalność zarobkową. Podstawą odwołania może być również kontynuowanie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy lub wykonywanie innej działalności zarobkowej rozpoczętej przed udzieleniem tego urlopu (por. uchwała Sądu Najwyższego z 7 lipca 2005 r., II PZP 5/05).

#49 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 17:42

DO Zbyszka Lekarz rodzinny powinien Ci wystawić zaświadczenie na cały rok, inaczej będziesz zmuszony wrócić do pracy po trzech miesiącach,a następne zaświadczenie będzie mógł Ci dopiero wystawić za rok.Takie są przepisy już od trzech lat.

#50 Guest_breda2@wp.pl

Guest_breda2@wp.pl
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 13:30

1. Czy mogę na dzień dzisiejszy ubiegać się o urlop zdrowotny, jeżeli pracę w szkole rozpocząłem 04.09.2001? Minęło właśnie 7 lat pracy...Jednak w okresie 04.09.2001-31.08.2002 wykonywałem pracę (WYKŁADOWCA JĘZYKA OBCEGO)w szkole publicznej na czas określony, w pełnym wymiarze etatu, a umowa o pracę podpisana była między mną a Centrum Języków Obcych. Do szkoły publicznej byłem oddelegowany. Tym samym świadectwo pracy za ten okres wystawiło wspomniane Centrum Jęz.Obcych.2. Jeżeli ów 1 rok nie zostałby zaliczony do stażu pracy, od kiedy mogę wystąpić o urlop do dyrektora? Po 1.09.2009, czy też przed 01.09.2009 i kiedy lekarz mam prawo udzielić urlopu. Chodzi mi o to, od kiedy mogę rozpocząć procedurę starania się o urlop u lekarza, po czy przed 1.09.2009Pozdrawiam

#51 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 23:58

do breda2Moim zdaniem procedurę starania się o urlop u lekarza powinieneś rozpocząć przed 1.09.2009,a urlop powinieneś mieć wystawiony od 1.o9.2009 do 31.08.2010 r. Pozdrawiam i życzę powodzenia

#52 Guest_dominika363@wp.pl

Guest_dominika363@wp.pl
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 18:30

Czy bedąc na urlopie zdrowotnym mogę podjąć prace w niepełnym wymiarze godzin w placówce nieoświatowej?

#53 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:56

czy urlop zdrowotny jest zaliczany do stażu pracy?

#54 Guest_leslawczeslaw

Guest_leslawczeslaw
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:58

Jak najbardziej przecież stosunek pracy trwa dodatkowo jest to składkowy okres

#55 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 11:02

CZY MOGĘ PÓJŚĆ NA URLOP ZDROWOTNY BEZPOŚREDNIO PO URLOPIE MACIERZYŃSKIM?

#56 Guest_zus

Guest_zus
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 12:08

urlopu udziela dyrektor szkoły, ale o potrzebie jego udzielenia orzeka lekarz leczący nauczyciela

#57 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 17:33

Czy mogę pójść na urlop zdrowotny bezpośrednio po urlopie macierzyńskim?

#58 Guest_ksantypa

Guest_ksantypa
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 23:46

Czy należy mi się urlop jeżeli przepracowałam 15 lat w szkole potem rok urlopu bezpłatnego i rok pracy?

#59 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 14:31

Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, 23 lata stażu, n-l dyplomowany, pełny wymiar itd. - z pewnością przysługuje mi prawo do urlopu zdrowotnego. Obecnie (od 1 września 2008) jestem na zwolnieniu lekarskim, które potrwa co najmniej 3-4 miesiące (po poważnej operacji 3 tyg. temu z powikłaniami). Na moje miejsce w tej chwili jest zatrudniona młoda osoba na tzw. 'zastępstwo na czas zwolnienia lekarskiego pani X'. Mam pytanie: czy mogę iść na urlop zdrowotny od 1 marca 2008? Dodam, że chciałabym, aby ten urlop wystawiono mi na 6 miesięcy (czyli do końca sierpnia), a następnie (jeżeli od września 2009 moja szkoła nie zostanie zlikwidowana - a jest takie zagrożenie) na kolejne pół roku, czyli do końca lutego 2009. Wiem, że urlop powinien być w jednym kawałku, czyli od razu całe 12 miesięcy. Ale co ze mną w przypadku, gdyby w czasie trwania urlopu zlikwidowano moją szkołę. Bo tak sobie myślę: od września to jeszcze jakaś robota może by się znalazła, ale potem...? rok w plecy. Może ktoś ma podobny dylemat? W sumie to nawet jestem gotowa zaryzykować rok urlopu (bo naprawdę jestem chora), ale czy mogę od 1 marca?

#60 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 15:23

Jeszcze raz:Jak rozumiem, w ciągu całej kariery zawodowej nauczyciel może wykorzystać 3 lata urlopu zdrowotnego. Pytanie czy może to być np w 4, 5, czy 6 kawałkach (np. popół roku) oczywiście z zachowaniem co najmniej rocznego odstępu; czy trzy razy bez względu na długość. tzn. jeżeli ktoś miał urlop rok, za jakiś czas pół roku, po kilu latach znowu rok, to czy te 'wypadnięte' pół roku może wykorzystać? (byłby to de facto jego czwarty urlop, choć łącznie dawałoby to 3 lata. UFF... ale sie nagadałam.Pozdrawiam wszystkich chorowitych!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych