Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Dokumenty uprawniające do ulgi za imienne bilety okresowe

pit ulga bilety

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamil Szmit

Kamil Szmit

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaChotomów

Napisano 10 marzec 2015 - 21:17

Jakie dokumenty poświadczają za zakup imiennych biletów okresowych zbiorowej komunikacji publicznej? Kupowałem bilety ZTM Warszawa kodowane na legitymacji studenckiej, którą za kilka miesięcy będę musiał oddać, i bilety spółki Koleje Mazowieckie. Bilety kolejowe niestety wyrzucałem zamazując nazwisko i numer dowodu. Przy zakupie biletów ZTM czasami wydłużałem ważność biletów, czyli kupowałem aktywny bilet, lub kupowałem bilet nieaktywny po zakończeniu ważności poprzedniego biletu. Mam następujące dokumenty odnośnie biletów ZTM:

• wyblakłe i lekko popisane potwierdzenie zakupu biletu aktywnego do 28.02.2014 (widać co jest sprzedawane, długość biletu, ważność i cenę; za 50 zł),
  • czytelne potwierdzenie zakupu nieaktywnego biletu 30-dniowego 3.04.2014 (za 55 zł),
  • czytelne potwierdzenia zakupów biletów 30-dniowych aktywnych do 2.06.2014 i do 1.08.2014 (za 55 zł),
  • czytelne potwierdzenie zakupu biletu 90-dniowego 1.08.2014 bez informacji o aktywności biletu z potwierdzeniem autoryzacji kartą (za 140 zł),
  • czytelne potwierdzenie zakupu biletu 90-dniowego aktywnego do 30.01.2015 z potwierdzeniem autoryzacji kartą (za 140 zł).

Rozliczam dochód z pracy na podstawie umowy o dzieło. Rozpocząłem pracę 7 kwietnia 2014. Według strony www.sukcespisanyszminka.pl/wsparcie-biznesu/zaloz-firme/kacik-finansistki/item/4490-ulga-za-dojazd-do-pracy?.html można korzystać z ulgi posiadając potwierdzenia zakupu biletów.

Czy mogę podawać jako wartość biletów łączną wartość biletów kupionych jako aktywne w czasie pracy, tzn. 55 + 55 + (2 : 3) · 140  203,33? Czy mogę uwzględnić bilet zakupiony jako nieaktywny po rozpoczęciu pracy, tzn. wpisywać 203,33 + 140 = 243,33? Czy mogę uwzględnić bilet zakupiony jako nieaktywny tuż przed rozpoczęciem pracy, tzn. wpisywać 343,33 + 55 = 398,33? Czy uwzględnić bilet aktywny przed rozpoczęciem pracy posiadając wyblakłe i lekko popisane potwierdzenie zakupu?

Po rozpoczęciu pracy większość biletów okresowych kupuję płacąc kartą. Czy mogę uwzględnić bilety ZTM i kolejowe, których kwota, czas zakupu i nazwa biletomatu (ale bez rodzaju biletu) są na liście transakcji? Proszę o wyjaśnienie.

Kamil Szmit

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit, ulga, bilety

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych