Skocz do zawartości

Bank odmówił mi kredytu hipotecznego - co robić?

odmowa kredytu kredyt hipoteczny zakuo mieszkania kupo nieruchomości

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 14:04

Starałem się o kredyt hipoteczny, niestety bank odmówił mi kredytu. Co mogę teraz zrobić, miał ktoś z Was może podobną sytuację? Może są jeszcze jakieś sposoby na zakup mieszkania? Może ma ktoś jakiś pomysł?

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 12:07

W jakim banku składałeś wniosek o kredyt? Napisz mi maila, może mogę Ci pomóc. 

agnieszka.szuster@royalcapital.pl

#3 Guest_plankredytowy.pl

Guest_plankredytowy.pl
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 19:11

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Jeśli problejest aktualny - prosimy o kontakt: biuro@plankredytowy.pl

pozdrawiamy,

plankredytowy.pl Doradcy Finansowi

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 20:27

Starałem się o kredyt hipoteczny, niestety bank odmówił mi kredytu. Co mogę teraz zrobić, miał ktoś z Was może podobną sytuację? Może są jeszcze jakieś sposoby na zakup mieszkania? Może ma ktoś jakiś pomysł?

Możesz pójść do innego banku, może mają inne zasady udzielania kredytów. Jeśli jednak nie masz zdolności kredytowej, żaden bank nie udzieli Ci kredytu.

#5 Guest_gieldarow

Guest_gieldarow
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 22:17

Proponuję zgłosić wniosek w innym banku z bardziej dobranymi parametrami dochodowymi .

Natomiast odradzam składanie kilkunastu wniosków naraz , zbyt duża ilość zapytań do bazy BIK czyli wniosków w systemie , źle wpływa na ocenę kredytową , dlatego trzeba to robić z głowa .  Ewentualna pomoc gieldarow

#6 dunno

dunno

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2015 - 08:02

Niestety, tylko mniej niż 1/3 wniosków o kredyt hipoteczny w naszych bankach rozpatrywana jest pozytywnie. Z reguły, celem zwiększenia szans na kredyt warto składać wnioski do kilku banków jednocześnie. Wcześniej warto też wyselekcjonować banki, które najbardziej liberalnie obliczają zdolność kredytową. Można w tym celu posłużyć się jakimś kalkulatorem zdolności kredytowej dostępnym w internecie, choć najbardziej precyzyjne dane można otrzymać podczas bezpośredniej wizyty w poszczególnych bankach.

Kredyt hipoteczny na https://www.kred.pl. Kalkulator kredytowy serwisu kred.plFB Google+

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 14:51

Obecnie banki są bardziej restrykcyjne w udzielaniu kredytów gotówkowych .No na pewno nie jest tak łatwo jak jeszze 5-10 lat temu kiedy rzadko kogoś odsyłali z kwitkiem. Największy problem to jest chyba zaoszczędzenie tych 10% wkładu własnego ( z drugiej strony jeśli ktoś nie ma kasy aby zaoszczędzić to czy potem będzie mial kasę aby kredyt spłacać?).

Zerknij sobie tutaj:

http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

Jest tutaj dział o kredytach hipotecznych. MOżesz założyć temat, opisać swoją sytuację to ludzie, którzy tam siedzą powinni Ci doradzić w jakim banku poprosić o kredyt. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2064 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:39

Nigdy nie składa się wniosku do wyłącznie jednego banku, dlaczego? Bo łatwo wtopić kasę, a zdolność w bankach możecie mieć różną. Wniosek puszcza się przez Górnośląskie Towarzystwo Finansowe, tj. przez doradców finansowych i na tej podstawie masz jakieś porównanie, ale nie skupiajcie się na jednej czy dwóch ofertach.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#9 pa_ula

pa_ula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:01

A słyszałeś o systemie płatności 10/90 czy 20/90? Przy zakupie wpłacasz 10 czy 20% ceny, a reszta zostaje rozłożona na raty. Nie wiem nawet w jakim mieście szukasz mieszkania, więc ciężko mi pomóc. Jedyne co mogę na tę chwilę podpowiedzieć, to żebyś skorzystał z wyszukiwarki mieszkań dostępnej na jednej ze stron(link poniżej) i zaznaczył, że interesują Cię oferty właśnie z takim systemem płatności. 

http://www.dopoznani...=negocjuj_cene

#10 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:17

A myślałeś o usługach doradców finansowych? Może da się z tą sytuacją coś zrobić, w końcu banków jest sporo, może jakby dobrze przejrzeć oferty (przez kogoś kto się zna na tym) albo coś pokombinować to by się udało? Ja korzystałam z usług finatio.pl ale bardziej dlatego, że bałam się, że nie połapię się dokumentach banków i w ofertach.

#11 Profensa

Profensa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:57

Jeżeli banki odmawiają udzielenia kredytu to najlepiej jak najszybciej się udać do biura finansowego, które przeanalizuje sytuację klienta i za pomocą odpowiednich narzędzi znajdzie najlepszą ofertę. W naszym biurze bardzo często obsługujemy klientów z podobną sytuacją a dzięki fachowej wiedzy oraz współpracy ze wszystkimi bankami jesteśmy w stanie uzyskać pożądany kredyt.

Biuro księgowo finansowe PROFENSA www.profensa.pl

#12 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 12:13

Niektóre banki udzielają kredytów online na dom. Sprawdź w porównywarce np. tutaj http://www.terve.pl/...m/kredyt-online. Skontaktuj się z kilkoma, może któryś jakos inaczej przeliczy Twoją zddolność kredytową. Jak ktoś wspominał warto też skorzystać z pomocy doradcy. Czasami wystarczy konsolidacja dotychczasowych zobowiazań, by zwiększyć swojązdolność.

#13 kajka

kajka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 08 październik 2015 - 11:30

Może jest jeszcze szansa na ten kredyt? Tak na szybko przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania. Pierwsze to MDM, bo tam do umowy kredytowej może przystąpić dowolna osoba, która wspomoże Twoją niezdolność. A drugi to poprawa własnej zdolności, jest kilka banalnych spraw, o których się nie myśli, a znacznie pogarszają ocenę zdolności. Podsyłam link do artykułu na ten temat http://www.dopoznani...wa_a_zakup.htmlMam nadzieję, że uda się coś wymyślić. 

#14 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 10:26

Spróbuj w innym banku chociaż ja osobiście stwierdziłem, że bez sensu samemu tak szukać, więc udałem się do doradcy kredytowego w Nowodworski Estates. Pomógł mi odnaleźć się w tym nawale przepisów, ofert i w końcu znaleźliśmy najkorzystniejszą ofertę, złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i udało się. Otrzymałem kredyt, kupiłem wymarzone mieszkanie, a nawet zapewnili mnie, że pomogą w przyszłości z refinansowaniem, gdy pojawi się jeszcze bardziej korzystna oferta.

#15 Guest_UrszulaCiaś

Guest_UrszulaCiaś
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 11:43

Spróbuj w innym banku chociaż ja osobiście stwierdziłem, że bez sensu samemu tak szukać, więc udałem się do doradcy kredytowego w Nowodworski Estates. Pomógł mi odnaleźć się w tym nawale przepisów, ofert i w końcu znaleźliśmy najkorzystniejszą ofertę, złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i udało się. Otrzymałem kredyt, kupiłem wymarzone mieszkanie, a nawet zapewnili mnie, że pomogą w przyszłości z refinansowaniem, gdy pojawi się jeszcze bardziej korzystna oferta.

A nie lepiej od razu uderzyć do doradcy a nie biegać po bankach? Zerknij tutaj 1doradca.pl ten Pan ma oferty z wielu banków, na pewno dopasuje ofertę do twoich potrzeb.

#16 grazyna1

grazyna1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 09:08

Ja też proponuje ci dordców finansowych. Oni zybko stwierdzą w którym banku uzyskasz kredyt. 

Chętnie byłby tchórzem, tylko boi się.

#17 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 565 postów

Napisano 26 maj 2016 - 00:24

Każdy bank inaczej oblicza zdolność kredytową. Właśnie dlatego warto zerknąć sobie tutaj: kredyt hipoteczny - kalkulator . Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawdzić nie tylko, który bank jest w stanie udzielić na kredytu, jakie będą warunki oraz czy posiadamy zdolność kredytową.

#18 Guest_semik

Guest_semik
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2016 - 16:17

Pamiętaj przede wszystkim, że każdy bank ma własne kryteria odnośnie do oceny zdolności – to że jeden bank Ci odmówił, wcale nie oznacza, że tak samo będzie w przypadku innego banku, rozumiesz? Najlepiej temat ogarniać z doradcami – wtedy nie tracisz czasu. Ale to nie muszą być te najbardziej znane firmy, raczej szukaj gościa, który działa na własny rachunek, mieliśmy takiego z sprawdzonydoradca.pl/ I tak jest łatwiej, bo oni z góry wykluczają te banki, w których po prostu nie będziecie mieli zdolności.

#19 Guest_Olga41

Guest_Olga41
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:56

Trzeba iść do innego banku, albo jeszcze lepiej do doradcy finansowego uderzyć np tutaj 1doradca.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/ 30 banków w ofercie na pewno któryś zaproponuje ciekawe warunki kredytowania.

#20 margo903

margo903

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 10:50

Teraz nie jest łatwo uzyskać kredyt hipoteczny. Jaki był powód odmowy? Może jeszcze spróbuj u nich http://actumfinanse.pl/. Z  tego co wiem udzielają kredytów pod hipotekę. Zadzwoń wypytaj o szczegóły .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odmowa kredytu, kredyt hipoteczny, zakuo mieszkania, kupo nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych