Skocz do zawartości


Świadectwo pracy

świadectwo pracy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 11:39

Witam, jestem w trakcie wypisywania świadectwa pracy dla pracownika któy odchodzi na emeryture.  Staż pracy w naszej firmie to prawie 33 lata.W pewnym okresie pracownik miał dwie umowy o pracę w tym samym okresie z tym że na róznych stanowiskach. Podając wymiar zatrudnienia powinnam zsumować te dwie umowy czy rozpisać ( pierwsza umowa 0,88 etatu , druga 0,08) ?

W rejestrze zwolnień lekarskich dokopałam się do informacji, że pracownik ten przebywał kilkakrotnie w sanatorium, okresy te powinnam zamieścić w pkt 4.10 ( okresy nieskładkowe) świadectwa pracy?

Kolejne pytanie jakie to są okresy dostyczące pkt. 4.11 (dni za które pracownik nie zachował prawa do wynagrodzenia)?

 

 



#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8814 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 12:16

dwie umowy, więc dwa swiadecwta pracy;

okresy nieskładkowe po 14.11.1991

w 2003 r. istanial przeps  mówiący, że  w pierwszym dniu każdego okresu niezdolności do pracy wskutek choroby trwającej nie dłużej niż 6 dni, pracownik nie miał prawa do wynagrodzenia chorobowego.



#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 12:27

Pracownik miał drugą umowę o pracę w okresie 01.04.1990 do 31.12.1998.  To nie będzie problemem że jest wystawiane z 17letnim opóźnieniem ? smile.png

 



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 11:07

Podpisam się pod temat, czy na świadectwie wpisujemy okresy kiedy pracownik przebywał np. na urlopie okolicznościowym ( ostatni rok czy całość zatrudnienia), a wolne z art. 188 dotyczą ostatniego roku zatrudnienia czy z całości



#5 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8814 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 19:46

Podpisam się pod temat, czy na świadectwie wpisujemy okresy kiedy pracownik przebywał np. na urlopie okolicznościowym ( ostatni rok czy całość zatrudnienia), a wolne z art. 188 dotyczą ostatniego roku zatrudnienia czy z całości

 

wpisujesz wolne na podst. art 188 kp z roku, w którym ustaje stosunek pracy;

 

innych okolicznościowych nie wpisujesz w świadectwie





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadectwo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych