Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepis zakazujący zasłaniania drzwi rurami kanalizacyjnymi?

drzwi kanalizacja spółdzielnia

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Adam44

Adam44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 16:36

Witam,

Szukam porady odnośnie zapisu prawnego który zabraniałby takiego poprowadzenia kanalizacji, które blokuje częsciowo drzwi wejściowe do mojej komórki lokatorskiej.

Kilka lat temu zakupilem mieszkanie w 30 letnim bloku wraz z komórką lokatorską. Niecałe 10 centymetrów od drzwi/wejścia do mojej komórki, poprowadzona jest pionowa rura kanalizacyjna. Niestety do owej rury doprowadzony jest po skosie odpływ z mieszkania na parterze, w taki sposob, iż zasłania w rogu kilkanaście centrymetrów wejscia do mojej komórki (od strony zamka).

W konsekwencji drewniane drzwi wejsciowe mają odcięty spory narożnik po to by mogły się otwierać, a wiec do piwnicy mozna zajrzeć i nawet włożyć ręke.

Jesli drzwi byłoby pełnowymiarowe, (czyt: w pełni zasłaniały wejscie) to byłyby w stanie otworzyc się na góra 5cm. 

Ostatnio ktoś kombinował cos przy drzwiach mojej komórki i włożywszy ręke do piwnicy uszkodził jakies drobiazgi znajdujące sie na regale tuż przy drzwiach.

Zwróciłem sie pisemnie do spółdzielni, z informacja ze sposob poprowadzenia kanalizacji uniemozliwia mi nalezyte zabezpieczenie mojej własności i prosze o poprawe przebiegu rury dopływowej. W mojej ocenie jest to łatwo wykonalne technicznie. Chcialbym zamontowac pełne drzwi albo choć zamontowac płyte w brakującym fragmencie.

Tymczasem spółdzielnia odpisala ze "rura jedynie minimalnie zasłania część otworu i osoby niepowołane nie mają możliwosci wglądu, a przed włamaniem i tak nikt nie jest w pełni zabezpieczony".

Wydaje mi sie ze jakiekolwiek blokowanie swiatła drzwi jest niedopuszczalne i w korespondencji z kompetetnymi osobami to by wystarczyło. Niestety musze sie posiłkowac przepisami prawa po to, zebym za własne pieniądze mógł lepiej zabezpieczyć swoje mienie.

Czy moge prosic o podanie jakiegoś przepisu ktory zabrania blokowania swiatła drzwi do pomieszczen?

Moim zdaniem jest to utrudnianie dostępu właścicielowi, poza tym plastikowa rura znajdująca sie w świetle wejścia moze zostac uszkodzona, co stanowi tez ryzyko z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny.

Pozdrawiam
Adam CH.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drzwi, kanalizacja, spółdzielnia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych