Skocz do zawartości

Sztuczne kwiaty - czy to dobra dekoracja?

sztuczne kwiaty kwiaty sztuczne kwiaty sztuczne dekoracja

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_wojak89

Guest_wojak89
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 10:02

Cześć! Rozmyślam nad tym, czy sztuczne kwiaty to dobry pomysł na dekorację mieszkania. Nie zbyt mam czas na przesadzanie, podlewanie itp. a kwiaty cięte to chyba zbyt duży wydatek. Gdzie mogę kupić sztuczne kwiaty tak, aby były trwałe bez potrzeby wymiany co miesiąc, bo się rozsypią. Jednocześnie chciałbym aby wyglądały możliwie najbardziej naturalnie. Proszę Was o poradę.

#2 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 10:08

Wg mnie sztuczne kwiaty w mieszkaniu to porażka. Kup inne dekoracje, bez sztuczności, albi wybierz takie rośliny, które nie wymagają wielkiej pielęgnacji: kaktusy, oxalis, storczyki - genialna dekoracja (stoczyka 1x w tyg wstawiasz na 15 min do wody z nawozem, więc to chyba nie problem).

#3 marcinku

marcinku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 10:44

Albo kup inne dekoracje, ale nie miej ich w ogóle. Sztuczne kwiaty wygladają żałośnie i kiczowato.

Nawet na cmentarzu nikt z naszej rodziny nie używa sztucznych kwiatów. Po prostu raz na tydzień/dwa tygodnie są wymieniane na nowe ;]

#4 Guest_sylwiass

Guest_sylwiass
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 12:08

Całkiem przyjazne ceny mają na stronie Lotos.net.pl. Mam od nich bukiety bratków kupione i prezentują się na żywo jeszcze lepiej niż na zdjęciach na ich stronie.

#5 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 10:56

Ja w okresie wiosennym stawiam na żywe, pachnące kwiaty. Od razu inna energia w domu. Tu znajdziesz sporo inspiracji -> http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/porady_i_newsy/porady/wiosna_w_domu.html 

#6 gwiazda

gwiazda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 15:12

mam kilka sztucznych kwiatów w ogrodzie, ale w mieszkaniu bym na pewno nie użył

#7 annkaR

annkaR

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 12:45

Wojak_89 - sztuczne kwiaty już dawno wyszły z mody ;) Widziałam wprawdzie kwiaty, nawet ładne, dość realistycznie wyglądające, ale nadal to będzie sztuczny kwiat... W sklepach jest teraz od koloru do wyboru dużo lepszych, fajniejszych ozdób - świetne świeczniki, ozdoby z drewna, suszone kwiaty, które w szkle dają niesamowity efekt... No wymieniać by można długo ;) Wybierz się do jakiegoś dużego sklepu, do Ikei, czy nawet do jakiegoś ogólnobudowlanego. Polecam wziąć do pomocy towarzyszkę płci pięknej - będzie mogła CI pomóc ;)

#8 przybor

przybor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 11:34

To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Sztuczne kwiaty są okropne, ładnie wyglądają wyłącznie z daleka i to też nie wszystkie.

#9 kacpers1976

kacpers1976

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 listopad 2015 - 17:55

Sztuczne kwiaty wyglądają okropnie. Mi się kojarzą ze starymi, naprawdę starymi domami na wsiach u moich pradziadków. Wtedy była taka moda, ale już jej nie ma. To wygląda strasznie tandetnie i starodawnie, ale w złym tego słowa znaczeniu. Lepiej już kupić kaktus skoro nie lubisz podlewać, będzie lepszą ozdobą niż sztuczny kwiat. Są teraz różne ładne kaktusy z małymi kwiatkami, więc będą i ładne i na pewno ich nie ususzysz.

#10 Monalisa

Monalisa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 18:58

Mi również kojarzą się z domami starszych pań, jako zwieńczenie ceraty w kratę i ozdobę dla meblościanek. Zdecydowanie nie chciałabym mieć takich u siebie :) juz lepiej powstawić misę z owocami lub świeże kwiaty zebrane na łące

#11 roksiklok

roksiklok

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 15:17

Nie jestem zwolenniczką sztucznych kwiatów, aczkolwiek bardzo lubię popularne storczyki, ale niestety mają czasem krótką swą żywotność, a później długo stoją same suche patyki i liście, u mnie nawet około roku. Więc posiadam na stanie sztuczne kwiaty storczyka, które wyglądają jak żywe, a służą mi do momentu ponownego zakwitnięcia. Jednak wszelkim innym sztucznościom mówimy NIE! Co do storczyków tez nie byłam przekonana ale trafiłam kiedyś na piękne okazy fakt, że jeden kosztował około 70 zł ale jest piękny.

#12 powaznyp

powaznyp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 23:45

Cześć! Rozmyślam nad tym, czy sztuczne kwiaty to dobry pomysł na dekorację mieszkania. Nie zbyt mam czas na przesadzanie, podlewanie itp. a kwiaty cięte to chyba zbyt duży wydatek. Gdzie mogę kupić sztuczne kwiaty tak, aby były trwałe bez potrzeby wymiany co miesiąc, bo się rozsypią. Jednocześnie chciałbym aby wyglądały możliwie najbardziej naturalnie. Proszę Was o poradę.

To właśnie dobre wyjście dla osób zabieganych. Na pewno masz jakąs dobrą kwiaciarnię w pobliżu domu. Pójdź i spytaj czy oferuje ładne kwiatki!

Jak ziarnko piasku otoczone jest przestrzenią, tak nasza rzeczywistość pogrążona jest w wiecznej nieskończoności

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 571 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 21:16

Sztuczne kwiaty są okropne, rozkładają się 300 lat.

Always look on the bright side of life!

#14 indios

indios

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:26

Co kto lubi ale mi osobiście nie odpowiadają 

#15 avatarus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 18:56

Najgorsze co może być. Już lepiej w ogóle żeby nie było

Każda praca – jak piana z pyska wołu – jest rezultatem cierpliwości i znoju.

#16 aga23

aga23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 czerwiec 2016 - 22:21

Wiadomo, że naturalne kwiaty są najpiękniejsze :)

#17 Adverb4

Adverb4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 23:39

Jak dla mnie wygrywają sztuczne kwiaty . Można je długo trzymać.

Mowa jest srebrem, milczenie zlotem.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 11:44

Jak dla mnie wygrywają sztuczne kwiaty . Można je długo trzymać.

I podziwiać kurz na nich.

#19 Miroslaw53

Miroslaw53

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 08:30

Sztuczne kwiaty kojarzą mi się raczej z cmentarzem. To nigdy nie jest ładne. Uważam, że już lepiej nie mieć żadnych kwiatów niż mieć sztuczne. My nie mamy żadnych kwiatów bo ani mi, ani mojej żonie nie wychodzi opiekowanie się kwiatami. 

#20 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:53

Chyba jak większosć osób tu powiem, że nie przemawiają do mnie sztuczne kwiaty. skoro wokół tyle pięknych żywych to po co sztuczne?!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sztuczne kwiaty, kwiaty sztuczne, kwiaty, sztuczne, dekoracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych