Skocz do zawartości

Piękny ogród - jak go przygotować?

piękny ogród piękny ogród piękne ogrody

59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:36

Mnie osobiście zachwyciły projekty ogrodów firmy lukas garden, która zajmuje się również pielęgnacją ogrodów w Krakowie . Wykonywali tez mój ogród, który prezentuje się bajecznie :) 

#22 Erynie

Erynie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:17

Ja swój ogród projektowałam sama :D Postawiliśmy basen i zamówiłam zadaszenie basenu na pool-design.pl . Wszelkie kwiaty, krzewy kupowałam i sadziłam sama. Jest tak jak sobie to wyobrażałam :D

#23 kitki

kitki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 20 sierpień 2017 - 13:43

Trzeba również pomyśleć o tej praktycznej stronie ogrodu, na przykład o suszarce na pranie. Najlepiej aby była stabilna, ładowna, ale jednocześnie nie zajmowała wiele miejsca, a do tego dobrze komponowała się z aranżacją ogrodu. Sprawdź ofertę na stronie https://www.leifheitsklep.pl/linomatic. Każda z nich jest objęta gwarancją co świadczy o wysokiej jakości suszarki.

#24 rerum

rerum

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 19:30

Jak ktoś ma serce do roślin i wyobraźnię przestrzenną, to oczywiście fajnie jest samemu zaprojektować ogród. Ja jednak zleciłabym projektowanie ogrodów  profesjonalistom :) Oni zadbają o stronę estetyczną i praktyczną :)

#25 Grzesiek310

Grzesiek310

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 08:25

Osobiście nie mam pojęcia na temat ogrodów czy sadzenia roślin. Dlatego zdecydowaliśmy się na ogrodnika, który stworzył dla nas piękny projekt, a później świetnie go zrealizował :)

#26 alek573

alek573

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:51

Konieczna będzie naprawdę dobra kosiarka :) Dość dobre propozycje są np. tu https://narzedzia5.p...arka-spalinowa/:)

Zachowaj jasność w głowie i umiej cierpieć jak mężczyzna.

#27 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 14:33

Na pewno za wszelkie porządki warto jest zabrać się jeszcze przed nadejściem zimy. Wypadałoby pograbić wszelkie liście, może poprzycinać gałęzie. Sporo jest pracy podczas trwania jesieni. ;)

#28 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 19:58

Jeżeli masz zamiar wykładać jakąś podłogę w ogrodzie, to pomyśl nad posadzkami z żywicy, obecnie jest to jeden z lepszych sposobów na trwałe podłoże https://remont.biz.p...6489881404.html

#29 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 12:57

Prac do wykonania w ogrodzie jest wiele, jak więc przygotować ogród? Ciężko powiedziec, każdy będzie miał na to inną radę.

#30 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 10:59

Na pewno trzeba mieć odpowiednie narzędzia. Bez tego trudno cokolwiek zdziałać.

#31 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:30

Jak się nie ma talentu - najlepiej to zlecić. Zwłaszcza, jak ogród jest duży.

#32 majka3131

majka3131

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 01 październik 2017 - 20:39

Jeśli idzie o zakładanie ogrodów Warszawa, to polecam pracownię Zielony Zakątek. Zajmą się wszystkim, począwszy od projektu, aż na pielęgnacji kończąc. Mają na koncie wiele pięknych realizacji, myślę, że warto sprawdzić :) 

#33 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 04 październik 2017 - 13:25

Ogród można komuś zlecić, ale rośliny lepiej kupić samemu. Ja zamawiałam u www.iglaki.agro.pl mają świetne iglaki, to jakieś 65% zawartości mojego ogrodu, oczywiście nie wliczając w to trawnika ;) są piękne i nie wymagające jak dla mnie idealne.

#34 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 13 październik 2017 - 09:38

Niby tak. Jest to dobra opcja, ale jeśli

mamy sporo kasy bo taki projekt kosztuje

nie znamy sie na ogrodach

ewentualnie ogród jest bardzo duży tak wiec trzeba tutja sensowniejszego rozplanowania

Warto jest na pewno zajrzeć sobie na stronki, na których opisane są sposoby dekoracji ogrodu

http://ogrodwmiescie...-krok-po-kroku/

O tutaj na przykład. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#35 bakłażan

bakłażan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 18:43

Jeśli idzie o zakładanie ogrodów Warszawa, to polecam pracownię Zielony Zakątek. Zajmą się wszystkim, począwszy od projektu, aż na pielęgnacji kończąc. Mają na koncie wiele pięknych realizacji, myślę, że warto sprawdzić :)

Super sprawa. Wydaje mi się, że to doskonały pomysł, aby projektowanie ogrodu zlecić fachowcom - wtedy ogród będzie nie tylko piękny, ale i funkcjonalnie urządzony :)

#36 jol33

jol33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 12:19

Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów Warszawa, to polecam pracownię Zielony Zakątek, zobaczcie sobie na ich stronie, jakie piękne ogrody projektują :) Cudo! A przy tym funkcjonalne, a to też przecież ważne :) 

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 20:04

Jeśli chodzi o piękny ogórd to przede wszystkim przemyśl jakie chcesz kwiaty, drzewa, oczka, itp. z dodatków ważne są ładne wykończenia. dobrego producenta krawężników mogę polecić w Katowicach jbm-katowice.pl

#38 bozi38

bozi38

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:47

Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów Warszawa, to polecam pracownię Zielony Zakątek, zobaczcie sobie na ich stronie, jakie piękne ogrody projektują :) Cudo! A przy tym funkcjonalne, a to też przecież ważne :)

Mnie się marzy w przyszłości taki piękny ogród, zaprojektowany przez profesjonalistów, od razu widać różnicę :) 

#39 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:44

Sposobów na śliczne ogrody trochę jest, mi niesamowicie podobają się różne kompozycje doniczek, potrafią ładnie nadać życia do ogrodu, a ich komponowanie wcale nie jest trudne, przynajmniej ze stroną http://www.polskidom...iczki-gliniane/

#40 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 590 postów

Napisano 03 luty 2018 - 12:55

Bywa tak, że trudno jest dopasować odpowiednia trawę, rodzajów jest dużo, a nie każda jest odpowiednia, może komuś strona http://www.abcwnetrz...o-kilku-krokow/pomoże w rozwianiu wątpliwości 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: piękny ogród, piękny, ogród, piękne ogrody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych